Öksüzlük, Rab İsa’ya gizemli bir çağrıdır!

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

İNCİL okuyarak içlerinde Kurtarıcı Rab İsa Mesih’e özlem duyanlara, verilmiş şu vaadini düşünmelerini öneriyorum: ” Sizi öksüz bırakmam; size gelirim” (Yuhanna 14:18).
    İNCİL okuyanlar arasında öyleleri var ki, içlerine doğan o gizemli özlemle İsa Mesih’i sevdiklerini ve bu yolla çağrışım içine girdiklerini farketmeden öksüzlük çekerler! İsa, öksüzlük duygularımızı iyi bilendir!
    Bu nedenle İNCİL okuyup öksüzlük çekenler, ” sizi öksüz bırakmam; size gelirim ” diyen Mesih İsa’ ya aittirler!
    Fiziksel anne ve babalarını kaybedenlerin öksüzlük duygularını iyi bilen Kurtarıcımız Rab İsa Mesih, kaybettiğimiz anne ve babamızın bize gelemeyeceklerini de, iyi bildiği için bize gelecektir ve sıkıntılarımızda, korkularımızda ve kaygılarımızda bizi onlardan daha iyi avutup içimizi güveni, umudu, sevinci, esenliği ve sevgisi ile yalnız bırakmayacaktır!

Bana korku ve endişe veren şeyler karşısında Mesih İsa’m, esin yolu ile korkusuzluğum ve enenliğim oluyor! Umutlarımı yitirdiğim anlarda Medsih İsa’m, diri umudum oluveriyor! İsa Mesih’in kim olduğu konusunda başkaları ile yaptığım paylaşımlarda, Musa’ya göründüğü vakitte, “BEN OLANIM” diyenin O olduğunu düşünce alanımızda irdelemiştik (Çıkış 3:14; Yuhanna 13:19). Korkularımızda, endişelerimizde, sıkıntılarımızda bize “ESİN YOLU” oluşu, öksüz bırakılmadığımızın birer kanıtıdır! Sıkıntılarımızda İsa’nın içimizde ” ESİN YOLU ” oluşu, “BEN OLANIM” varlığının içimizde yaşadığına ve bizi öksüz bırakmadığına emin yapıyor! Böylece “ESİN YOLU” nda yalnız ve öksüz olmadığımızın bilinci ile İsa Mesih, Allah’a hamt ilâhimizdir!
    Böylece Kurtarıcımız Rab İsa Mesih, ” Yol ve hakikat ve hayat benim; ben vasıta olmadıkça, Baba’ya kimse gelmez ” diyen varlığını içimizde bize kanıtlayarak bizi emin yapıyor!(Yuhanna 14:6). İNCİL okuyarak içimizde oluşan o öksüzlük hali, bu ihtişamlı ziyaretle avunç buluyor! Bazılarının düşündüğü gibi, sıkıntılarımızda ” Rab’be hamdolsun ” demeğe kendimizi zorlamamız yolu, doğru bir hamt değil; İsa Mesih’in sıkıntı anımızda bizi Baba’ya götüren “HAMT YOLU” oluşu, doğru yoldur. İNCİL okuyan herkes, bu görkemli YOL’a çağrılıdır! İsa Mesih, Baba’ya gerçek hamdımızdır. İsa Mesih, içimizde var olmadan, sıkıntılarımızda “hamdolsun” diyemeyiz! İsa Mesih, sıkıntılarımızda içtenliğimiz olarak Allah’a hamdımızdır! “Çünkü bensiz bir şey yapamazsınız” demesine bakılırsa, bu sözüyle de, Kurtarıcımız Rab İsa Mesih, “BEN OLANIM” diyen o aynı Zat’dır! (Çıkış 3:14).
    Evet sevgili kardeşim ve kızkardeşim; İNCİL okuyup da, sıkıntılarında Allah’a içtenlikle hamdedemediğinin farkında mısın? Hâlâ o içtenlikten yoksun isen, öksüzsün! ” Ya Rab İsa Mesih! Beni öksüz bırakma ki, Baba’ya seninle hamdedeyim ” diyen öksüzlük yüreğin, Rab’be bir çağrıdır! Öksüzlüğünü Rab’be aç, çünkü öksüz bırakılmayacaksın!
    Kutsal Ruh, Tesellicimiz ve Öğretmenimizdir! Baba-Oğul-Kutsal Ruh dışından gelen tesellileri kabul etmiyorum.
    Birkaç kez, rüyamda sıkıntı çekerken fiziksel babamı ve annemi gödüm. Rüyamdan uyandıktan sonra, Kutsal Ruh’un tesellisini aradım; başka tesellilerin birer tuzak olduklarını söyleyerek onları ve arkalarında gizlenmiş karanlık varlıkları reddettim. Bu konuda da, öksüz ve yalnızlıktan kurtulmağa ihtiyacımız var! Kurtarıcımız Rab İsa Mesih, tek teselli kaynağımızdır!
    Sevdiklerini kaybetmiş sevgili kardeş ve kızkardeşlerime teşvikim şudur: Onları bırakın; size rüyanızda görünseler bile onlara inanmayın; zira sevdiklerinizin suretine giren aldatıcı ruhların ve cinlerin tuzağına düşebilirsiniz! Böylece, anneniz ve babanızın tıpkısıymış gibi ördüğünüze “anne!” ya da, “baba!” demiyesiniz! Sizler, Kurtarıcımız Rab İsa Mesih’in öksüzleri olunuz; çünkü O, sizi yalnız bırakmaz! Hallelu yah!
    Rab, sizi bereketlesin ve şerirden korusun. Amin.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.