Nüfus Cüzdanlarından DİN HANESİNİ KALDIRIN

• Bu konu 10 izleyen ve 18 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 16 ile 19 arası (toplam 19)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Hayır kardeşim sen olmuyorsun,bu söz daha önceden zamanı belli olmayan ve söyleyeni belirli olmayan bir söz, toplumda buna benzer sözler hep vardır .örneğin ”köylü akıl istemez birisi ne yaparsa diğerleride onu yapar” gibi.

Anonim
    Pasif

Sevgili virandede, beni cok iyi anlamışsınız. öncelikle teşekkürü borç bilirim. amacım hiç bir kardeşimi rencide etmek değildi. rencide olan veya yanlış anlayan tüm kardeşlerimden özür dilerim. bizler yüce Rab Isa Mesih’in sürüleriyiz. ama halk arasında sace baskı altına almak ve birilerinin yönetmesini zorla kabullendirmek şeklinde kullanılıp, şahıs yönetimi altına sokulmak istendiğimiz için bu sözden sinir olmuştum. bu yüzden biraz isyan ettim galiba. yüce Rab Isa Mesih hepinizi bereketlesin ve kutsasın. (Baba, Oğul ve Kutsal Ruh) adına. Amin.

Anonim
    Pasif

“Ey RAB,sen yücesin,ve en yüksek derecede yüceltilmeye layıksın..
    Sen bizleri kendine dönük yarattın,yüreğimiz sende dinlenmeden huzura kavuşmayacak”
    A.Augustinus.

“Sözün olan Oğlunu bize gönderdiğinden beri,TANRI’nın bize söyleyecek başka sözü yoktur.TANRI aynı anda ve bir defada bize bu tek Sözle her şeyi söyledi”
    A.Juan de la Cruz.

“Anlamak için inanıyorum ve daha iyi için anlıyorum”
    A.Augustinus.

“TANRI sonsuz derecede mükemmel olan Kutsal Üçlü-Birliktir”
    Toribio de Mogrovejo.

“Ey TANRIN,taptığımÜçlü-Birlik…Ruhumu yatışyır,onu cennetin,hoşnut kıldığın ikametğahın ve dinlence yerin haline getir,orada seni hiç bir zaman yanlız bırakmayayım,orada tüm benliğimle,tüm inancımla senin yaratıcı faaliyetine kendimi vereyim”
    Elisabeth de la Trinite.

“TANRI’nın yüceliğı yaşayan insandır,insanın yaşamı ise TANRI’yı görmedir”
    A.İrenesus.

“Her müminin yanı başında kendisini koruyan ve yol gösteren bir meleği vardır.”
    A.Basilios

“Ey biricik Oğul ve TANRI’nın kelamı,ölümsüz olduğun halde,bizim esenliğimiz uğruna, can,ından oldun .Kutsal Üçlü-bBirlik’i oluşturanlardan Biri olarak Baba ve Kutsal Ruh’la aynı şekilde yüceltilen Ey TANRI’nın MESİH’i kurtar bizi”
    Yuhanna Krisostomos’un Bizans Litürjisinden.

“Dağın tepesinde görünümün değişti,havariler MESİH TANRI olan Senin Haça gerildiğini gördüklerinde çektiklerini isteyerek çektiğini anlasınlar ve gerçekten Baba’nın ışıldaması olduğunu dünyaya bildirsinler diye yüceliğini yetenekleri oranında gördüler.”
    Bizans litürjisi

“Bizler gerçek ışığı gördük,göksel RUH’u aldık,gerçek imanı bulduk;Bölünmez Üçlü-Birlik’e ibadet ediyoruz,çünkü bizi kurtaran O’dur.”
    Bizans litürjisi,Pentikos Duası.

“Canımız,yani ruhumuz demek istiyorum,uzuvlarımız için neyse,Kutsal Ruh da MESİH’in üyeleri,MESİH’in Bedeni için,yani Kilise için demek istiyorum,öyledir.”
    A.Augustinus.

“”Gerçek varlığını sürdüren yaşamı olan Baba Oğul ve Kutsal Ruh aracılığıyla istisnasız şekilde herkese göksel armağanlarını bahşeder.O’nun merhameti sayesinde,biz insanlar da tükenmez ebedi yaşam sözü aldık.”
    Kudüslü Kiril.

“Kurtarıcımızda gözle görülen şeyler Kilise sırlarına geçmiştir.”
    A.Büyük Leo

“Bir ölümsüzlük ilaçı,ölümün panzehiri ve MESİH İSA’da sonsuza dek yaşama demek polan bu aynı ekmeği bölüp yemekteyiz.”
    A.Antakyalı İgnatius.

“Ey Hrıstıyan kendi değini bil”
    A.Büyük leo.

“TANRI,insanların kendi yüreklerinde okumadıkları Yasa’yı taştan levhalara yazdı.”
    A.Augustinus.

“Yeni yasa öncelikle MESİH’e inanmış olanlara verilen Kutsal Ruh’un bir lütfüdur.”
    A.Apuinolu Thoms.

“Gerçek,gereklilik ve saygı dışında Yaradan üzerine ne de yaratıklar üzerine ant için.”
    A.loyolalı İgnatius.

“TANRI’yı görmek,hayal edilebilecek her tür zenginliğe sahip olmak demektir.”
    A:Nissalı Gregorius.

“Seni seviyorum,ey RAB,senden tek isteğim,seni ebediyen sevmektir.TANRIM,eyer dilim her an seni seviyorum diyemiyorsa da,yüreğimin,her soluk alışımda bunu yinelemesini istiyorum.”
    A.jean Marie Babtiste Vianney.

“İnsan TANRI’yı soluk aldığı kadar sık anımsamalıdır.”
    A.Nazianzlı Gregoris.

“Pazar yerinde yada yanlız dolaşırken sürekli ve hararetli dua yapmak mümkündür.Mağazamızda otururken,satarken yada alışveriş yaparken,hatta yemek yaparken bile dua etmek mümkündür.”
    A.Yuhanna Krisostomos.

“Dua sona erince Amin diyorsun.TANRI’nın bize öğrettiği duanın içerdikleri gerçekleşsin demek olan Amin’le bunu teyit etmiş olursun.”
    A.Kudüslü Kirillos.

Yüceler yücesi TANRIM, bu dünyada lütfunu ve öbür dünyada da ebedi mutluluğu verecegini,MESİH İSA’nın sayesinde, sarsılmaz bir güvenle
    umut ediyorum.Çünkü buna söz verdin ve sözüne her zaman sadıksın,bu inanç ve İmanla yaşıyorum.Yüce TANRIM Sen yüreklerimizin nur’u Ateşte serinlik,yaşlı gözler tesellisin,yanlış yolda olanları da TANRIM.. merhametine sığınarak, doğru yola yönlendir diye, sana yakarıyorun, Yüce adınla.. AMİN

Anonim
    Pasif

Türk Ceza Kanunu Diyorki ;

MADDE 122. – (1) Ki… Devamını Görşiler arasında dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım yaparak;a) Bir taşınır veya taşınmaz malın satılmasını, devrini veya bir hizmetin icrasını veya hizmetten yararlanılmasını engelleyen veya kişinin işe alınmasını veya alınmamasını yukarıda sayılan hâllerden birine bağlayan, b) Besin maddelerini vermeyen veya kamuya arz edilmiş bir hizmeti yapmayı reddeden, c) Kişinin olağan bir ekonomik etkinlikte bulunmasını engelleyen,Kimse hakkında altı aydan bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.

ANAYASAMIZIN 24.Maddasinde diyorki; – Herkes, vicdan, dinî inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir.Kimse, ibadete, dinî âyin ve törenlere katılmaya, dinî inanç ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; dinî inanç ve kanaatlerinden dolayı kınanamaz ve suçlanamaz.Aksi Halde Yukarıdaki TCK hükümlerince dava açmaya yetki vermiş olur.

4 yazı görüntüleniyor - 16 ile 19 arası (toplam 19)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.