ANASAYFA Forum DİNLER, MEZHEPLER, İNANÇLAR… İslam (FORUM KAPALI) Okullarda "cihad" a çağrı

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24919
  Anonim
  Pasif

  Şu an medyanın gündem konusu olan; okullarda gösterilen korku filmi beni çok rahatsız ediyor…

  Filmde namazını kılmayan bir çocuğun allah tarafından korkutularak cehennem ile tehdit edilmesi anlatılıyor, ve filmin sonunda ise cihad’a çağrı yapılıyor. Tamda islam peygamberi muhammed’in doğumu olarak bilinen “kutsal doğum” da. Daha 15, 16 yaşındaki gençlerin beyinleri bu yaşta yıkanıyor. Oysa ki sokaklarda ve camilerde “islam barış dinidir” çağrısı yapılıyor… ama bu fikrin ne kadar yapmacık olduğu bu olay sayesinde ortaya çıkıyor.

  Rab İsa’ya iman edenler dahil dünyanın hiçbir inanç topluluğunda “cihad” diye bir kavram yoktur. Rab bizi yarattıysa cehennem ateşiyle tehdit etmek için yapmadı bunu… Eğer iman edeceksek bunu ona olan minnettarlığımızı göstermek amacıyla yapmalıyız. Eğer islam yolunda insanları öldürerek cennete gideceksem,öyle tanrıyı, öyle dini kabul etmiyorum..

  Din denilen kavram; neye inanırsa inansın farketmez “iyiliği, güzelliği, barışı” öğütler… “savaşı, yıkımı, cehaleti” değil. Yapmacık insanların oyunlarına gelmeyelim. Rab bize beyin vermiş ki düşünelim diye… öldürelim diye değil çünkü hayvanlar da öldürür.

  Sevgi dolu Rab’imizin sevgi ve esenliği üzerinize olsun… amin.

  tanri sevgidir

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.