Neden Alçakgönüllü Olmalıyım?

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Neden Alçakgönüllü Olmalıyım?
    (Kıssadan Hisseler kitabından alıntı)

Çünkü asıl yaratılışım topraktır

‘RAB Tanrı Adem`i topraktan Yarattı ve burnuna yaşam soluğunu üfledi. Böylece Adem yaşayan varlık oldu’ (Yaratılış 2:7).

Çünkü tekrar toprak olacağım.

‘Toprağa dönünceye dek Ekmeğini alın teri dökerek kazanacaksın. Çünkü topraksın, topraktan yaratıldın Ve yine toprağa döneceksin’ (Yaratılış 3:19).

Çünkü bir zamanlar küstah biriydim

Beni güçlendiren Rabbimiz Mesih İsa`ya şükrederim. Çünkü beni güvenilir sayarak hizmetine aldı.

Bir zamanlar O`na küfreden, zalim ve küstah biri olduğum halde bana merhamet edildi. Çünkü ne yaptıysam bilgisizlikten ve imansızlıktan yaptım.

Ama Rabbimiz’in lütfu, imanla ve Mesih İsa’da olan sevgiyle birlikte bol bol üzerime döküldü’ (1.Timoteos 1:12-14).

Çünkü şimdi bile bende iyi bir şey yok

‘İçimde, yani benliğimde iyi bir şey bulunmadığını biliyorum. İçimde iyiyi yapmaya istek var, ama güç yok. İstediğim iyi şeyi yapmıyorum, istemediğim kötü şeyi yapıyorum’ (1.Timoteos 7:18-19).

Çünkü yaşamım O’nun ellerindedir

Bunun yerine göğün Rab’bine karşı kendini yükselttin. O`nun tapınağından aldıkları kapları sana getirdiler. Sen, karıların, cariyelerin, soylu adamların onlarla şarap içtiniz. Görmeyen, duymayan, anlamayan altından, gümüşten, tunçtan, demirden, ağaçtan, taştan ilahları övdün. Soluğunu elinde tutan, bütün yollarını gözeten Tanrı`yı ise yüceltmedin’ (Daniel 5:23).

Çünkü Mesih’siz hiçbir şey yapamam

Ben asmayım, siz çubuklarsınız. Bende kalan ve benim kendisinde kaldığım kişi çok meyve verir. Bensiz hiçbir şey yapamazsınız’ (Yuhanna 15:5).

Çünkü Mesih’siz hiçbir şey başaramam

Mesih sayesinde Tanrı’ya böyle bir güvenimiz vardır.Herhangi bir şeyi kendi başarımız olarak saymaya yeterliyiz demek istemiyorum; bizi yeterli kılan Tanrı’dır’ (2.Korintliler 3:4-5).

Çünkü meyvalarım yok denecek kadar azdır

Babam çok meyve vermenizle yüceltilir. Böylelikle öğrencilerim olursunuz’ (Yuhanna 15:8).

Çünkü Tanrı’m öyle olmamı istemektedir

‚Yine de bize daha çok lütfeder. Bu nedenle Yazı şöyle diyor: “Tanrı kibirlilere karşıdır, Ama alçakgönüllülere lütfeder’ (Yakup 4:6).

Çünkü Mesih’in kendisi alçakgönüllüydü

‚İnsanoğlu geldiği zaman yiyip içti. Bu kez de diyorlar ki, ‘Şu obur ve ayyaş adama bakın! Vergi görevlileri ve günahkârlarla dost oldu!’ Ne var ki bilgelik, ortaya koyduğu işlerle doğrulanır’ (Matta 11:29).

Çünkü Tanrı’m o zaman benimle olur

‘Yüce ve görkemli Olan, Sonsuzlukta yaşayan, adı Kutsal Olan diyor ki, “Yüksek ve kutsal yerde yaşadığım halde, Alçakgönüllülerle, ezilenlerle birlikteyim. Yüreklerini sevindirmek için ezilenlerin yanındayım’ (Yeşeya 57:15).

Anonim
    Pasif

Cok guzel bi yazi…
    Tanrim alcakgonullu olmayanlara aci..

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.