ANASAYFA Forum HRİSTİYAN YAŞAMI VE UYGULAMALARI Ölüm Ölüm Kapımızı Çalınca

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26241
  Anonim
  Pasif

  Ölüm Kapımızı Çalınca….

  Çoğu insanlar bu dünyaya öylesine bağlanmışlardır ki, ölümden sonrasını düşünmek akıllarının ucundan bile geçmez, Tanrı’yı arama, ölümden sonra ne olacağını araştırma gereğini görmezler. Onlar için her şey bu dünyadır, bu dünyadadır. Her şeyi elde ettikten sonra, daha fazlasını elde etme çabası içine girerler. Çalışırlar, çalışırlar durmadan çalışırlar ve tüm enerjilerini, güçlerini daha fazlasını elde etmek için kullanırlar. Yaşlandıklarında, bu yaşamda dünyasal herşeye sahip olduklarında güçlerini, enerjilerini yitirdiklerinde ve bir gün ölüm kapılarını çaldığında çaresizlik içinde her şeyin boş olduğunun farkına varırlar ve buna rağmen tövbe etmezler. Böyle insanların sonları ne acıdır, ne korkunçtur.

  Ateist olduğunu itiraf eden Thomas Hobbs son nefesinde ‘Karanlığa korkarak adım atıyorum!’ demiştir. Agnostik akımı (bilinmezcilik) savunan Fransız Voltaire, ölüm döşeğinde üzgün bir şekilde şu sözleri söylemiştir: ‘İnsanlar ve Tanrı tarafından terkedildim. Cehenneme gideceğim!’.

  Mesih’e iman etmeden ölen bu iki adamın tersine, müjdeci bir Hristiyan olan Dwight L. Moondy’nin sözleri şunlar olmuştur: ‘Büyüleyici… Dünya geri çekiliyor, cennet açılıyor ve Tanrı beni çağırıyor.’

  Mesih’e iman edenler yaşamlarını O’nu, İsa Mesih’i yücelterek, başka insanlara İncil’in kurtuluş müjdesini vererek ve Mesih için yaşayarak geçirirler, sevinç ve özlem içerisinde Rableri’nin gelişini beklerler. Sonsuzlukta geçirecekleri o sonsuz yaşama her gün daha çok yaklaştıklarını bilerek sevinçle coşarlar. Bu dünya acıdan, üzüntüden, hayalkırıklığından, çaresizlikten başka ne verebilir ki? Rab’bin o harika huzurunu, O’nun verdiği esenliği, sevinci, umudu dünya verebilir mi? Bu dünyada yaşadığımız kısa hayat, sonsuzlukta yaşayacağımız zamanın küçük bir zerresi bile olamaz.

  Bu bedende yaşarken, kurtuluş için hala fırsatınız vardır.. Ama bu fırsatı ciddiye almaz, alay ederek elinizin tersiyle iterseniz, bunun sonuçlarına çok acı bir şekilde katlanmak zorunda kalacaksınız. Çok geç olmadan, İsa Mesih’e iman edin, O’nun size sunmuş olduğu bu Sonsuz Yaşam armağını imanla kabul edin, alın. Kurtuluş kapısı henüz açık, fakat her an kapanabilir.

  İsa Mesih, kendisine iman edenleri kendi ölümüne hazırlamaya çalışırken, dirilişini ve bunun ardından gelecek olan bereketi de aramalarını istiyordu. Son sözünde bile, ‘Susadım’ (Yuhanna 19:28) demişti. Bu söz, bize dünyanın sunduğu hiçbir şeyin ihtiyaçlarımızı karşılayamayacağını hatırlatmaktadır. Ancak İsa Mesih ruhlarımızı tatmin edebilecek olan ‘Yaşam Suyu’nu’ sağlayabilir.

  ‘Bu sudan içen susamayacak. Oysa benim vereceğim sudan içen sonsuza dek susamaz. Benim vereceğim su, içende sonsuz yaşam için fışkıran bir pınar olacak’ (Yuhanna 4:13-14).

  Sevgiyle kalın

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.