Neden Hep Yehovanin Incilini Okuyorsunuz Da Barnabas Incilini Insanlara Sunmuyorsunuz? Tarik

 • Bu konu 5 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23930
  Anonim
  Pasif

  Tarik isimli üye forum moderatörlerine soruyor:

  Rapor:

  Ben bir müslüman olarak sizin yazmış olduğunuz bu konulara katılmıyorum. Çünkü kuranda hz.İsa hz.Musa ve hz.Davut as.ma ait ayetler ve zikirler bulunmaktadır ve biz müslümanlar hz,muhhamedi nasıl kutsal kuranı nasıl bizim kutsal değerlerimiz olarak biliyorsak hz.davut hz.musa hz.isa yıda tevrat incil zeburuda bizim kendi kutsal değerlerimiz olarak biliyoruz ve sizlerden daha fazla seviyoruz. Ayrıca hz.meryem ananız sizler icin nasıl kutsal ise sizlerden daha fazla meryem anayı severiz ve bizim de meryem anamız olarak biliriz ve bir islam peygamberine tüm dünyada saldırı ve hakaretlere düzenlendiği halde hiçbir müslüman diğer peygamberlere ve kutsal değerlere saldırı ve hakarete varan bir saygısızlıkta bulunmamışlardır. Çünkü bu değerler bizler için bir kutsallık arz etmektedir.

  Bir de dikkatimi çeken bir konu ya değinmek istiyorum neden hep yehova incilini okuyorsunuzda neden barnabas incilini insanlara sunmuyorsunuz? Ve o kitap medyadan öğrendiğim kadarıyla vatikanda saklanıyor insanlara arz edilmiyor orada hz,muhammedin son peygamber olduğu yazılıyordu bu konuda beni bilgilendirmenizi arz ederim.

  Saygılarımla
  Tarik

  #27960
  klaus
  Anahtar yönetici

  Günümüzde Bİ’nin 222 bölümlük tam metnini içeren, Codex 2662 kod numaralı ve Avusturya Ulusal Kütüphanesi’nde olup italyanca“Vero euangelio di essu chiamato chrissto nouo profeta mandato da DIO modo seconda la descritione di barnaba apostolo suo” başlığını taşıyan tek bir nüshası mevcuttur. Kitap Johannes Friedrich Cramer’in 20.6.1713 tarihli Savoyen Prensi Eugen’e bir ithafını içermektedir. Yazımızın geri kalan bölümünde bu nüshanın doğru ve ciddi şu çevirisini esas alacağız: Lonsdale und Laura Ragg (yay.) The Gospel of Barnabas. Edited ans Translated from the Italian MS in the Imperial Library at Vienna. Oxford: Clarendon Press, 1907. (Yazının kalanında RR olarak kısaltma yapacağız)

  Yahudi, hristiyan ve islami elementleri birleştiren Bİ, İsa’nın doğumunun duyurulmasından ölümüne kadar İsa Mesih’in ve havarilerinin yaşam öyküsünü anlatırken, ölümü konusunda islami açıdan haçlanma ile ilgili sık sık ortaya konulan versiyonu içerir: haçta İsa değil Yahuda İşkariyot ölür.

  Bİ İsa’nın ebeveynlerinin Mısır’a kaçışlarını, yolculuklarını, mucizelerini, İsa’nın anlattığı benzetmeler ve öğretişlerini, Son Akşam Yemeği’ni, ihaneti, yargılanmayı, Yahuda’nın haçlanmasını ve İsa’nın göğe yükselişini anlatır. Bİ’nin ana bölümü İsa’nın öğretmenliğine ve özellikle havarilerini öğretmesine yöneliktir.

  #27961
  Anonim
  Pasif

  Ayrıca Barnabas incil’inde bircok saçmalıklar vardır. Mesela Nasıra ve Yeruşalim limanlarından bahseder hehe.

  Ama sormak lazım bu müslüman kişiye Nasıra ile Yeruşalim’in deniz ile arasındaki km. ve yükseklik farkı ne kadar?

  Zaten bunu bilse böyle bir soru sormazdı. :)

  Rab İsa kutsallarla birlikte olsun amin.

  #28102
  Anonim
  Pasif

  ALINTI(yeremya @ Nov 24 2006, 05:45 PM) [

  Ayrıca Barnabas incil’inde bircok saçmalıklar vardır.mesela nasıra ve yeruşalim limanlarından bahseder hehe.

  ama sormak lazım bu müslüman kişiye nasıra ile yeruşalim’in deniz ile arasındaki km. ve yükseklik farkı ne kadar.

  zaten bunu bilse böyle bir soru sormazdı. :)

  Rab isa kutsallarla birlikte olsun amin.

  Nasıra ve Yeruşalim limanlarını sizden duyuyorum ancak hepimiz biliyoruz ki Türkiye’nin Ege bölgesinde bulunan bazı antik kentler eski çağlarda olduğu gibi artık bir “liman kenti” değildir. Şüphesiz doğa olayları yeryüzünü şekillendirmiş ve halen şekillendirmektedir. Bu yüzden o kentlerin eskiden liman kenti olabileceği mümkündür. Bence de;
  Rab İsa kutsallarla birlikte olsun, amin.
  Esenlikler

  #27912
  Anonim
  Pasif

  barnabas incili islamdan sonra yazılmış olan bir kitaptır. gerek coğrafi gereksede tarihi açıdan yanılgıları çoktur ben okudum ve ititbar etmedim

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.