önemli okurmusunuz lutfen

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26817
  Anonim
  Pasif

  Rabbin sevgisi selami sizlerle olsun sizleri rabbin kutsal selami ile selamliyorum arkadaşlar sorum bizler rabbi ve melekleri ve tanrioğlu isa yi ne zaman göreceğiz gerçek varliğini herkes ne zaman hissedecek bilindiği gibi kudüs ölüler diyari olarak geçer ve orasi rabbin meleklerin göründüğü kutsal ruhun varolduğu yerdir ahirettir kuran isa mesih in ruhl kudüsle desteklendiğini yazmaktadir isa yeni anlaşmada bizlere rabbin ruhu üzerimdedir demişti bu durumda ölümü gören kimse rabbi melekleri tanri oğlu isa yi görecektir ve kutsal ruha katilacaktir gerçekleri görecektir bu konuda düşüncelerinizi öğrenmek isterim size esenlik olsun rabbin lütfu kutsallarla ve rabbi ölümsüz sevenlerle sonsuzlara kadar beraber olsun amen

  #34767
  Anonim
  Pasif

  Günün birinde Rab’den melek yollansa… ‘Cennet doldu artık Cennet bekleyişiyle yapmayın yaptıklarınızı’ dese biz ne yapardık acaba? Ne tür bir hayat yaşamayı seçerdik? Terkeder miydik Rab’be itaatte yaşamayı?

  Eğer bu tür bir koşulda bile terketmeye niyetli değilsek, o zaman Rab tüm sırlarını ifşa eder bizlere (Kıyamet zamanı ile ilgili olanları da). Hem de bu şurdaki maddi hayatta bile. Ama… eğer öyle bir durumda terketmeye niyetliysek, eh o zaman şimdiki itaatimiz de boş demektir.

  Peki neden mi terketmez gerçekten Hristiyan olan Rab’bı, herhangi bir halükarde… Sorunun cevabı çok basit: Rab’be teslimiyette yaşayana Semalar Saltanatı’nın vecdi zaten ‘burda’dır da ondan. Bu tür bir teslimiyette yaşayan zaten her an kozmik bir orgazmda yaşar. Her hangi bir şeyi beklemesine bile gerek yoktur, bir bakıma. Maddi, biyolojik hayatı sona erdiğinde olacak olan, bu aynı vecdin tamlık, kesintisizlik ve geriye dönüşsüzlüğe varacağıdır sadece. Terketsin de daha alasını nerden bulsun ki… :-)

  Dikkat edilirse her gerçek Hristiyan’da bir meczupluk vardır. Semalar Saltanatı’nın bu, daha şuracıktaki hayatında bile yaşanan vecdindedir işte, o meczupluk. Nebilere, havarilere, azizlere o yaptıkları dünyevilik gözünde ‘delice’ görünen şeyleri yaptıran hep bu söz konusu vecddir. Yoksa yaptıklarını yapmalarına imkan olmazdı. Bu tür eylemlere lazım gelen direncin insanın nefsinden kaynaklanmasına imkan yoktur nitekim.

  Sevgiler…

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.