Neden Müslümanlar Hırsitiyanları yanlış biliyor??

• Bu konu 6 izleyen ve 8 yanıt içeriyor.
9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Kendilerine hristiyan diyen, ama gercekte imanlı olmayan kişilerin günahları ve tutarsızlıklarına bakarak hristiyanlarin tümü için bir yargıya varmak kesinlikle yanlış olur. Yok efendim, hristiyanlarda sarhoşluk, uyuşturucular, sekse düşkünlük, vahşice işlenmiş suçlar pek çokmuş… tüm bunlar ve daha bircok şey hristiyan diye bilinen ülkelerden çıkıyormuş…659.gif Sanki diğer dinlerin ağırlıkta olduğu ülkelerde bu gibi suçlar hiç yokmuş veya daha azmış gibi… Bu tür iddialar tamamen cahilliğin ürünüdür. Sadece tutarsızlıktır, aynı zamanda günahtır; ve gercek Mesih inanlısının yaşamında bu tür şeylere asla yer yoktur!

Anonim
    Pasif

Kişilere bakarak dinler yargılanıyor. Bunu sadece müslümanlar hristiyanlar için yapmıyor. Hristiyanlar müslümanlar için, ateistler Tanrı’ya inananlar için ve başka bir çok kesim diğerleri için bunu yapıyor… (Herkesten bahsederek genelleme yapmıyorum, yapanlardan bahsediyorum)

Mükemmel değiliz, inancımızın gösterdiği yolda en iyi şekilde ilerlemeye çalışıyoruz ama nihayetinde insanız ve hatalar yapabiliyoruz.

İyiliklerimiz her zaman inancımızla ilişiklendirilmiyor ama hata yaptık mı hemen inancımıza da damga yapıştırılıyor.

Çevremde “Oh ne güzel, hristiyanlar zina yapabiliyor, istedikleri gibi kafa yapıp sarhoş olabiliyorlar, vs,….” dendiği zaman rahatsızlık duyuyorum ve cevap verme gereği hissediyorum. Ama yine de birçokları insanlara bakıp dini tanımaya çalışıyor. Bunu bir şekilde anlatmayı başarmak lazım.

Selamlar

Anonim
    Pasif

@kemalkilic 14840 wrote:

Kendilerine hristiyan diyen, ama gercekte imanlı olmayan kişilerin günahları ve tutarsızlıklarına bakarak hristiyanlarin tümü için bir yargıya varmak kesinlikle yanlış olur. Yok efendim, hristiyanlarda sarhoşluk, uyuşturucular, sekse düşkünlük, vahşice işlenmiş suçlar pek çokmuş… tüm bunlar ve daha bircok şey hristiyan diye bilinen ülkelerden çıkıyormuş…659.gif Sanki diğer dinlerin ağırlıkta olduğu ülkelerde bu gibi suçlar hiç yokmuş veya daha azmış gibi… Bu tür iddialar tamamen cahilliğin ürünüdür. Sadece tutarsızlıktır, aynı zamanda günahtır; ve gercek Mesih inanlısının yaşamında bu tür şeylere asla yer yoktur!

Günaydın Sn.kemalkilic,

Öncelikle gerçekten önemli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir konu.

Kendi fikrime göre bu tür bilgisizlik ve bilinçsizliklerin başlıca nedeni ” okumamak ” ve buna bağlı olarak da cehalet diyebilirim.Okumamaya etki eden bazı faktörler de yok değil.Bu faktörler maddi düşüklük bağlamında değil.Çevre bağlamında.Örneğin ben 20 yılı aşkın bir süreden buyana Mukaddes Kitabı okuyan biri olarak saydıklarınızın hiçbirini yapmaya teşvik edici bir konu olmadığını biliyorum.Tamam belki müslümanım ancak Hristiyan veya Musevilerin de temel toplum düzenlerinde,ahlaki oluşumlarında bir farklılık olmadığını biliyorum.

Örneğin aile,sevgi-saygı,dürüstlük…v.s kavramların müslümanlıkta ne ise Hristiyanlık ve Musavilikte de aynılıklar gösterdiğini biliyorum.

O yüzden cehalet bir kördüğüm gibidir.

Sağlıcakla kalınız.

Anonim
    Pasif

@espireso 14864 wrote:

Kişilere bakarak dinler yargılanıyor. Bunu sadece müslümanlar hristiyanlar için yapmıyor. Hristiyanlar müslümanlar için, ateistler Tanrı’ya inananlar için ve başka bir çok kesim diğerleri için bunu yapıyor… (Herkesten bahsederek genelleme yapmıyorum, yapanlardan bahsediyorum)

Mükemmel değiliz, inancımızın gösterdiği yolda en iyi şekilde ilerlemeye çalışıyoruz ama nihayetinde insanız ve hatalar yapabiliyoruz.

İyiliklerimiz her zaman inancımızla ilişiklendirilmiyor ama hata yaptık mı hemen inancımıza da damga yapıştırılıyor.

Çevremde “Oh ne güzel, hristiyanlar zina yapabiliyor, istedikleri gibi kafa yapıp sarhoş olabiliyorlar, vs,….” dendiği zaman rahatsızlık duyuyorum ve cevap verme gereği hissediyorum. Ama yine de birçokları insanlara bakıp dini tanımaya çalışıyor. Bunu bir şekilde anlatmayı başarmak lazım.

Selamlar

Değerli Kardeşim, senin bu söylediklerin ne yazık ki Tüm Hristiyanlara mal edilmekte, Hristiyan sadece İsaya inansın yeter, sonra Zşna yapsın, esrar çeksin, hak yesin vs.. YOK ÖLE BİR ŞEY….İncilde Öyle mi yazıyor, hiç incili okumayanlar kendi kafalarına göre Kurunun yanında yaşı da yakıyorlar farkında olmadan, Ben Bir kardeşimi tanıdığımda O zamanlar Müslüman Biri Olarak Ona şöyle demiştim… Bu Gune kadar inandıklarımda kalabilseydim eğer, sen benim gözümde tam bir müslümandın” nedenmi o kardeşimiz içki içmiyor ailesine sonsuz bir sevgiyle bağlı, insanları kırmamak için elinden geleni yapan, bırakın ağır küfürleri varlıkların dışkılarına verilen adı bile duyduğunda yüzünü buruşturup lütfen diyordu… İsaya İnanmak, Biat etmek, onu takip etmektir, onun yolundan gitmektir, Onun Yolunda Düşmanlarınızı öldürün değil, Sevin İyilik Dileyin, Size Vurana Sizde Vurun değil, Diğer Yanağınızı Dönün, Sizden Alandan sizde alın değil, varsa hepsini verin diyuor.. İsa’ya inandım demekle değil, onun yolunda gitmekle İman etmiş olursunuz….

ESENLİKLE…

Anonim
    Pasif

Her halda kardeşler burada yanlış anlaşılma var. Bahsetmek istedigim konu şuydu: İsa Mesih’Te imanlılarını kastetmedim. Hangi dinden olursa tek kurtuluş isa mesih imanlıları tertemiz olmalı. İslam ulkelerin vahşice katliyam yaşanıyor insanlar bedenlerine bomba bağlayıp intihar ediyorlar moderen zina yapıyorlar bir adam 4 ve daha fazla eş alıyo müsülman .kutsal kitapta müslüman en ufak bir bilgiye raslamadım fotokopi bir dindir imanlı hristiyan veya başka dinler kurtarmayacak isa mesihe iman edenler kurtulacak ister hristiyan olsun ister müsülman olsun hındular olsun hangi dine mesup olursa olsun tek kurtuluş isa mesihdir onun icin isa mesihe bizler için carmıhta can veren mesihe şükürler olsun adı yucelsın

Anonim
    Pasif

Alıntı: “Kendi fikrime göre bu tür bilgisizlik ve bilinçsizliklerin başlıca nedeni “okumamak” ve buna bağlı olarak da cehalet diyebilirim. Okumamaya etki eden bazı faktörler de yok değil. Bu faktörler maddi düşüklük bağlamında değil. Çevre bağlamında. Örneğin ben 20 yılı aşkın bir süreden bu yana Mukaddes Kitabı okuyan biri olarak saydıklarınızın hiçbirini yapmaya teşvik edici bir konu olmadığını biliyorum. Tamam belki müslümanım ancak Hristiyan ve Musevilerin de
    temel toplum düzenlerinde, ahlaki oluşumlarında bir farklılık olmadığını biliyırum.
    Örneğin aile, sevgi-saygı, dürüstlük… v.s kavramların müslümanlıkta ne ise Hristiyanlık ve Musevilikte de aynılıklar gösterdiğini biliyorum.
    O yüzden cehalet bir kördüğüm gibidir.”

“Kendi fikrime göre” dedikten sonra, kitapları okuma yolu ile edindiğiniz kanıyı satırlara güzelce dökmüşsünüz. Kitaplardan edindiğiniz bilgiler çerçevesinde “biliyorum” diyerek kanaatinizi açıkça belirtmişsiniz!
    Asıl soruma gelmeden önce, 20 yılı aşkın bir süreden bu yana “Mukaddes Kitabı” diye kasdettiğiniz, başlığı “Kitabı Mukaddes” ya da, “Kutsal Kitap” mı? Çünkü Hristiyanların okudukları asıl kitap, “Kitabı Mukaddes” veya “Kutsal Kitap” başlığını taşıyor. 20 yılı aşkın okuduğunuz “Mukaddes Kitap” başlıklı başka bir kitap görmedim. Öncelikle bunun netleşmesini sizden beklerim.
    20 yılı aşkın süredir Kitabı Mukaddes’i veya Kutsal Kitap’ı okuduğunuzu kasdediyorsanız, asıl merak ettiğim şey, şudur: 20 yıldır bu kitabı okumaya sizi çeken şey veya şeyler nedir? Tartışmak için değil; sadece merak ettiğim için sordum.
    Sağlıcakla kalınız.

Anonim
    Pasif

Merhaba; Son günlerde biraz farklı duygular içindeyim,
    Kendimde eksiklikler ruhumun derinliklerinde değişik hisler içinde yaşıyorum… Birisi tarafından şöyle kulak misafiri olduğum İsa’nın hakkında konuşulanlardan sonra farklı şeyler olmaya başladı içimde.. Bizim buralarda bu tarz konuşmalar mümkün değil, Fakat hiç duymadığım şeyleri duymaya başladığım ve etkilendiğimden beri Hristiyanlık ve İsa hakkında makaleler okuyor ve araştırıyorum… Bana burada bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim..

Ben şahsen hiç bir şey bilmemekteyim.. sorularımı sorabileceğim ve beni terslemeyecek arkadaş arıyorum… Çünkü baştada belirttiğim gibi bulunduğum coğrafyada bu mümkün değil…

TEŞEKKÜR EDİYORUM…HOŞÇAKALIN…

Anonim
    Pasif

@kefas 15475 wrote:

hoş geldiniz sevgili kardeşim, burada terslemek, ve anlatmamak gibi bir keyfiyet yoktur hiç kimsede, siz açık açık çekincelerinizi ve sorularınızı yazın ve paylaşın lütfen esenlikler dilerim kardesiş sana tekrar hoş geldiniz

Teşekkür Ederim Kefas; Dinlerin neden bu şekilde çok olduğunu ve herkes doğduğu zamanki benimsemiş olduğu dini yaşarken bunun hesabını nasıl verir ve tanrı isteseydi herkesi bir din altında toplayamazmıydı. ve doğduğu zaman atalarının dinine inanaların sonu ne olacak eğer yanlış dindeyseler… ve tabiki bu soru benide bunaltıyor..Ne yapmalıyım.? Tanrı beni görüyormu ben onu nasıl bulacağım?Doğru olan ne? herkes kendi dininin ideolojik sistemini savunmakta..!

Anonim
    Pasif

Bursalı68 isimli kardeşimize sorduğum sorunun cevabını kendisinden bekledim. 20 yıldır Kitabı Mukaddes’i okuduğu halde ne olduğunu belki açıklar diye sormuştum. Çünkü ben de, gerçeğin araştırıcısıyım. Gerçeği Kitabı Mukaddes’i okudukça görmemiz gerekir. Çünkü Kurtarıcımız Rab İsa Mesih, ” siz gerçeği bileceksiniz” diye vaat ettiği bu şeyi, başka bir yer ve zamanda, ” göklerin egemenliği sırlarını bilmek size verilmiştir; fakat onlara verilmemiştir” şeklinde söylemiş! Bunu İNCİL’den okuyarak bilmemiz kısıtlıdır; Kutsal Ruh’tan bize bildirilmesi, tamamlanan bilgidir. Yani bize yukarıdan(gökten) verilmelidir. “İnsan kendine gökten verilmedikçe, hiçbir şey alamaz” yazılı sözüne inanmam bile bir mucizedir! (Yuhanna 3:27). Bu yaşıma kadar okuduğum İNCİL’de eskiden dikkatimi ve ilgimi çekmeyen şeyler, şimdi dikkatimi ve ilgimi çeker oluyor! İNCİL’de okluduğumuz şeyler, eğer dikkatimizi ve ilgimizi çekiyorlarsa, bu, Kutsal Ruh’un işidir! Ve gökten verilmedir! Yirmi yıldır Kitabı Mukaddes’i okuduğunu söyleyen bir kardeşin yazdıklarında açıklanmamış bir şeyin farkına vardığım için sordum; onunla tartışmak için değil. Cevabını verse de olurdu, vermese de… Çünkü biz, Kitabı Mukaddes’den ve birbirimizden alıntılarımızı birbirimizle paylaşıyoruz! Ve bu alıntılarımız, hâlâ bizim değil! Ama İNCİL’de asıl amaçlanan şey, Rab’den alıntılarımızdır! Çünkü Rab’bin Ruhu, Allah’ın derin şeylerini araştırır ve onları ruhumuzda bize açıklar! Kutsal Ruh’un bilinmezlikleri bize açıklama gücü, bizim birbirimize bildirmemizden çok üstündür! Pavlus, Kutsal Ruh’un öğrettiklerini aynı güçte başkalarına öğretemediğini itiraf etmiş ve ” sözde basit isem de, ancak bilgide değilim” demiş!(II.Korint. 11:6). Kullandığımız dil, içimizde tan gibi doğan Allah bilgisini başkalarına nakletmekte de, aynı kuvvette olamıyor! Petrus’un dediği gibi, ” eğer biri söyliyorsa, Allah’ın vahiylerine göre söylesin;”(I.Petrus 4:11). Eğer içimizde Allah’ın vahyi varsa, yani Kutsal Ruh esini varsa, o esine itaatimiz de, mutlaka tamamlanacaktır. Mesih Ruhu’na aykırı kitap veya kitaplardan örnekler göstererek, insanları Mesih imanlısı yapma fikri nereden türedi acaba?! Kitabı Mukaddes’in ve özellikle İNCİL’in başka kaynaklardan onay almasına ihtiyacı yoktur! Kutsal Ruh, bize yetmiyor mu?! Çünkü Kurtarıcımız Rab İsa Mesih’in İNCİL’de yazılı vaadı şudur: ” Fakat benim ismimle Baba’nın göndereceği Tesellici, Kutsal Ruh, o size her şeyi öğretecek, ve size söylediğim her şeyi hatırınıza getirecektir” (Yuhanna 14:26). Kutsal Ruh, İNCİL okuyanların üzerine inecektir ve inmelidir; çünkü İsa Mesih’i tanıma ve bilme gücüdür! İsa Mesih, kendisini izleyeceklere şu vaat sözünü vermiş: “Ancak Kutsal Ruh üzerinize gelince, kudret alacaksınız; Yeruşalim’de, bütün Yahudiye’de, Samiriye’de ve dünyanın en uzak yerine kadar tanıklarım olacaksınız” (Res.İşl. 1:8). Kutsal Ruh, iman haberi ile geliyor! Pavlus, Rab İsa Mesih’in kurtarıcılığına ancak Kutsal Ruh’un gücü ile inanabileceğimize işaret etmiş! Kutsal Ruh’un gücü ve işidir İsa Mesih’e iman etmek! (Yuhanna 6:29; I.Korint. 2:4,5).
    Değerli kefas kardeşim; yazdıklarını okuyorum ve gayretlerini takdir ediyorum. Ben, senin kadar gayretli olamıyorum; ancak İNCİL, bize Allah’ın gayreti ile geliyor; değil mi kardeşim? Kutsal Ruh’un bir adı da, ” Tesellici ” oluşudur. Mesih İsa uğrunda çektiğimiz ve çekeceğimiz sıkıntılarımızda Allah’ın bize teminatıdır! Bizi sıkıntılarımızda sevindirerek haçı bize taşınılır yapar! Kutsal Ruh’tan aldığımız her esin, bize verilmiş İsa Mesih’in İNCİLİ’dir! Böylece yazılı İNCİL’i daha dikkatle ve daha ilgi ile okuyoruz! Ancak Kutsal Ruh esinleriyle İsa Mesih ile beraber oluyoruz! İsa Mesih’in ” benimle beraber olmayan bana karşıdır” sözü boşuna değildir (Matta 12:30). Başka kitaplardan alıntılarla başka bir İsa mı vazediliyor, yoksa..? Başka kitaplardan alıntılarla başka bir incil mi vazediliyor? Biz, Kutsal Ruh’a muhtaç olduk! “Ancak hakikatin izharı ile…” nurlanırız(II.Korint.4:2).
    Rab, sizi bereketlesin kardeşim.

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.