Ne Ekersen Onu Biçeceksin

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24074
  Anonim
  Pasif

  Ne Ekersen Onu Biçeceksin

  Bir zamanlar bir babanın sevgili bir oğlu varmışve baba henüz yaşarken tüm malını oğluna bağışlamış. Ne var ki oğul, babasına karşı oldukça sert tavırlar takınıyor, onu sürekli olarak azarlıyormuş. Sonunda babasını evden kovmuş. Zavallı baba, çaresizlik içinde evden ayrılıp birkaç sokak ileride bir köşeye çekilmiş ve için için ağlamaya başlamış. Az ilerde ihtiyarın torunu arkadaşlarıyla oynuyormuş. Dedesini orada ağlar bir şekilde gören çocuk koşarak dedesinin yanına gelmiş:

  ‘Dedeciğim neden ağlıyorsun, neden buradasın?’ diye sormuş.
  ‘Baban beni evden kovdu. Ne olur yavrum, git evden battaniyemi getir, çok üşüyorum. Battaniyeme sarılıp bir köşede yatarım’ yanıtını vermiş. Çocuk koşarak eve gitmiş ve dedesinin battaniyesini alarak babasının yanına gelmiş. Babasına:

  ‘Baba şu battaniyeyi ikiye böler misin?’ diye sormuş ve sonra da battaniyeyi kesmesi için babasına uzatmış. Babası şaşırmış. saşkınlık dolu bakışlarla oğluna bakarak, ‘neden oğlum’ diye sormuş. Çocuk ise sakin bir şekilde şu yanıtı vermiş:

  ‘Bu battaniyenin yarısı dedeme yeter. Öbür yarısını da sen sakla. Büyüdüğüm zaman seni evden kovunca sana lazım olacak’.

  Oğlunun bu sözleri hayırsız babanın yüreğine bıçak gibi saplanmış, onu sanki uykudan uyandırmıştı. Hemen babasının yanına koşmuş ve göz yaşları içerisinde babasının elini öpmüş ve ondan af dilemiş. Sonra koluna girerek ondan af dilemiş ve yaşamının sonuna dek babasına bakmış, ve ona hürmet etmiş.

  ‘Annene babana saygı göster, Tanrın Rab’bin sana vereceği ülkede ömrün uzun olsun’(Mısır’dan Çıkış 20:12).

  (Kıssadan Hisseler adlı kitaptan alıntıdır)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.