Olumlu olun

• Bu konu 1 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

OLUMLU OLUN

Olumlu düşünceler olumlu yaşamlar üretir. Olumsuz düşünceler de olumsuz yaşamlar üretir.
    Olumlu düşünceler herzaman iman ve umutla, olumsuz düşünceler se her zaman korku ve kuşkuyla doludur.

Bazı insanlar umut etmekten korkarlar, çünkü yaşamlarında o çok acılar çekmişlerdir. O kadar çok hayal kırıklıgına uğramışlardır ki daha fazlasına dayanamayacaklarını düşünürler. Hayal kırıklığına uğramamak için de umut etmeyi bir kenara bırakmışlardır.

Umut etmekten kaçınmak, acı çekmekten korunmak için başvurulan bir savunma mekanizmasıdır. Hayal kırıklıkları acı verir. Umutsuzluk içerisindeki insan, yaşamında herhangi bir olumlu gelişmenin olabilecegini reddeder. Bu onun yaşam tarzı olmuştur.
    Düşünceleri olumsuz olduğu için herşey olumsuz olmaya başlar.
    İçinden nasıl düşünürse kendisi öyledir…. (Sül. Öz. 23:7)

Nedir o halde yapılması gereken.
    Mat.8: 13 Sonra İsa yüzbaşıya, “Git, inandığın gibi olsun” dedi. Ve uşak o anda iyileşti.
    Tanrı’nın sözünü incelemeli, gönenceye kavuşabilmemiz için O’na inanlalıyız.
    İsa bizlere inandığınız gibi olacağını söylemektedir.
    Karamsarlıklardan uzak olmayı ögrenmeliyiz.
    Pozitif ve olumlu yaklaşımlar sergileyebilmeliyiz düşüncelerimizde.

Bu istediğimiz her şeyi yalnızca düşünerek elde edebileceğimiz anlamına gelmez.
    Her birimiz için Tanrı’nın mükemmel bir tasarısı vardır.
    Bu tasarıların neler olduğunu bizler bilemeyiz.
    Ama O’nun sözlerini yaşamlarımızda ön plana çıkarırsak, tüm olumsuzlukları olumluya çeviririz.

Karşılaştığınız her konuda olumlu düşünmeyi ilke edinin.
    Bugün hayatınızda olan şeyler pek iyi olmasa bile, Kutsal Kitap’ta vaat ettiği gibi, Tanrının yaşamınızdaki olumsuzluklardan iyi bir şeyler çıkarmasını bekleyin

Sevgiyle kalınız. RAB SEVGİDİR.

Anonim
    Pasif

Flp.1: 6 Sizde iyi bir işe başlamış olan Tanrı’nın bunu Mesih İsa’nın gününe dek bitireceğine güvenim var.
    Olumsuz düşünmekten kurtulmanın en zor yanı gerçekle yüzleşip ‘’Ben olumlu düşünen bir insanım ve değişmek istiyorum. Kendi kendimi değiştiremem, ama Tanrı’ya güvendikçe O’nun beni değiştireceğine inanıyorum. Biraz zaman alabilir bu süreç ama, asla vazgeçmeyeceğim. Hevesimin kırılmasına izin vermeyeceğim.’’

Kutsal ruh’tan her negatif olmaya başladığınızda sizi bu konuda ikna etmesini isteyin.
    Bu O’nun işlerinden biridir.

Yu.16: 8 O gelince günah, doğruluk ve gelecek yargı konusunda dünyayı suçlu
    olduğuna ikna edecektir:

kutsal ruh bizleri günah konusunda ikna edeceğini söylemektedir.
    İkna olduğumuzda Tanrı’dan yardım isteriz.
    Kendi başımıza olumsuzlukların üstesinden gelebileceğimizi düşünmemeliyiz.
    O’na güvenmeliyiz.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.