ANASAYFA Forum HRİSTİYAN YAŞAMI VE UYGULAMALARI Ruhsal paydaşlık Nasıl Biri Olduğunuzu Merak mı Ediyorsunuz?

 • Dieses Thema hat 1 Teilnehmer und 0 Antworten.
Ansicht von 1 Beitrag (von insgesamt 1)
 • Autor
  Beiträge
 • #25911
  Anonym
  Inaktiv

  Nasıl Biri Olduğunuzu Merak mı Ediyorsunuz?

  Genellikle biz insanların kendimiz hakkında bilmediğimiz okadar çok şey var ki… Oysa kendimizi iyi tanıdığımızı sanırız. Nasıl biri olduğumuzu anlamamız için en az bir gün boyunca ağzımızdan çıkanları duymamız gerekiyor. Kendi söylediklerinizi dinleyin, tarafsız bir şekilde dinleyin. O zaman kendiniz hakkında daha gercek bir fikriniz olur. Çünkü Matta 12:34-37′ de şöyle yazılmıştır.

  ‚Çünkü ağız yürekten taşanı söyler.İyi insan içindeki iyilik hazinesinden iyilik, kötü insan içindeki kötülük hazinesinden kötülük çıkarır. Size şunu söyleyeyim, insanlar söyledikleri her boş söz için yargı günü hesap verecekler. Kendi sözlerinizle aklanacak, yine kendi sözlerinizle suçlu çıkarılacaksınız‘.

  Söylediklerimiz yani ağzımızdan çıkanlar bu denli önemliyse biz nasıl olur da kendimizi denetleme konusunu ciddiye almaz ve esnek davranırız? Kendi sözlerimizle aklanacak ve yine kendi sözlerimizle suçlanacağız. O halde ağzımızdan çıkanları ciddi bir şekilde denetlememiz gerekiyor. Bunu yapmakta zorlanıyorsak yardim alabilecegimiz bir kaynak var. Bu kaynak Isa Mesih’tir. İncil’de 2.Timoteos 1:7′de şöyle diyor.

  ‚Çünkü Tanrı bize korkaklık ruhu değil, güç, sevgi ve özdenetim ruhu vermiştir.‘

  O halde bunu bize vermis olan Tanrı bunu uygulamada da bize yardımcı olacaktır.

  Lütfen bu konuyu ciddiye alın, ağzınızdan olumsuz kelimeler çıkmasın. Tanrı’nın sevip uğruna Oğlu’nu kurban verdiği insan için bizler nasil kötü söz kullanırız? Sadece başkaları için değil, kendimiz için de kötü söz söyleyemeyiz, çünkü biz de Tanrı’nın sevdiklerindeniz. Tanrı’nın sevdiklerine kötü söz söyleme cesaretini bize kim verdi? Sonra bu sözlerimiz icin yargılanmayacak mıyız sanıyorsunuz?

  ‚İyi insan içindeki iyilik hazinesinden iyilik, kötü insan içindeki kötülük hazinesinden kötülük çıkarır‘ (Matta 12:35).

Ansicht von 1 Beitrag (von insgesamt 1)
 • Du musst angemeldet sein, um auf dieses Thema antworten zu können.