örnek soru

• Bu konu 3 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

ÖRNEK SORU

ESENLİK DİLEYEREK BAŞLIYORUM

Mat.16: 16 Simun Petrus, “Sen, yaşayan Tanrı’nın Oğlu Mesih’sin” yanıtını verdi.

Mat.16: 17 İsa ona, “Ne mutlu sana, Yunus oğlu Simun!” dedi. “Bu sırrı sana açan insan değil, göklerdeki Babam’dır.

Mat.16: 18 Ben de sana şunu söyleyeyim, sen Petrus’sun ve ben kilisemi bu kayanın üzerine kuracağım. Ölüler diyarının kapıları ona karşı direnemeyecek.

Burada sözü edilen KAYA nedir?
    Rab ne anlatmak istemiştir?

Bu satırlarım, ÜYELERİMİZDEN SORULAR başlıklı bölümde yer almalıdır.
    Güzel bir soru örneğimi sizcede?
    İstenilir se ve uygulanılırsa eger bu ve bunun gibi soruların sorulabilmesi olasılığına.
    İnanın yüzlerce soru gelecektir.
    Yanıt vermekte birbirimizle yarışır bulacağız kendimizi.

Ne dersiniz, siz şimdiden bu sorudan bereket aldınızmı?
    Yoksa, bu soru yerine, islami bir kıyaslama sorusunumu tercih ederdiniz?

Bilmeliyiz ki,
    Herkes kendi dinini zaten bilmektedir.
    Boş polemikler neden dir?
    Kanalımız TÜRK HRİSTİYANLAR ın kanalıdır.
    Sadece böyle kalması dilegiyle

Esenlikte kalınız sevgili kardeşlerim.
    –amin

Anonim
    Pasif

Degerli Haleluya

Anlatmak istedigini, Vurgulamak istedigini kesinlikle anladim,

Evet Cok Guzel Bir Soru,
    Evet Cok Guzel Olacaktir,

Tanri sizi bereketlesin,

Anonim
    Pasif

Bu gün İncil’i okurken dikkatimi çekti

Matta 7:24-25

Öyleyse bu sözlerimi işitip uygulayan herkes evini kaya üstüne kuran aklı başında adama benzer. Yağmur yağar, seller basar, yeller eser, eve saldırırlar. Ama ev yıkılmaz. Çünkü temeli kaya üstüne atılmıştır.

Burada kaya benzetmesinin sağlamlık, dayanıklılık manasına geldiğini görebiliyoruz. Yani şartlar ne olursa olsun, ne kadar olumsuzlukla karşılaşırsak karşılaşalım, eğer temelimiz sağlamsa (kaya ise) biz hiç bir zaman zarar görmeyiz.

Acaba sizin yapmış olduğunuz alıntılarda da geçen kaya kelimesi de bu anlamamı geliyor?

Benimki sadece bir tahmin, bildiğimden yazmadım :)

Anonim
    Pasif

Sevgili BURÇ kardeşim,

Soruya göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederim.
    Bu soruyu sormamdaki amaç kasti idi.
    Biz inanlıları Tanrı sözleriyle beslemek, boş polemiklerden uzaklaştırmak ve Tanrı’ya doğru bir adım daha yaklaşabilmekti.
    Rab’den dileğim, her inanlının soru sorabilmesi için ona cesaret vermesidir.
    Doğru yürekle sorulan her soruyu, elbette Rab bizlere yanıtlattıracaktır.
    Sevgide kalınız. RAB SEVGİDİR.

Halleluya, hamd BABA’ya
    Halleluya, hamd OĞUL’a
    Halleluya, KUTSAL RUH’a
    Halleluya, tek TANRI’ya

AMİN

Sorunun yanıtına gelince:

Mat.16: 16 Simun Petrus, “Sen, yaşayan Tanrı’nın Oğlu Mesih’sin” yanıtını verdi.

Mat.16: 17 İsa ona, “Ne mutlu sana, Yunus oğlu Simun!” dedi. “Bu sırrı sana açan insan değil, göklerdeki Babam’dır.

Mat.16: 18 Ben de sana şunu söyleyeyim, sen Petrus’sun ve ben kilisemi bu kayanın üzerine kuracağım. Ölüler diyarının kapıları ona karşı direnemeyecek.

Burada sözü edilen KAYA nedir?
    Rab ne anlatmak istemiştir?

Ulusların ve Yahudiler’in kurtuluşu için hizmet eden İsa, yakınında olan öğrencilerinin imanlarıyla da ilgilenir.
    İsa’yı doğru bir şekilde tanıyıp inanmalıyız.
    Kilisenin kurulması ve kurtarma görevi, Petrus’un açıkladığı iman ikrarı üzerinde temellenmiştir.

16- Petrus’un iman ikrarındaki “Sen Mesih’sin” sözü, “Tanrı’nın Egemenliği’nin Kralı’sın ve Tanrı’nın Oğlu’sun” anlamındadır.
    İsa Hıristiyanlık’ın özüdür.
    Peygamberlerin çok önceden beri bildirdiği Mesih O’dur.
    Bu gerçeği kendi sözlerimizle de ikrar etmeliyiz.
    17- Petrus bu gerçeği kendi babasından öğrenerek açıklamadı.
    Tüm gerçeği ona göksel Babamız öğretti.
    Bu, Petrus’a verilen berekettir. İsa’nın kim olduğunu öğrenmemin ve O’na iman etmemin Tanrı’nın yardımıyla gerçekleştiğini unutmamalıyım.
    Kendi isteğimle kiliseye katılıp kendi çabalarımla bilgi edinerek iman ettiğimi hiç düşünmedim mi?
    18- İsa kilisesini kaya üzerine kurup karanlığın yetkisini onun üzerinde güçsüz kıldı.
    Doğru bir imana sahip olarak imanlarını doğru bir şekilde açıklayan inanlılar topluluğuna, karanlığın gücü dünyanın sonuna dek saldıracak, ama asla kiliseyi yenemeyecektir.
    Tanrı’nın Egemenliği’nin anahtarı, kilisenin anahtarı değildir.
    Rab ve Kurtarıcı olan Mesih’i müjdeleyerek, egemenliğinin kapısını açan bir anahtardır.
    Kurtuluş kapısını bana da açan Tanrı’ya şükretmeliyim.

RAB KARDEŞLERİMİ BEREKETLESİN
    AMİN

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.