Orta’doğuda Gözyaşı.

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27746
  Anonim
  Pasif

  ORTA’DOĞUDA GÖZYAŞI

  İran’da Tutuklama, ölüm ve dayak. Irak Hıristiyanlar için bir cehennem. Mısır’da Öfke ve Gözyaşı. Afganistan ve Pakistan’da misyoner avı

  Ortadoğu’da son yıllarda Hıristiyanlara yapılan baskılara hergün bir yenisi eklenirken, İnsani yardım kuruluşlarını endişelendiriyor.Özellikle İran hükümetinin Hıristiyanlara yönelik tutumundan güç alan komşu ülkeler İran modelini adeta kopya edercesine uygulamaya başladı. Ortadoğu’da Hıristiyanlara yapılan baskıları Firavun’un baskılarına benzeten haber ajansları, Ortadoğu bölgesini cadı kazanına benzetiyor.

  Son aylarda yüzlerce Hıristiyannın öldürüldüğü Ortadoğu’da Hıristiyanlar zorla göçe zorlanıyor. Ölüm tehtidleri karşısında canını kurtarmaya çalışan bu insanlar Türkiye’ye yerleşmeye başladılar.

  “Kim cehenneme inanmıyorsa Irak’taki Hıristiyanları ziyaret etsin” Bu sözler Bahdat’ta bulunan Katolik kilisesi Piskopaslarından Shlemon Warduni Berlin’de yapılan “Din özgürlüğü” konusunda parlementoda yaptığı konuşmada söylendi. Konuşmada şu çarpıcı ayrıntılara değindi.

  Irak’ta 1,4 milyon olan Hıristiyan sayısı baskılar sonucu 200 binlere inmiştir.

  İran’da Hıristiyanlığı seçen bir kişi “İslamdan döneklik” suçuyla yargılanıyor ve cezası ölüm olarak belirtiliyor. Yargılanmayı bekleyen tutuklu her sabah kırbaçlanarak işkenceye mahruz bırakılıyor.

  Din adına yapılan terör hiç bir zaman kabul edilmeyecek bir olgudur. Kimse kendini Tanrı’nın yerine koyarak terör estirmenin savunulacak bir yönü asla olamaz.

  Tanrı insanların ölümünü değil yaşamasını ister.
  Din adına yapılan her saldırı Tanrı’ya isyandır.

  Kapsam Gazetesi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.