Neden benim mesajlarimi yayinlamiyorsunuz?

• Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Neden benim mesajlarımı yayınlamıyorsunuz… neden korkuyorsunuz…. gerçeklerin açıklanmasından mı korkuyorsunuz…?

klaus
    Anahtar yönetici

Türkiyeli arkadaşım,

Bakın yazınız yayınlanmış bile. Ancak Mesih inancının öğretişlerine ters düşen diğer din görüş ve öğretişlerine burada yer vermeyeceğimizi forum kurallarında belirttik. Nasıl ki bizim İsa ve İncille ilgili görüş ve düşüncelerimize islami forum siteleri veya bazı günlük gazete siteleri yer vermediği gibi, biz de bu hakkımızı zaman zaman kullanmaktayız. Elbette İsa, İncil ve Hristiyan inancı konularındaki sorularınızı bize sorabilirsiniz. Ne var ki bizim inancımızın temelini oluşturan gerçeklerle ilgili islami görüşteki yorum ve yazıları buraya dikte ettiremeyeceğinizi de bilmeniz gerekir.

Anonim
    Pasif

Neden benim mesajlarımı yayınlamıyorsunuz… neden korkuyorsunuz…. gerçeklerin açıklanmasından mı korkuyorsunuz?

İsa: ‘Yol, Gerçek ve Yaşam Ben’im, dedi. Benim aracılığım olmadan Baba’ya kimse gelemez’ (Yuhanna 14:6).

‘O’nun tanıklığını kabul eden, Tanrı’nın gerçek olduğuna mührünü basmıştır. Tanrı’nın gönderdiği kişi Tanrı’nın sözlerini söyler. Çünkü Tanrı, Ruh’u ölçüyle vermez’ (Yuhanna 3:33-34).

‘Ruhsal kişilere ruhsal gerçekleri açıklarken, Tanrı’nın lütfettiklerini insan bilgeliğinin öğrettiği sözlerle değil, Ruh`un öğrettiği sözlerle bildiririz. Doğal kişi, Tanrı`nın Ruhu`yla ilgili gerçekleri kabul etmez. Çünkü bunlar ona saçma gelir, ruhça değerlendirildikleri için bunları anlayamaz’ (1. Korintliler 2:13-14).

‘Tanrı’nın insanı akladığı, Müjde’de açıklanır. Aklanma yalnız imanla olur. Yazılmış olduğu gibi: İmanla aklanan yaşayacaktır…’ (Romalılar 1:17).

‘Duyacak duyacak, ama hiç anlamayacaksınız, Bakacak bakacak, ama hiç görmeyeceksiniz!..’ (Yeşaya 6:9).

Rab’de esenkalın…

Anonim
    Pasif

@oezjohn 3117 wrote:

Neden benim mesajlarımı yayınlamıyorsunuz… neden korkuyorsunuz…. gerçeklerin açıklanmasından mı korkuyorsunuz?

İsa: ‘Yol, Gerçek ve Yaşam Ben’im, dedi. Benim aracılığım olmadan Baba’ya kimse gelemez’ (Yuhanna 14:6).

‘O’nun tanıklığını kabul eden, Tanrı’nın gerçek olduğuna mührünü basmıştır. Tanrı’nın gönderdiği kişi Tanrı’nın sözlerini söyler. Çünkü Tanrı, Ruh’u ölçüyle vermez’ (Yuhanna 3:33-34).

‘Ruhsal kişilere ruhsal gerçekleri açıklarken, Tanrı’nın lütfettiklerini insan bilgeliğinin öğrettiği sözlerle değil, Ruh`un öğrettiği sözlerle bildiririz. Doğal kişi, Tanrı`nın Ruhu`yla ilgili gerçekleri kabul etmez. Çünkü bunlar ona saçma gelir, ruhça değerlendirildikleri için bunları anlayamaz’ (1. Korintliler 2:13-14).

‘Tanrı’nın insanı akladığı, Müjde’de açıklanır. Aklanma yalnız imanla olur. Yazılmış olduğu gibi: İmanla aklanan yaşayacaktır…’ (Romalılar 1:17).

‘Duyacak duyacak, ama hiç anlamayacaksınız, Bakacak bakacak, ama hiç görmeyeceksiniz!..’ (Yeşaya 6:9).

Rab’de esenkalın…

Tanrı seni kutsasın kardeşim

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.