Ortodoks Kilisesine Katılmak İstiyorum

• Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba,
    İstanbul-Kadıköy tarafında oturuyorum ve bir ortodoks kilisesine katılmak istiyorum ancak bütün ortodoks kiliseleri, rum, ermeni vs. Bu kiliselerde Türkler de var mı yoksa sadece rumlardan ermenilerden mi oluşuyor. Türklerin girmesine nasıl bakılıyor?

Anonim
    Pasif

[/FONT]@Mr. Nobody 23500 wrote:

Merhaba,
    İstanbul-Kadıköy tarafında oturuyorum ve bir ortodoks kilisesine katılmak istiyorum ancak bütün ortodoks kiliseleri, rum, ermeni vs. Bu kiliselerde Türkler de var mı yoksa sadece rumlardan ermenilerden mi oluşuyor. Türklerin girmesine nasıl bakılıyor?

Sevgili Nobody,
    Hristiyantürk web sitemize hosgeldiniz.
    Bir ortodoks kilisesine gitmek istediğinizi söylüyorsunuz. Hristiyanlık ve İsa Mesih hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz? İncil’i okudunuz mu? İncil, Tanrı’nın günahlı insana yazmış olduğu sevgi mektubudur. İncil’i mutlaka okuyun, İsa Mesih’in insan bedeni alarak dünyamıza gelmesi , günahlı insanın cehennem yargısını kaldırmak için haç ölümüne gitmesi, kanını akıtması, ölmesi ve görkemle ölümden dirilişi İncil’de müjdelenir.

Size, ruhsal olarak aydınlatacak bir protestan kilisesine gitmenizi öneririm. Gelenekçi ve şekilci kiliselerde Mesih’in kurtuluş müjdesi verilmez. Her insanın sadece Mesih ile kişisel bir ilişkiye girmesi gerekir. Ezberlenmiş dualarla değil, ama içtenlikle babasına seslenen ve ona içini dökmek isteyen bir çocuk gibi Tanrı’yla konuşabilirsiniz, ona seslenebilirsiniz. Tanrı kendisini gercekten arayan insana en kısa zamanda yanıt verir. Dileğimiz sizin de Tanrı ile gerçek bir ilişki içerisine girmeniz ve O’nun çarmıhta sizin için sağlamış olduğu kurtuluş armağanına sahip olmanızdır. Ayrıca bu forumdaki tanıklıklar bölümüne girerek, İsa Mesih’e iman etmiş kişilerin öykülerini okuyabilirsiniz. Sorularınız olursa sormaktan çekinmeyin, size severek yanıt vermeye çalışacağız.

Rab’bin sevgisinde kalın

Anonim
    Pasif

Ortodoks ve katolik kiliselerinde farklı bir ruhsal hava verilmeye çalışılsa da ben protestan kiliseyi tercih ederim. Siz isterseniz gidebilirsiniz tabiki. Türklerin katılımı sanırım çok az ortodoks kilisesine. Tam olarak nasıl olduğunu bilmiyorum. Benim bulunduğum şehirde bir ortodoks kilise var. Cemaatte sadece iki Türk var. Ama yinede katılabilirsiniz. Sanırım engel olmaz.

Fakat gerçek bir protestan Kilisesi’nde Tanrı’ya kişisel bir ilişki vardır. Donmuş, kalıplaşmış, gelenekçi ritüeller oralarda bulunmaz. Katolik ve ortodokslar da hristiyandır sonuçta ama ben fazla bi bereket almadım.

Anonim
    Pasif

ben incili 2012 yılı başında okudum ve bir çok ders çıkarttım kendi adıma şimdi vaftiz olmak ve bir kiliseye bağlı olmak istiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim. teşekkürler.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.