Oğul İsa’yı çok seviyoruz

• Bu konu 2 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Teslis yani üçleme yani Tanrı’nın üç sıfatı…
    Baba, Oğul, ve Tanrı sevgisi Kutsal Ruh… Aynı zamanın üç yüzü gibi. geçmiş, gelecek ve şimdi. Hepsi aynı kavramın farklı sıfatları, farklı suretlerin mutlak özü…
    Sevgi dolu Rabbi tanıdığım için her gün hamd ediyorum. Onun farkında olarak ve onunla birlikte yaşamanın huzurunu hamd olsun her gün tadıyorum. Onunla olmanın huzuru, Tanrı’nın kendisinin saf sevgi olduğunun bilincinde olmamızdan geliyor. Ve kendi sözüne hakim Tanrı’nın, yüzyıllardır AYNI KALAN sözü bize sevginin esenliğini veriyor.
    Mutlak af, mutlak sevgi, ve sonsuz yaşam İsa Mesih’in krallığıdır. Baba’ya ulaşmak ancak onun yolunun ödülüdür.
    Hamd olsun bunun farkındayız ve her nefesimizde onu yüceltmenin şerefini taşıyoruz. Hayatımız O’nun sözünde ve onun ruhundan gelen esenliği seviyoruz.

Anonim
    Pasif

Sevgili Cansu’cuğum,

Tanrı’da senin O’na gelmenden, O’nu tanımandan ve yaşamını O’nun kutsal ellerine vermenden çok hoşnut. Gözleri hep senin üzerinde, sevgi dolu bakışlarla sana bakıyor… Koruyucu meleklerini görevlendirmiş seni korumaları için.

‘Çünkü Tanrı meleklerine buyruk verecek, gideceğin her yerde seni korusunlar diye’ (Mezmur 91:11).

O iyi Çoban’dır, sen de O’nun minicik kuzususun; çobanın yeni doğan kuzusunu bağrında taşıdığı gibi O da seni bağrında taşıyor. İsa Mesih diyor ki:

‘Ben iyi Çoban’ım. İyi çoban koyunları uğruna canını verir’ (Yuhanna 10:11).

O’nunla sürekli iletişim içinde ol, dua et, O’nunla konuş, dertlerini, sıkıntılarını, sevincini, kaygılarını ve özlemlerini O’na söyle. Atacağin önemli adımlarda ve yapacağın her şeyde önce O’na danış, O’nun sana yol göstermesini ve seni yönlendirmesini bekle. Eğer O’na güvenirsen O senin için en iyi olanı yapacaktır; bundan emin ol, çünkü O, seni çok seven göksel BABAN’dır.

‘Bana seslenince onu yanıtlayacağım. Sıkıntıda onun yanında olacağım. Kurtarıp yücelteceğim onu’ (Mezmur 91:15).

O sana sürekli olarak güzel armağanlar vermek, seni sevindirmek ister. Hata, ya da yanlışlar yaptığında, sıkıntıya düştüğünde nasıl bir tepki göstereceksin diye seni seyreder bir süre; ama gerektiği yer ve zamanda müdahale eder. Kendisine yönelmeni, O’na seslenmeni, O’ndan özür dilemeni bekler; seni elinden tutarak kaldırır ve yepyeni bir başlangıç yapmana yardım eder. O’nun sevgisi öylesine derin öylesine büyük ki, kavramakta güçlük çekeriz ve bu zaman alır. Yani anlayacağın, O sevecen, merhametli, fedakar ve sevgi dolu bir BABA’dir. O’nun Sözleri’ni okudukça O’nu daha iyi tanıyacaksın, tanıdıkça daha çok seveceksin ve O’nu tanımaları için başkalarına anlatacaksın.

İman yolculuğunda İsa Mesih’in seni bolca bereketlemesini diliyorum.

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Teşekkür ederim sevgili Rüzgar. Rab seni bolca bereketlesein…
    Ben de onunla konuşyorum, o bana huzur, esenlik, güç veriyor. Rab’bin yanında olmak, olmaya çalışmak çok güzel. İncil’den inciler de bana güç kattı. teşekkür ederim

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.