Neden nicin sebep

• Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Herkese selam eder ALLAH ın rahmati ve bereketi üzerine olsun benim sizlerden istediğim bir şey var Hristiyan olurken ne hissetinide oldunuz Hrısyiyan lık taki mezheplerin ayrıcalıgı nedir kimse bana oku demesin bununla ilgili hazırlanmış bir video varmıdır varsa yardımcı olabilirmisiniz ben anadolu yakasında yaşayan birisiyim yada bir açı kahvenin kırkyıl hatrı vardır diyen varsa yüz yüzede görüşebilirim benim için sorun olmaz ykiliseyede gelebilirim sorun olmaz…? hosgeldiniz

Anonim
    Pasif

Sevgili İstanbull,

Sorunuz çok geniş. Cevaplamak için kitaplar yazmak gerekiyor. Ama özet olarak şunu söyleyebilirim: Hep Tanrı hakkında, ya okudunuz, ya da başkalarından duydunuz. Ama soru şu: Siz O’nu şahsen bilmek, tanımak, O’na yakın olmak, O’nunla en yakınınızdan daha da yakın bir ilişkide olmak ister miydiniz?

Cevabınız ‘Evet’ ise, müjde! Bu olabilir, gerçekleşebilir. Kimse bundan daha mükemmel birşey dileyemez. İşte biz Hristiyanlar, veya İsa Mesih inanlıları, bunun tadına vardık ve asla bırakmak istemiyoruz. Artık Rab hakkında, birilerinin bize birşeyler söylemesine gerek yok, çünkü biz, gün 24 saat O’nunla yaşıyoruz, O’nu biliyoruz ve O’na teslim olduğumuz güne şükrediyoruz.

Rab seni bereketlesin.
    Sevgi ve Dualarımla.

Anonim
    Pasif
    istanbull;15251 wrote:
    Herkese selam eder ALLAH ın rahmati ve bereketi üzerine olsun benim sizlerden istediğim bir şey var Hristiyan olurken ne hissetinide oldunuz Hrısyiyan lık taki mezheplerin ayrıcalıgı nedir kimse bana oku demesin bununla ilgili hazırlanmış bir video varmıdır varsa yardımcı olabilirmisiniz ben anadolu yakasında yaşayan birisiyim yada bir açı kahvenin kırkyıl hatrı vardır diyen varsa yüz yüzede görüşebilirim benim için sorun olmaz ykiliseyede gelebilirim sorun olmaz…?

Sayın İstanbull,
    Rabbimiz ve Kurtarıcımız İsa Mesih’in esenliği ve merhameti de sizin üzerinizde olsun. ‘Hristiyan olurken ne hissettiniz de Hristiyan oldunuz?’ diye sormuşsunuz. Her insan tüm yüreğiyle, tüm kalbiyle Tanrı’yı aramalıdır. Bana göre her insanın, ilk önce içinde bulunduğu inanc başta olmak üzere tüm din ve inançları araştırması gerekmektedir. Bizler, Tanrı kimdir, nerededir, ben doğru yolda mıyım, öldükten sonra ne olacağım diyerek gerçeği araştıranlardanız. Dünyada pek çok dinler ve mezhepler vardır, ama Tanrı’ya giden TEK bir yol vardır. O yol RAB İSA MESİH’tir. Kutsal İncil Kitabı’nda İsa Mesih şöyle der:

‘Yol, gerçek ve yaşam Ben’im. Ben vasıta olmadıkça Baba’ya kimse gelemez. Beni tanısaydınız, Babam’ı da tanırdınız. Artık O’nu tanıyorsunuz, O’nu gördünüz’ (Yuhanna 14:6-7).

Forum sayfamızda TANIKLIKLAR bölümüne girdiğinizde gerçekten tüm içtenlikleriyle Tanrı’yı arayan insanların İSA MESİH’le nasıl karşılaştıklarını, ne şekilde gerçeği bulduklarını anlatan gerçek yaşam öykülerini bulacaksınız. Onları okuyun, araştırın, en önemlisi sizi yaratan ve seven Tanrı’ya dua edin, ‘Gerçek nerede Rab, lütfen bana göster!’ diye O’na sorun. İnanın sevgili kardeşim, Tanrı’nın yanıtı gecikmeyecektir. Çünkü Rab Tanrı’nın kulakları, kendisini arayan herkesin dualarına açıktır. O, sevgi dolu kollarını açmış ve tüm insanların kendisine gelmelerini beklemektedir. İnciliniz yoksa ve edinmek istiyorsanız, size bir link verebiliriz, oraya yazarsınız, size hem İncil, hem de İsa Mesih’in yaşamını anlatan bir filmi ücretsiz olarak gönderirler.

Tanrı’nın ruhsal gözlerinizi açmasını, gerçeklerini tüm açıklığıyla size açıklamasını ve sizi de kurtarmasını diliyorum.

Sevgilerle

Anonim
    Pasif

@istanbull 15251 wrote:

Herkese selam eder ALLAH ın rahmati ve bereketi üzerine olsun benim sizlerden istediğim bir şey var Hristiyan olurken ne hissetinide oldunuz Hrısyiyan lık taki mezheplerin ayrıcalıgı nedir kimse bana oku demesin bununla ilgili hazırlanmış bir video varmıdır varsa yardımcı olabilirmisiniz ben anadolu yakasında yaşayan birisiyim yada bir açı kahvenin kırkyıl hatrı vardır diyen varsa yüz yüzede görüşebilirim benim için sorun olmaz ykiliseyede gelebilirim sorun olmaz…? hosgeldiniz

Dışımızda ki insanların inanç tercihleri bizim için ölçü olamazlar. Örnekleme olarak algılanmasında yararlar olabilir. Fakat bunun için önce kendi inancımızı sorgulamak mecbûriyetindeyiz. Eğer inancımızı dünyamız ve ahiretimiz için yeterli buluyorsak, başkalarına ‘Ne hissetiniz de hristiyan oldunuz ?’ diye, sadece merâk sâikiyle sormuş oluruz ki, bu durumda verilecek cevapların sizi etkileyeceğine ihtimâl vermiyorum.

Dünya da bir çok insan içinde doğup büyüdüğü toplumun örf/âdet ve geleneklerden müteşekkil kültürünü ‘Din’; bu kültüre bağımlılığını da ‘İman’ zannediyor.

Aynı inancı paylaşan insanlar içinde yaşıyor olmamız, kendi inancımızı sorgulamamızı engelliyor; okuyup öğrenme gereği duymuyoruz. Herkes diğerlerine bakarak, ‘Bu kadar insan da yanılıyor olamaz.’ deyip kendisini avutuyor.

İnsanın inancını sorgulaması için çok hassas bir vicdâna sahip olması gerekir. Bu vicdan, onu muhakkak gerçeğin yoluna çıkaracaktır.

” Gerçeği bileceksiniz ve gerçek sizi özgür kılacak.” Yuhanna 8/32

Saygılar.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.