Nuhun Öyküsü Hakkında

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Nuh Tufanı Tevrat ve İncil’de sıkça anılır.Eski ahitin ana kahramanlarından biridir Nuh.Peki bu tufanda çok zor sorular var bunların cevabını merak ediyorum.

.Nuh tüm hayvanlardan 2 çift nasıl aldı?Kutuplardaki hayvanları,böcekleri,her kuş türünden 2 tanesini almış olduğunu farzetsek bile geminin öyle büyük olması gerekiyor ki 10 milyondan fazla tür girebilsin.

.Nuh bu hayvanları toplasa bile bu hayvanlar birbirini yer çünkü besin döngüsü diye birşey var.Aç aç toprak kuruyuncaya kadar durmaları imkansız.(Mucize demeyin Tanrı kendi yarattığı fizik kurallarını çiğnemeye mucize mi diyor yoksa ben yaptım ben bozarım mı?)

.Bu efsanenin Sümer kayıtlarında var olduğunu biliyoruz Utnapiştim hikayesi olarak.Tabi farkılıklar var ama tufan konusu aynı.

.Nuh Tufanına dair hiçbir jeolojik kanıt yok.Dünyanın tümüne etki eden bir tufanın izi nasıl olur da silinebilir.Eğer bunlara Tanrı yapar ne araştırıyorsun derseniz mantıksız olan herşeye inanmalıyız o zaman.Uçan hayaletlere,perilere v.b

.Nuh Tufanında gemiye binmeyen hayvanların suçu ne veya Nuh’u hayatında hiç görmemiş insanların.Eminim onlar tufanı gördüklerinde ben Nuh’u tanımıyorum bile demişlerdir.

Sorularımda hiçbir art niyet yoktur sadece mantıklı cevaplar arzu ediyorum.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.