Ne ekersen onu bicersin

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27535
  Anonim
  Pasif

  Ünlü vaiz ve müjdeci olan Billy Graham’ın kızı 11 eylül olaylarıyla ilgili bir televizyon programına davet edildi. Sunucu’nun: “Tanrı bu olayların olmasına neden engel olmadı,neden izin verdi?” sorusuna, Anna Graham çok güzel bir cevap verdi.

  Anna Graham dedi ki:Bu olaylar olduğunda,Tanrı’nında bizim gibi üzüldüğüne inanıyorum.Ama biz yıllarca Tanrı’yı okullarımız’dan,devlet dairelerimiz’den,hayatlarımız’dan kovduk ve kovmaya devam ediyoruz.Bence Tanrı centilmence müdahele etmedi.Biz O’ndan bizi korumasını,bereketlemesini ve aynı zamanda hayatımızda olmamasını istiyoruz.Bu mümkünmü sizce?

  Gelin bir hatırlayalım…Bence herşey Madalyn Murray O’Hair’ın “Okullarda dua edilmez”sözüyle başladı, ve biz “Tamam.” dedik.

  Sonra başka biri “Okullarda Kutsal Kitap okunmasın” dedi. (Kutsal Kitapta, “Öldürme,Çalma,Komşunu kendin gibi sev” diye yazar).Biz buna da “Tamam” dedik.

  Sonra Dr.Benjamin Spock, “Çocukları terbiye ederken,hiç fiziksel güç kullanmayalım.Böyle yaparak onları küçük düşürüyoruz.Onların özgüvenlerini kırıyoruz” dedi. (Spock’un oğlu intihar etti). Biz dedik ki, o bir uzman,ne konuştuğunu biliyor,ve “evet” dedik.

  Sonra başka biri, “Okullarda çocuklara kesinlikle ceza verilmesin” dedi.Okul yönetimlerine’de kesinlikle çocuklara dokunmalarına izin verilmedi.Bu çocuklar için kötü bir reklam olur. (Ceza ile vurmak,dövmek arasında büyük fark var..) Bu öneriye “Tamam” dedik.

  Sonra başka biri dedi ki: “Kız çocukların çocuk aldırmalarına izin verelim.Böylece anne babalarına söylemek zorunda kalmazlar.” Buna “Evet” dedik.O zaman başka bir “zeki” insan ortaya çıktı ve dedi ki: “Erkekler her yaşta erkektir,her zaman cinsel ilişkiye girmek isteyeceklerdir.Gelin onlara istedikleri kadar prezervatif verelim.Biz bunları onlara okulda verildiklerini söylemeyelim.” Biz buna da “Tamam” dedik.

  Sonra devlet’te üst düzey çalışanlar’dan biri dedi ki: “Kimin özel hayatında ne yaptığı önemli degil,yeterki işimizi güzel yapalım.”Biz bunu onayladık,ve “Hiç kimse’nin özel hayatı (cumhurbaşkanı dahil) bizi ilgilendirmez.Yeterki ekonomi üst düzeyde olsun.

  O zaman başka biri dedi ki: “Gelin çıplak kadın resmi bulunan dergiler yayınlayalım ve buna kadın vücudu’nun mükemmelligi adı verelım.Buna “Tamam” dedik.Sonra bazıları bu “mükemmellik’te ileri giderek, çıplak çocuk resimleri çekerek internete koydular.Biz buna “Tamam” dedik.

  Sonra eğlence sektörü dedi ki:”Gelin tecavüz,Tanrı’ya küfür,evlilik dışı cinsel ilişki konulu ve içerikli filmler yapalım.Gelin uyuşturucuya,tecavüze,katil olmaya,intihara ve satanizme teşvik eden müzikler,besteler yapalım.Buna da “Ok” dedik.

  Ve şimdi kendi kendimize soralım. “Neden çocuklarımızda vicdan diye birşey yok? Neden kendilerini ve diğer insanları gözlerini kırpmadan öldürüyorlar?Belki uzun uzun düşünürsek cevabını bulacağız. Ben “Ne ekersen,onu biçersin”diye düşünüyorum.

  Aldanmayın. Tanrı alaya alınmaz. İnsan ne ekerse, onu biçer. (Galatyalılar 6:7)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.