Ölümden Yaşama Geçtim

• Bu konu 1 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

ÖLÜMDEN YAŞAMA GEÇTİM

Kilisenin Pazar okulunda bir çocuk İsa’yı kurtarıcısı olarak kabul eder. Yuhanna 5.24’teki ayet onu çok etkiler ve İncil’inde bu ayetin altını çizer. Akşam yatağına uzanır, İncil’ini tekrar okur, duasını eder ve ışığını kapatarak yatağına girer. Derken Şeytan, Sen kurtulmadın’ şüphe ve telkinleriyle gelir. Çocuk hemen ışığı yakar, Yuhanna 5:24’ü tekrar okur. İncil değişmediği için çok mutludur. Aynı ayet onun hala sonsuz yaşama sahip olduğunu söylemektedir. Işığı tekrar söndürdüğünde endişeleri geri gelir. Çocuğun ifadesine göre, bu defa olaylar sanki yatağın altında gelişmektedir. Bir daha ışığı yakar, Yuhanna 5:24’ü açıp İncil’ini yatağın altına doğru tutarak, Şeytan, bak, inanmıyorsan kendin oku.Ölümden yaşama geçtim, ben Tanrı’nın bir çocuğuyum’ der. Tanrı’nın Sözü suçlayıcı Şeytan’ı susturur ve kaygılarımızı uzaklaştırır.

Anonim
    Pasif

Yaşamını İsa Mesih’e veren herkesi yolundan döndürmek için Şeytan, ilk önce düşüncelerine şüphe tohumları ekerek işe koyulur. Amacı, İsa Mesih’e olan imanımızı yok etmek, Rab’den uzaklaştırmaktır. Ama yukarıdaki örnekteki bu küçük çocuk, yapılması gerekeni yaptı, Şeytan’ın yalanlarına, fısıltılarına Tanrı’nın Sözü ile karşılık verdi.

‘Sözümü işitip beni gönderene iman edenin sonsuz yaşamı vardır. Böyle biri yargılanmaz, ölümden yaşama geçmiştir’ (Yuhanna 5:24).

Bu ayetle karşısındaki düşmanı geri püskürttü. Tanrı’nın Sözü en etkili silahlardan çok daha etkilidir. Denenmelerde, sıkıntılarda, kaygılı anlarımızda, Şeytan bizleri suçladığında, korku verdiğinde, sevincimizi, esenliğimizi çaldığında düşüncelerimize yalanlarını fısıldadığında yapmamız gereken şey Ruh’un kılıcı olan Tanrı Sözü’yle yalanın babası olan İblis’e karşı durmaktır. Şeytan kaçacak ve zafer bizim olacaktır.

‘Bunun için Tanrı’ya bağımlı olun, İblis’e karşı direnin, sizden kaçacaktır. Tanrı’ya yaklaşın, O da size yaklaşacaktır’ (Yakup 4:7).

Sevgilerimle

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.