Ona GÜvenİn

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23875
  Evangelist
  Anahtar yönetici

  Adamın biri kız kardeşiyle birlikte Nijer ırmağı üzerinde olan bir şelalenin döküldüğü yerde sandalla karşıya geçiyormuş. Dalgaların büyüklüğü, akıntının kuvveti sandalı sarstıkca adamın kız kardeşinin de beti benzi atmaya başlamış. Bunu gören adam kardeşini kollarina alip sandaldaki kürekçilere seslenmiş ;
  ” Ne kadar sık bu geziyi yapiyorsunuz acaba?” Adamlar ” Son 12 yiıdi hicçdurmadan bir yakadan öbür yakaya gittik geldik efendim” demisler. Adam yeniden sormus ” Peki hic kaza oldu mu?” “Hayir efendim” ” Ya sandal ters donup yaşamini yitiren oldu mu?” “Hayir efendim.”
  Bu yanitlari alan adam kiz kardesine donerek; ” Kurek çeken su arkadaşlari işittin. Onlardan daha iyi kürek ğekemiycegine göre onlara güven ve sakince otur” demiş.

  Değerli kardeşlerim, buna benzer olayları kendi iman hayatımiıda da yaşamiyor muyuz zaman zaman? Kararsızlıklariın karanlılarında, üzüntü, kaygı dalgaları çarptğkca, acilarin icine gomulmuyor muyuz? Ama sş var ki, İsa Msih buguüe dek O'na gelmiş olan hiç bir canı yitirmedi. Hamdolsin. Bizler Goksel babamizin sevgi sığnaginda emin bir yerdeyiz ve bu sığınak Tanri'nin inayeti sayesinde sonsuzluklar boyunca sapasağlam dimdik kalacaktir.

  İmanımız ne denli zayif olursa olsun, celiski ve sorun dalgalari ne kadar yipratici olursa olsun, eger Mesih kurtaricimizsa, limana mutlaka varacagiz. Bizim kurtulusumuz O'nun sorumlulugu altindadir. Bizim sorumlulugumuz, bize dusen gorev O'na guvenmek ve itaat etmektir. Iyi isi baslatan ve Isa Mesih'in dönüşüne dek tamamlamayı vaad eden Tanri'dır. (Filip 1:6) Bu vaat Tanrı'ya guvenen çocuklara verilmekle birlikte bir gun cennetin sahillerinde onlari tasiyacaginabir guvencedir.

  Tüm varliginizla Ona guvenin, O'na guvenmeyi ogrenin. Kardeslerim, O sizi sadece simdi degil, ama sonsuzluklar boyunca Kendinde tutacaktir. Ezelden beri var olan ve gucu her seye yeten Rabbimiz, bu sulari, dalgalari hepimizden daha iyi bilen bir kaptandir. Her tasin, her kayanin, her sakin sularin, akintilarin yerini bilen o'dur. Gemisi asla batmayan malzemelerden yapilmis, simdiye dek tek can kaybı olmamıştır.

  Rab diyor; ” Korkma, çünkü seni kurtardım, seni adınla cağırdim, sen BENIMSIN!” (Yes 43:1)
  Öyleyse kaygıya, korkuya daha fazla gerek var mı??? Rab'bimize güvenin!


  AFFETMEK, başkalarının neden olduğu yaraların İYİLEŞMESİDİR! Kızgınlık sizi alçaltırken, affetmek sizin büyümenizi sağlar. Sevgi sabreder, sevgi dayanır, sevgi affeder!!!

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.