Olmayan mucizeler : –

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26612
  Anonim
  Pasif

  OLMAYAN MUCİZELERDEN BİR TANESİ DAHA : –

  ROSETTA STONE:

  “ Yine bir Kuran Mucizesi” olarak gösterilen ve 1798 yılında keşfedilen, MÖ.196 senesine ait olan bu yazı, ‘Rosetta Stone’ olarak bilinir ve Demotic (Eski Mısır Lisanı), Hiyeroglif ve Antik Yunanca olmak üzere, üç lisanda yazılmış, Mısır’da, Napolyon zamanında bulunan bir taştır.

  İslâmî iddialara ve yine İslâmî sitelerdeki kaynaklara göre, yere göğe sığdıramadıkları bu taş, güya Kuran’ı aklamakla kalmıyor, bir de Kutsal Kitab’ın değiştirildiğini ispatlıyormuş. Bu yüzdendir ki, bu konuya cevap yazma gereğini duydum.

  Konu, Haman isimli biri ile ilgilidir. Haman, Kutsal Kitab’a göre, Pers Kralı Ahaşveroş’un ‘Sağ Kolu’ gibi önemli bir göreve getirilir ve herkesin, onun önünde yere kapanması gerektiği bildirilir. Bu olaylar, MÖ. 500 yıllarında yer alır ve Yahudiler sürgündedirler. Haman, bu buyruğuna boyun eğmeyen tüm Yahudileri yok etmek ister ve bununla ilgili de kralın iznini almaya başarır. Yani kısacası, Tevrat’a göre, ‘Haman’, MÖ.500 yıllarında Pers Krallığında yaşamış ve çok büyük Yahudi düşmanlığı yapmıştır.

  Kuran’da ise, hatalı bir şekilde, Haman, MÖ.1500 yıllarında, Musa ve Firavun zamanlarında yaşamış biri olarak gösterilmiştir. Halbuki, bu iki olay arasında 1000 yıllık bir fark vardır. Musa zamanında Haman diye biri yoktu. Ama, son zamanların bu büyük buluşu, yani Kuran’ı aklayan ve Kutsal Kitab’ın yanlış olduğunu gösteren bu İslâm kurtarıcısı taş, ‘Rosetta Stone’, “Haman’dan bahseder, Onun Musa zamanında yaşadığını ve Firavunun sağ kolu adamı olduğunu yazar ve böylelikle, Kuran ayetlerini doğrular” diyorlar. “Şifresi ve anlamı daha yeni çözülmüş bu yazıları, Muhammed o zamanlar nereden bilebilir ve okuyabilirdi. Bu bir Kuran Mucizesidir” diyorlar ve bir kez daha, tüm İslâm sitelerinde yayınlanıyor ve ‘ille de inanmak isteyen’ herkesin göğsünü kabartıyor.

  Ama hakikat şu ki, hiç öyle birşey yoktur. Haman hakkında, hatta suyunun suyundan bile hiç bahsedilmiyor. İsmi bile geçmiyor. Rostta Stone yazıları, tapınaklarla ilgili, örf ve adetler, tapınma şekilleri, kurbanlar ve tapınak vergileri vs. ile ilgilidir. Bu kadar bağırmalara göre, bu kadar sevinç naralarına göre, Türkçe’ye de çevrilmiş olan bu yazıların neresinde Haman yer alıyor, kimse gösteremiyor. Kaldı ki ben, hem İngilizce’sini, hem de Türkçe’sini defalarca okudum. Kesinlikle öyle birşey mevcut değildir.

  Kuran’da buna benzer, ve bir türlü aklanamayan, daha başka hatalar da mevcuttur. Meselâ, İsa’nın annesi Meryem ile, Musa’nın kızkardeşi Meryem, 1500 yıl ara ile yaşadıkları halde, ayni Meryem sanılıp, birbirine karıştırılmışlardır. Buna cevap yazmıya çalışan herkes, çok aciz kalmışlardır. Bu hata da apaçık ortadadır.

  İslâma iman ettiği iddia edilen, denizaltı bilimcisi, Fransız Jacque Cousteau hikâyesi nasıl yalan çıktıysa, Rosetta Stone hikâyesi de yalan çıkmıştır. Aya çıkan ilk astronot olan Neil Armstrong’un “İslâm’a iman etti” mucizesi, ne kadar bir mucize ise; Rosetta Stone Mucizesi de öyledir. Zavvallı Neil Armstrong’un haberi bile yoktu. Müslüman olduğunu duyduğunda şok olmuştu. Ama yıllardır, bunların Müslüman olduğu yalanları, tüm ‘ille de inanmak isteyenlerin’ aldatılmasına neden olmuştur. Ta ki bu insanlar, açıkça ve yazılı bir şekilde, bu iddiaların doğru olmadığını, kendilerinin hiçbir zaman Müslüman olmadıklarını ve böyle bir tercübe de geçirmediklerini beyan edene kadar.

  Tevrat, Zebur ve İncil, yıkılmaz, değişmez, insan yalanından destek istemez, asırlardır her türlü suçlama ve saldırılara karşı dimdik ayakta duran, her söylediği doğru çıkan, ebedî ve tek Tanrı Kelâmı’dır.

  “TANRI İLE İLGİLİ GERÇEĞİN YERİNE YALANI KOYDULAR. YARADAN’IN YERİNE, YARATIĞA TAPIP KULLUK ETTİLER” (Rom.1:25)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.