Ödp'den Hrant Dink' Anma Etkinligi

 • Bu konu 2 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24444
  klaus
  Anahtar yönetici

  ÖDP’den Hrant Dink’i anma etkinliği

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nin (ÖDP) düzenlediği etkinlikle anıldı.

  NTV-MSNBC VE AJANSLARGüncelleme: 18:01 TSİ 14 Ocak 2008 Pazartesi
  İSTANBUL – Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde “Hrant’ı Anlamak” adı altında düzenlenen programda kürsüye çağrılan Hrant Dink’in eşi Rakel Dink, özel bir konuşma hazırlamadığını belirterek, katılımcılara teşekkür etti. blank.gifHaberin devamı darrow.gifRakel Dink, “Teşekkür ediyorum hepinize, eşime saygı gösterdiğiniz için. Sadece eşime saygı gösterdiğiniz için değil, böyle olmanız gerektiği için teşekkür ediyorum. Saygı gösterebilmek çok önemlidir, layık olanlara” diye konuştu.

  Programda konuşan ÖDP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ufuk Uras da 19 Ocak 2007 tarihindeki cinayet anını gösteren kamera görüntülerinin silindiğini savunarak, konuyla ilgili bürokratların soruşturulmasına da izin verilmediğini ileri sürdü.

  Cinayetin arkasında organize bir yapı olduğunu iddia eden Uras, “Bu şahısların gittikleri illere ilişkin arşiv bilgisini kimseyle paylaşmıyorlar. Varolan bilgileri gizliyorlar” diye konuştu.

  Ermenice söylenen “Sarı Gelin” türküsüyle başlayan programda, “Dostlar Korosu” da bir dinleti sundu.

  #28317
  klaus
  Anahtar yönetici

  Hrant Dink türkülerle anıldı

  15 Ocak 2008DHAAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, Bakırköy'deki evinin önünde türklülerle anıldı.

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin (ÖDP) düzenlediği etkinlikle anıldı.Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi'nde “Hrant'ı Anlamak” adı altında düzenlenen etkinlikte Hrant Dink'in eşi Rakel Dink duygu dolu anlar yaşandı.

  ERMENİCE SARI GELİN

  Ermenice söylenen “Sarı Gelin” türküsüyle başlayan programda, “Dostlar Korosu” da sahne aldı.

  Anma etkinliğine, ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras, Hrant Dink'in eşi Rakel Dink, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Hrant Dink'in kardeşi Orhan Dink, ağabeyi Levent Dink, Hrant Dink'in çalışma arkadaşı gazeteci Aydın Engin de katıldı.

  #28318
  klaus
  Anahtar yönetici

  A.A.Gazeteci Hrant Dink, öldürülmesinin birinci yıl dönümünde, Washington'da düzenlenen dini törenle anıldı.

  St. Mary Ermeni kilisesinde Dink için düzenlenen ayine, ağırlıkla Washington bölgesinde yaşayan Amerikan Ermeni toplumunun mensupları katıldı.

  #28319
  klaus
  Anahtar yönetici

  Hrant Dink Ankara'da Anıldı

  Gazeteci Hrant Dink, Öldürülmesinin Birinci Yılında, Ankara'da Bazı Sivil Toplum Örgütlerince Anıldı.

  Gazeteci Hrant Dink, öldürülmesinin birinci yılında, Ankara'da bazı sivil toplum örgütlerince anıldı. Hrant Dink'in öldürülmesini protesto eden dövizler taşıyan gruptakiler sloganlar eşliğinde Yüksel Caddesi'ndeki İnsan Hakları Heykeli önüne geldiler. Saygı duruşunun ardından yapılan açıklamada, ''Dink'in öldürülmesinin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen olayın arka perdesinin gizlendiği'' iddia edildi.

  Gazeteci-yazar Can Dündar, Hrant Dink'in, ''Hepimiz Ermeni, hepimiz Kürdüz, hepimiz bu ülkenin özgür insanlarıyız'' dediği için öldürüldüğünü öne sürdü. Dündar, ''Bugün bu sloganları atabiliyorsak ülkenin geleceğinden umutluyuz demektir. Bundan sonra bize düşen bayrağı yere düşürmemektir. Önemli olan buradaki kardeşlik duygusunu yaşatabilmektir. Katillere inat kardeşimiz Hrant'' diye konuştu. Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet Abakay da Hrant Dink'in öldürülüşüyle ilgili ''delillerin karartıldığını'' öne sürerek, ''bu olayın karartılmaması için ellerinden geleni yapacaklarını'' söyledi. (Anadolu Ajansı) 19.01.2008

  #29957
  Anonim
  Pasif

  Yaşasin halklarin kardeşliği yaşasin ermeni kurt turk cerkez laz insanlar hic bir kimsenin baska birkimsenin canina kiymaya hakki yoktur rab bunlari cezalandiracak

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.