önce insan olmaliyiz

• Bu konu 3 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Ben bir müslümanım bunu söylemek elbette beim hakkım..buraya girerek ne islamı size anlatmaya kalkarım nede hıristiyanlığı öğrenmeye yada kötülemeye..
    ben peygamberimiz olan hz.muhammedi nekadar seviyorsam emin olunki hz.isayıda okadar seviyorum.ben hiç bir arkadaşımı müslüman hıristıyan yahudi diye ayırmadım.ingiliz amarikan türk bunada lüzüm yok.bir müslüman bir hırıstiyanı öldürürse ben yine çok üzülür ölen için dua ederim..öldürenide alkışlamam.hiç kimseyi dininden ötürü ayırmam.hepimizi varlığı şüphesiz allah yarattı.hz isayıda hz.muhammedide allah yarattı ve onlar bizim rehberimiz.ben hz.isayı nasıl sevmem onun için nasıl göz yaşı dökmem.ben şüphesiz hz.isayada hz.muhammedede inanıyorum.bazı hırıstıyan kardeşlerimiz madem müslümansın neden mesih isayı seviyosun diyolar.nasıl sevmem bunu bana hangi cüretle sorabiliyolar aklım ermiyor.elbette onlara sizde hz.muhammedi seveceksiniz demiyorum…ben herkesi sırf allah yarattığı için severim..neye inandığı kimliğinde ne yazdığı benim için bişey ifade etmiyor..zalimlik yapan müslüman olsa ne yazar…ben insan olanı seviyorum gönlü temiz yüreği sevgi dolu olsun yeter misyonerlik yapacaksan din üzerine değil insanlık üzerine yapalım..
    artık din svaşları son bulsun masum çocuklar ölmesin masum insanlar birbiriyle kavga etmesin
    ben sonuna kadar bir türk elbette hıristiyan olabilir bunun savunucuyum..
    hepimiz bir bayrağın altındayız yeterki kimse üzülmesin…ben müslüman türküm allah1a çok şükür allaha çok şükür kalbim katı değil ben herkesi seviyorum
    ALLAH HERKESİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN
    KİMSEYİ DOĞRU OLDUĞUNA İNANDIĞI YOLDAN AYIRMASIN..ÇÜNKÜ HERKES KENDİ DOĞRUSUNDA MUTLU VE HUZURLUDUR…
    SEVGİYLE KALIN

Anonim
    Pasif

Sayın Mucizehal, :papatya: :papatya:

Mesajınızdan ne kadar iyi niyetli, ne kadar insancıl olduğunuz açıkça görülüyor. Bir insanın iyi niyetli ve insancıl olması çok güzel, ama bu, kişinin cennete gitmesine yetmiyor maalesef.

Quote:
    ALLAH HERKESİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN
    KİMSEYİ DOĞRU OLDUĞUNA İNANDIĞI YOLDAN AYIRMASIN..ÇÜNKÜ HERKES KENDİ DOĞRUSUNDA MUTLU VE HUZURLUDUR…

Sayın Mucizehal, Allah sizin de yardımcınız olsun ki gerçeği anlayabilesiniz. Herkesin doğru olduğuna inandığı yol, o kişiyi ölüme, sonsuz cehennem yargısına da götürebilir. Önemli olan bu dünyadaki mutluluk değil, ama Tanrı ile sonsuza dek yaşayayacağımız ve O’nun huzurunun verdiği mutluluktur gerçek mutluluk!

Quote:
    hz isayıda hz.muhammedide allah yarattı ve onlar bizim rehberimiz

Anladığım kadarıyla İsa Mesih’in gerçek kimliğinden haberiniz yok! O, sıradan diğer peygamberler gibi ölümlü değildir. İsa Mesih, beden almış TANRI’DIR! Bu yüzden O’nu diğerlerinin seviyesine indirmek çok yanlış olur. Kutsal İncil kitabınız yoksa size vereceğimiz linkten parasız olarak ısmarlayabilir, Hristiyanlık, İsa Mesih ve kurtuluş hakkında doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tanrı’nın size Kutsal Ruh’u aracılığıyla gerçekleri anlayabilmeniz için yol göstermesini ve bereketlemesini diliyorum.

Esenlikler
    Suna

Anonim
    Pasif

@Suna 7820 wrote:

Sayın Mucizehal, :papatya: :papatya:

Mesajınızdan ne kadar iyi niyetli, ne kadar insancıl olduğunuz açıkça görülüyor. Bir insanın iyi niyetli ve insancıl olması çok güzel, ama bu kişinin cennete gitmesine yetmiyor maalesef.

Sayın Mucizehal, Allah sizin de yardımcınız olsun ki gerçeği anlayabilesiniz. Herkesin doğru olduğuna inandığı yol, o kişiyi ölüme, sonsuz cehennem yargısına da götürebilir. Önemli olan bu dünyadaki mutluluk değil, ama Tanrı ile sonsuza dek yaşayayacağımız ve O’nun huzurunun verdiği mutluluktur gerçek mutluluk!

Anladığım kadarıyla İsa Mesih’in gerçek kimliğinden haberiniz yok! O, sıradan diğer peygamberler gibi ölümlü değildir. İsa Mesih, beden almış TANRI’DIR! Bu yüzden O’nu diğerlerinin seviyesine indirmek çok yanlış olur. Kutsal İncil kitabınız yoksa size vereceğimiz linkten parasız olarak ısmarlayabilir, Hristiyanlık, İsa Mesih ve kurtuluş hakkında doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tanrı’nın size Kutsal Ruh’u aracılığıyla gerçekleri anlayabilmeniz için yol göstermesini ve bereketlemesini diliyorum.

Esenlikler
    Suna

Canım benim dediğim gibi ben insanlar arasında asla ayırım yapmıyorum.yazın için teşekkür ederim.insan olmak deiye açtım konuyu.anladığım kadarıyla gerçekten iyi bi insansın…hani yıllarca birine anne dersin onunla büyürsün onunla uyur onunla uyanırsın yemek yerken gezerken yıllarca annen vardır yanında sonra biri çıkar ve o senin annen değildir yanılıyorsun der ya
    şok geçirirsin..o senin annendir sen onu öle kabul etmişsindir..ve gerçekten buna inandıysan kimse sana onun gerçk annen olmadığına inandıramaz…
    aslıda bu buna benziyo işte..insan birkere inanır..ben sana şöle desemki sen çok iyi bir insana benziyosun(ki sanırım öle) ama iyi insan olmak yetmiyo cennete girmek için gel bu yoldan dön ve islamı seç sende bizimle birlikte cennete gel….senin için nekadar inandırıcı olabilirki bu .sadece bir cümleden ibaret…ama ben diyorum ki gerçek iyiler birgün doğru yolu bulacaktır..
    sevgillerimle gerçek ve çıkarsız…yüzünden tebessüm eksilmesin

Anonim
    Pasif

Sevgili mucizehal,

Mesih İsa’yı sevdiğinizi dile getirdiğinizde, hristiyanların sizi yadırgadığını söylüyorsunuz.Aslında olayın özü şu, Mesih İsa’yı neye göre seviyorsunuz?Kutsal Kitap’ta var olan Mesih İsa tasvirine göre mi seviyorsunuz, yoksa Kuran-ı Kerim’deki Mesih İsa tanımına göre mi seviyorsunuz?

Siz Mesih İsa’yı sevdiğinizi söylediğiniz zaman, Hristiyanların aklına otomatik olarak Kutsal Kitapta var olan Mesih İsa tanımı akıllarına geliyor ve bir Müslümanın bu şekilde düşünmesini garipsiyorlar.

@Suna 7820 wrote:

O, sıradan diğer peygamberler gibi ölümlü değildir. İsa Mesih, beden almış TANRI’DIR!

İşte olayın özü bu.Bu iki cümle iyi anlaşıldığı taktirde, her şey ip söküğü gibi kendiliğinden gelecektir.

Ayrıca, dostluk ve sevgi kokan tüm cümlelerinize sonuna kadar katılmaktayımdır.Bu güzel düşüncelerinizden dolayı da size teşekkür ederim.

Tanrı sevgidir!

Anonim
    Pasif

@BURÇ 7830 wrote:

Sevgili mucizehal,

Mesih İsa’yı sevdiğinizi dile getirdiğinizde, hristiyanların sizi yadırgadığını söylüyorsunuz.Aslında olayın özü şu, Mesih İsa’yı neye göre seviyorsunuz?Kutsal Kitap’ta var olan Mesih İsa tasvirine göre mi seviyorsunuz, yoksa Kuran-ı Kerim’deki Mesih İsa tanımına göre mi seviyorsunuz?

Siz Mesih İsa’yı sevdiğinizi söylediğiniz zaman, Hristiyanların aklına otomatik olarak Kutsal Kitapta var olan Mesih İsa tanımı akıllarına geliyor ve bir Müslümanın bu şekilde düşünmesini garipsiyorlar.

İşte olayın özü bu.Bu iki cümle iyi anlaşıldığı taktirde, her şey ip söküğü gibi kendiliğinden gelecektir.

Ayrıca, dostluk ve sevgi kokan tüm cümlelerinize sonuna kadar katılmaktayımdır.Bu güzel düşüncelerinizden dolayı da size teşekkür ederim.

Tanrı sevgidir!

canım benim evet aslında doğru bir cümleyle neden yadırgandığımı anlatmışsın.ben isatı kuran_ı kerimin anlattı gibi seviyorum şuda bir gerçek ki kuran_ı kerim hz.isayı kötülemiyorki öyle güzel anlatıyorki sevmemek elde değil.siz ona tanrı diyip seviyosunuz bizse nebi deyip seviyoruz.hz.isa gelecek bir gün gelecek işte ozaman kimin tarafında olduğunu herkes görecek…o bizleri çok seviyo ben buna gönülden inanıyorum
    sevgiyle kalın

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.