Ntv Röportajı

 • Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27133
  Anonim
  Pasif

  Müslüm Gündüz’ün sözleri;

  — Türkiye’de, ‘bu memleketin adamı da bir insandır’ algısı oluştuysa, bunda bizim payımız yüzde yüzdür.

  — Türkiye’de darbelerin temeli 1922’ye dayanır…

  — 2003’ten bu yana azıcık kapı aralandığında ışık ve ümit görebiliyorum…

  — 1980 darbesinde bütün mesele Kemalizm’dir. ‘Demoratik, laik sistem tehlikeye girdi ve ayar yapıyoruz’ hadisesidir.

  — 1960-1970 ve 1980, ardından da 28 Şubat ihtilali. 1980’de taşları yerlerine yerleştirdiler ve bunun için gerekli olan, ezilen insanları susturmaktı. Taşlar yerine oturdu ve herkes, demokratik laik sistem içinde palazlanarak al gülüm ver gülüme baktı… Böyle güzel al ver yaparlarken, günün birinde Aczmendiler çıktı…

  — Esas mesele rejim olayıdır…. ‘Ben Mülümanım, dinimi yaşıyor, camiye gidiyorum ve kimse bana karışmıyor’da sorun, itikat bozukluğudur. Biz ise, öyle değiliz diyoruz…. Bir kişi hem Müslüman hem de laik olamaz.

  — Bize dokunan, 1924’te Şeriat mahkemelerinin kaldırılması, harf ve kıyafet devrimi… Bunların tamamı inançla ilgili. Ben nasıl yaşıyorum; ailem ve çocuğum var, babam ve annem ölüyor, kardeşlerim var. Tüm bu işlerimizi hangi hukuka göre yapacağım… Ben hayatımı İslami kurallara göre geçirmek, hukukumu, boşanmamı, evlenmemi, mirasımı İslami kurallara göre yapmak istiyorum…

  — Ben rejimin yıkılması lazım diyorum. O da benim yıkılmamı istiyor; eyvallah. Esas mesele ise rejimi biz yıktık ve rejim gidiyor… Bu rejim artık yalanla dolanla 72 milyon Mülümanı sürükleyemiyor. Kelamlizm buna yetmiyor ve tasviye olması lazım; olacaktır da…

  — 28 Şubat sürecinde dengesiz bir güç olarak rejimle mindere çıktık ve bizi yere vurdu; helal olsun. Ama biz rejimin temel taşlarını yerinden oynattık. … Öyle bir oynadı ki yerinden, bir daha yerine oturtulamaz.

  Umarım bu istekleri gerçekleşmez.

  #35714
  Anonim
  Pasif

  İşte mesele burada.Evet.Böyle insanları rejim rahatsız ediyor.Elbette edecek! 4 kadın isterim,Hepsi kapansın,ben istediğim kadar çalarım ama halk çalarsa kolu kesilsin diyen insanlardan ne beklenir ki??

  Yahu ne olursan ol kardeşim.Satanist ol kafa kes falan.. Ama Bunu devlet yönetimine getirip de başka insanların hayatını kısıtlayamazsın.. Türkiye’de şeriatı getirince Müslüman olmayanlar ne yapacak??

  Ne kadar kin dolu kan …….. bu adamlar yahu!!

  #35718
  Anonim
  Pasif

  Adam ne kadar güzel anlatıyor…?
  (kendisi 70 yaşlarında ak sakkalı dede,torun,torba sahibi,istanbul’da
  benim karım dediği 20 yaşlarında bir bayanla basıldı..)

  Ben evimde oturamazmıyım,üstüm açık dolaşamazmıyım,banyomu yapamazmıyım..!
  Bunu diyen kim..
  Binlerce insanı arkasından sürükleyen,islami tarikat kurucusu,aczimendi dergahlarının şeyhi,ve idea ediyor biz laik düzenin taşlarını yerinden oynattık.Artık ışık göründü…
  Neyin ışığı Sn Müslüm Gündüz şeriatın ışığımı…
  Tabi ki..
  Gerçi adam kendince yanlış birşey yapmıyor kendisine din diye sunulan otoritenin,nimetlerinden faydalanıyor,kendi büyükleri gibi..!

  Yıllardır süren gizli örgürlenmeler artık meyvasını veriyor, ve bu gibi insanlar,Kemal’ist ve laik düzenin sonu gelmiştir diyebiliyor.
  Bunlar iyi günler,daha neler göreceğiz,açıkcası Rab İsa Mesih Yardımcımız olsun iyiye gitmiyor,bazı şeyler.
  Esenlik İsa Mesih Rab ve kurtarıcımdır diyen,her bir canla olsun..Amin

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.