Öldüğüm zaman cennete gidecek miyim?

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sonsuz hayatın ve ölümünden sonra cennete gideceğinin garantisine sahip misin?

Tanrı senin emin olmanı istiyor! Kutsal kitap der: “Sonsuz yaşama sahip olduğunuzu
    bilesiniz diye, sizlere, Tanrı’nın oğlunun ismine iman edenlere, bu şeyleri yazdım”
    (1.Yuhanna 5:13). Farzet ki şu anda Tanrı’nın önünde duruyorsun, ve O sana soruyor,

“Neden Cennete girmene izin vereyim?’’ Ne söylerdin? Belkide ne cevap vereceğini
    bilmiyorsun? Bilmen gereken şey Tanrı’nın bizi sevdiği ve bize bir yol temin ettiği, öyle ki sonsuz hayatı nerde geçireceğimizden emin olabilelim. Kutsal kitap bunu şöyle ifade eder: “Fakat Tanrı dünyayı o kadar sevdi ki, biricik oğlunu verdi; öyle ki O’na iman eden her kimse helak olmasın, ancak sonsuz hayata sahip olsun’’ (Yuhanna 3:16). İlk once, bizi cenneten uzak tutan problemin ne olduğunu anlamamız lazım. Problem şudur günahkar yaradılışımız bizi Tanrı ile bir iletişim kurmaktan alıkoyuyor. Biz yaradılış ve seçim itibariyle günahkarız.

“Zira hepsi günah işlediler ve Tanrı’nın merhabetinden yoksun kaldılar” (Romalılar 3:23). Biz kendimizi kurtarmaya muktedir değiliz. “Cünkü iman yolu ile inayetle kurtuldunuz; ve bu sizden değil – Tanrı’nın hediyesidir. Kimse övünmesin diye işlerden değildir” (Efesoslular 2:8-9). Biz ölümü ve cehennemi hak ettik. “Zira günahın bedeli ölümdur” (Romalılar 6:23).

Tanrı kutsal ve adildir, ve günahı cezalandırmalıdır. Aynı zamanda O, bizi seviyor ve günahlarımız bağışlanması için bir yol temin ediyor. “Yol, hakikat ve hayat Ben’im; ben vasıta olmadıkça Babaya kimse gelemez” (Yuhanna 14:6). İsa bizim için çarmıhın üstünde öldü. “Nitekim Mesih de bizleri Tanrı’ya ulaştırmak amacıyla doğru kişi olarak doğru olmayanlar için ilk ve son kez öldü. (1. Petrus 3:18). İsa ölülerden dirildi: “O suçlarımız için ölüme teslim edildi ve aklanmamız için diriltildi” (Romanlilar 4:25).

Peki, baslangıçtaki soruya geri dönelim – “Öldüğüm zaman cennete gideceğimden nasıl emin olabilirim?” İşte cevabı – Rab İsa’ya iman et, ve kurtulacaksın (Elcilerin işleri 16:31). “Kendisini kabul edip ismine iman edenlerin hepsine Tanrı’nın çocukları olma hakkını verdi” (Yuhanna 1:12). Sonsuz yaşamı bedava bir armağan olarak elde edebiliriz. “Tanrı’’nın armağanı Rabbimiz Mesih İsa’da sonsuz yaşamdır” (Romalılar 6:23). Şu anda anlam dolu ve bereketli bir hayat yaşamaya baslayabilirsin. İsa dedi: “İnsanlar yaşama, bol yaşama sahip olsunlar diye geldim” (Yuhanna 10:10). Sen sonsuz yaşamı İsa ile Cennete geçirebilirsin, sana vaadettiği gibi: “Gider ve size yer hazırlarsam, siz de benim bulunduğum yerde olasınız diye yine gelip sizi yanıma alacağım’’ (Yuhanna 14:3).

İsa Mesih’i kurtarıcın olarak kabul etmek ve Tanrı’nın affına sahip olmak istersen, bu duayı edebilirsin. Seni bu dua yada başka bir duayı etmen kurtarmayacaktır. Sadece, İsa Mesih’e olan imanın seni günahtan kurtaracaktır. Bu dua, basit bir şekilde senin Tanrı’ya olan imanını beyan eder, ve sana kurtuluşu temin ettiği için ona şükranını gösterir. “Tanrı’m, sana karşı günah işlediğimi ve bunun cezasını hakettiğimi biliyorum. Fakat, İsa Mesih benim hakettiğim cezayı kendi üstüne aldı, öyle ki O’na iman yolu ile ben bağışlanabileyim. Günahımdan dönüyorum ve kurtuluşum için, imanımı senin üstüne koyuyorum. Bu muhteşem inayetin ve affın için sana teşekkürler ve hediyen olan sonsuz yaşam!
    –amin

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.