O geldiğinde, harika bir gün olacak!! – Billy Graham

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Benim umudum, Rab İsa Mesih’in kendisindedir, çünkü İncil’de söylediği gibi, O gelince dünyadaki tüm karmaşayı sona erdirecektir.. Bizim Mesih’teki umudumuz budur.

Evet O geri gelecek ve gelişi Bethlehem’de doğan küçük bir bebek gibi olmayacak. Aksine o güçlü Krallar Kralı ve Rablerin Rabbi olarak geri dönecek. Geldiğinde dünya tarihi açısından önemli bir sayfa olacak çünkü dünyayı mahvolmaktan kurtaracak. Çünkü Tanrı dünyayı seviyor.

Yargı günü geldiğinde O geri gelecek ve dünyaya egemen olacak.. O yönetecek.. Dünyanın yeni yönetim sistemi kapitalizm yada komünizm olmayacak.. İsa Mesih olacak.. O dünyanın yöneticisi olacak.. O Krallar Kralı ve Rabler Rabbidir.. İncil’de bu konuda ne yazıyor biliyorsunuz..
    “Birbirinizi bu sözlerle teselli edin.”

Bugünlerde pek tesellimiz kalmamış gibi gözüküyor.. Ama Mesih İsa’nın yeniden gelişi, dünyadaki tüm imanlılar için bir teselli olmak zorunda.. Çünkü bir umudumuz var, vahiy kısmında anlatılanlar var, bir plan var, bir geleceğimiz var.. Gelecek bize aittir.. Biz kazananlar olacağız.. Birbirinizi işte bu sözlerle teselli edin..

Benim bir huyum vardır, her gece yatmadan önce düşünürüm “Ya İsa bu gece geri gelirse…” Sabah kalktığımda da aklıma gelen ilk şey şudur “Ya İsa bugün geri gelirse…”

Evet, gelişini görmeyi çok istiyorum.. Ne harika bir gün olacak! Bütün acılarımız ve ızdırabımız geride kalacak, tüm gözyaşlarımız silinecek, ve tüm problemlerimiz çözülecek.. Ne harika bir gün olacak!

Ve İsa dünyayı yönetecek. Tüm sorunlar, dünya yönetimlerinin var gücüyle çözmeye çalıştığı sosyal sorunlar, tamamen çözülmüş olacak. Irkçılık problemi ortadan kalkacak.. Fakirlik ortadan kalkacak.. Savaşlar ortadan kalkacak.. Artık kimse savaşmayacak.. Ne kadar harika bir gün olacak, O’nunla birlikte sonsuzlara dek beraber olmak..

Billy Graham vaazından – 1969

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.