Nüfus cüzdanından ‘İslam’ ibaresini sildirdi

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27293
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Nüfus cüzdanından ‘İslam’ ibaresini sildirdi

  “Ülkenin büyük kesimi aç. Bizi yönetenler Müslüman ise ben değilim”

  cemil-gunduz.jpg
  Güncelleme:18 Mart 2011 04:38
  Çanakkale’de balıkçılıkla geçimini sağlayan ve bir huzurevinde kalan 70 yaşındaki ‘Komünist Cemil’ lakaplı Cemil Gündüz, “Ülkenin büyük kesimi aç. Bizi yönetenler Müslüman ise ben değilim” diyerek nüfus cüzdanındaki ‘Din’ hanesinde yazan ‘İslam’ ibaresini sildirdi.
  Çanakkale’de, bugüne kadar hiç evlenmeyen ve aile bireylerinin de yıllar içinde hayatını kaybetmesiyle tek başına kalan 70 yaşındaki Cemil Gündüz, ilginç protestoya imza attı. Aykırı fikirleri nedeniyle çevresinde ‘Komünist Cemil’ lakabıyla bilinen, balıkçılıkla geçimini sağlayan ve ‘Deniş Acar Huzurevi’nde yatıp kalkan Gündüz, ekonomi politikalarına tepki göstererek, 3 Mart’ta Nüfus İl Müdürlüğü’ne başvurdu. Gündüz, nüfus cüzdanındaki din hanesinde yazan ‘İslam’ ibaresini sildirdi. Hükümeti tek başına protesto ettiğini ve sesini duyurmak istediğini belirten Gündüz, “İslam aleminin peygamberi Hz. Muhammed’in ‘Komşusu açken, tok yatan bizden değildir’ sözünü herkes bilir. Şu an içinde bulunduğumuz durumu, bu ülke daha önce hiç yaşamadı. Ülkenin büyük bir kısmı aç. Vatandaşı açken bunlar tok yatıyor ve hâlâ ‘Ben Müslümanım’ diyorlarsa, ben de ‘Müslüman değilim’ diyorum. Yıllardır böyle dediğim için adım ‘Komünist Cemil’e çıktı. Ama olsun, rahatsız değilim. Tüm gerçekler ortada” diye konuştu.
  DHA

  #32278
  Anonim
  Pasif

  Zaten herşey nüfus cüzdanında bitmiyorki bende katılıyorum ,sözde müslümanlık değil zorbalık değildir islam .
  Gerçektende jipler altında gezen şaşalı hizmetcili zengin müslümanlara hep demişimdir siz inanıyormusunuz müslüman olduğunuza namaz kılmayla oruç tutmaylamı iş bitiyormu komşun aç olmuyabilir araştır okadar fakir kuru ekmek ve suyla yatanlar varken bu ülkede senin kahvaltı masanda envai çeşitli olman doğrumu? senin kazancında bir yetimin yoksulun dulun hakkı vardır ye yandaşım ye zihniyeti olduğu sürece bu ülkede insanlık beklemek ne kadar doğru olur bilmem .

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.