mutlaka okuyup yardımcı olur musunuz

• Bu konu 8 izleyen ve 7 yanıt içeriyor.
8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Ben 17 yaşında İstanbulda öğrenim gören bi genç kızım. Olaya nerden başlasam bilemiyorum. müslüman(dı)m.Ama 2 seneden beri kafamdaki soru işaretlerinden kurtulamıyorumdum. ‘ sene önce satanizmi araştırıyordum. Kütüphanelerden kitablar alıp okuyordum internetten araştırmalar yapıyordum. Ve satanizmde yapılan her günahı bir bir işlediğimi işlediğimizi gördüm. gözlemlerime göre çevremde ki herkes bu günahları işliyordu. Annem babam vs vs. İntikam kin öfke. ondan önceki yıllarda 2-3 sene üst üste Kuran kurslarında egıtım gördüm. Herkesin acı çekerek ölecegini ruhun bedenden acı çekerek çıkacagını. Kabir azabını anlattılar. ne kadar korkunçtu. bu yüzden ölümden korktum ve yaşamayı çok sevdım.
    Gecen sene agnostik inancını yada düşüncesını arastırıyordum. bir cok belge bırcok ayet (Kurandan) hepsının içindeki çelişkiler felan. Kafam ıyıce karısmıştı. ama daha fazla arastıramazdım çünkü dinden çikardım. Kafir olurdum ve cehenneme giderdim.

Sürekli böyle sokuldu kafamıza. Ögrenme ıstegımız arastırmacı yonumuz bu yuzden köreldi. Çocuklar yaramazlık yaptıgında ‘Allah seni yakar’ diye korkutuldu. Ve ben ınanıyorum ki suanda insanların Sevap işleyısı yada Günah işlemeyişi Allah için değiil, kalplerının iyiliklerle dolu olmasından degılde ; cehenneme gitme korkusundan.

Geçenlerde biriyle tanıstım. Cana yakın ve cok sevdıgım bir insan kendısı. Bana ıncılden bahsettı bana müjdeyi getirdi. İlk sıcak bakmasamda kendıme engel olamadım ve muhabbetını ve bana anlattıklarını can kulagıyla dınledım. Anlattıkları cok mantıklıydı. Davranışları falanda çok ıyı bır ınsandı.
    Annem bile bana müslümanlıgı anlatırken kendısının yaptıklarının farkında degıldı. babam bıle bana ‘inanclarına saygılı ol’ derken hiç bir zamn cuma namazına gitmezdi.

Ve ben 1 aydan beri kendimi hrıstıyan olarak göruyorum. Hz. İsa’nın hayatını ızledım incili okudum tevratı okudum. Özgür abim bana müjdeyi tanıtmasaydı belkı yıne boşlukta kalıcaktım. Rabbın affedıcı oldugunu huzura erebılmemız ıcın ona ınanmamızın yeterlı oldugunu bu yolla anladım. İncılde gecen İsa Mesih’in çarmıha gerilme olayını yok sayan bir kitaba inanmak artık güç geliyor.

Gecenlerde sosyal paylaşım sıtelerınden birinde dini inancımı hristıyan olarak kaydettım. ve ardı ardına arkadaslık ısteklerı geldı. Bir cogu küçüklükten beri yatılı olarak Nur cemaatine baglı olan kurslara gıdıyorlardı ve o kurslarde hergun namaz kılıyorlardı. Ve ıclerınden bırı bana hakaretler dolusu mesaj attı. GEL MÜSLÜMAN OL LAN **CIK. diye. Şoke olmuştum. Ve hemen cevap verdım ve yıne kufr edıldı. Bir cok kişide aynı tepkıyı verdı.
    Benim bir kolyem var çarpı şeklinde. Ve kim görse ‘çıkar lan şunu hristiyanmısısn sen’ diyor. İnsanların bu kadar önyargılı olmasına uzuluyorum.

Ne zman annemle kavga etsem acıp hemen incil okuyorum. ve o kadar rahatlıyorum ki. Eskiden umursamaz ve anneme hayattaki biricik kadına hakaret ederdım. ne kadar kavga etsekte onu sevdıgımı anladım ve her ıncıl okuduktan sonra ‘annemi sevıyorum’ dıyorum.
    birisinden bi kötuluk gördugumde incılde yazılanları hatırlıyorum.Ve kendımı zor tutuyorum.

Ben kıyametten korkan biriydım. Ama İsa mesihi tanıdıktan sonra onun gelmesını dört gözle beklıyorum.. Son olarak neyin ne oldugunu tam olarak bılmıyorum bana gidecegım guzel bir kilise onerırmısınız ? :)

Şimdiden teşekkür ederim kardeşlerim. halleluya

Anonim
    Pasif

Merhaba Sevgili Nina

Tanıklığınızı heyecanlı bir şekilde okudum, RAB sizi bereketlesin kardeşim.

Ben size kilise önermekten ziyade birkaç yorum yapacağım. Çevrenizdeki canavarlara lütfen aldırış etmeyin ve benim tavsiyem çok göze batmamaya çalışın. Çünkü siz böyle yaptıkça size zarar vermek isteyenler artacaktır. İsa Mesih’in çarmıhını yüklenmek kolay değil, özellikle Müslüman çoğunluğun olduğu bir coğrafyada.

Sakın size küfür edenlere beddua etmeyin, onların kurtuluşu için dua edin, çünkü RAB İsa bizlerden bunu istiyor.

İsa Mesihimizin ışığında kalın, Sevgiler

Armagan
    Anahtar yönetici

Sevgili Nina, tekrar forumumuza hoşgeldin diyeyim, çünkü bu yazını yazdıktan sonra seninle özelden konuşmuş ve tanışmıştık. Aradığın ruhsal gerçeği İsa Mesih’te bulmuş olman, Onun gerçek olduğunu ve Kendisini arayanlara bulunduğunu bir kez daha kanıtlıyor. İsa Mesih Yaşamın kaynagıdır. İsa Mesih sonsuz yaşama giden yoldur. İsa Mesih günahlarımızdan bizi aklayan, temizleyendir. Yine İsa Mesih şeytanı alt eden, onun üzerimizdeki haklarını ıptal ederek bizi özgür eden Kurtarıcımızdır. Ve İsa Mesih, ölüm gücünü alt ederek dirilişiyle ölüme galip gelendir! Böyle bir Kurtarıcıyla tanışman, bu dünyada yaşayabileceğin en önemli olaydır. İsa Mesihtekilere artık asla yargı yoktur. Günahların nedeniyle artık yargılanmayacaksın. İsa senin günahlarını üstlenerek senin ödemen gereken borcu senin yerine Kendisi ödedi. Ölümün senin üzerinde artık herhangi bir egemenliğ sözkonusu olamayacak. İsa Mesihi ölümden dirilten güc, bir gün bizim de ölümlü bedenlerimizi sonsuzluk için diriltecektir. Amin!

Aklına takılan soruları bizlerle paylaşmaya devam et. Dua konuların, zorlukların oldugunda bizlerle paylaşmaktan çekinme.. Mesih’in sevgisine emanet ol..

Anonim
    Pasif

Şu hayatta ‘araştırma’ diyen, araştırmanın yolunu kesmek üzere ister şiddet tehdidi ve benzer şantajlarla, ister ahiret tehdidi ve ruhen endişeler serpmekle olsun, engeller kurmaya çalışan hiç kimse ama hiç kimseye kulak asılmamalıdır.

Açık veya üstü örtülü tehdit bulunduran hiç bir mekan ve ortamda iyi niyet olamaz. Bu ikisi, tehdit ve iyi niyet aynı yerde barınamayacak şeylerdir. Bu bir varlık yasasıdır. Işıkla karanlığın bir arada olamaması gibi bir yasa.

Tehdit olan yerde sorun vardır ve derhal o ortam terkedilmelidir. Aklı salih olan herkes bunu anlar. Hakikat hiç bir şeyden korkmaz dolayısıyla tehdit etme ihtiyacını da hissetmez… eninde sonunda her niyeti pak olanın kendisine varacağını bilir. Bu anlaşılması gayetle kolay bir gerçek ama, ne yazık ki, insanların kafası içselleştirilmiş binbir tür tehditle karmakarışık olmuş… ondan güçlük çekerler ekeriya bu bunca kolay şeyi anlamaya.

Esenlikler…

Anonim
    Pasif

Sevgili Nina,
    Yaşadıkların hemen hemen tüm insanlığın kendi inançlarından gerçek inanç sistemi olan İsa Mesih’e yaklaşmak istediklerinde yaşadığı şeylerdir..Şimdi onları sana eleştirmeyeceğim. Çünkü gerek yok. Sen doğru yoldasın, senin artık teşvike değil, imanını daha kuvvetlendirecek İncil’in tamamını okumana, riyaet etmene ve öğrendiklerini uygulamana ihtiyacın var. Rab senin gönül gözüne işlemişbir defa, emin ol ki dış etkenler bir daha o duvarı yıkamayacaklardır. Yaşadıkların herkes tarafından özellikle ülkemizde yaşanıyor.. Önüne geçemezsin.. Sen sana kötülükle bile yaklaşana iyilikle yaklaşacaksın, sen sana hakaret edene iltifat, küfürle yaklaşana sevgiyle yaklaşacaksın. Seni kutluyor ve Rab’be bir kuzuyu daha esaret ahırından kurtardığı için Şükrediyorum…

Rab seni bereketlesin ve senin vesilenle yeni kuzuları toplasın kardeşim…
    Esenlikle..

Anonim
    Pasif

Tanıklığınızı okudum, yüzlerce imanlının yaşadığı olaylardan biri. Bunlar çok doğal, İsa Mesih bizlere bunları önceden bildirdi. Böyle durumlarda haleluya deyip sevinin, çoşun. Çünkü Rab’bin adı uğruna zulüm görüyorsunuz. Bu bizim için büyük bir şereftir. HALELUYA

Anonim
    Pasif

Sevgili Nina,
    Rab yürekleri araştıran, kendisini tüm yürekleriyle arayan herkese kendisini açıklıyor çeşitli yollarla. Rabbimiz iyidir, merhameti sonsuzdur. O seni çok seviyor Ninacım, karşılaştığın her sorunda, her zorlukta seninledir. Sana yapılan bu hakaretlere aldırma, diğer kardeşlerimin de yazdıkları gibi, onları bağışla. Mesih’i tadan ve O’nun Ruhu’ndan alan her Mesih inanlısı bağışlar, kendisine kötülük edenler için dua eder. Bu gücü Rab bize verir. Mesih’i çarmıha gerdiklerinde O’na hakaretler ettiler, yüzüne tükürdüler, alay ettiler O’nunla. Ama O ne yaptı? Bu kişiler için dua etti, onların bağışlanmaları için Baba’ya yalvardı o acıların içinde. Rab için hakarete uğruyorsak, dışlanıyorsak, alay ediliyorsak ne mutlu bizlere. Bunu bir şeref, bir onur sayarız. Göklerde karşılığımız büyük olacaktır.

Her türlü tesellinin kaynağı olan Tanrı`ya, merhametli Baba`ya, Rabbimiz İsa Mesih`in Tanrısı ve Babası`na övgüler olsun! Kendisinden aldığımız teselliyle her türlü sıkıntıda olanları teselli edebilmemiz için bizi bütün sıkıntılarımızda teselli ediyor. Çünkü Mesih`in acılarını nasıl büyük ölçüde çekiyorsak, Mesih sayesinde büyük teselli de buluyoruz(2.Korintliler 1:3-5).

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Sevgili Nina kardeşim,
    Tanıklığını okudum ve duygulandım. Az çok bu sorunları ben ve bizler de yaşadık. Yaşamak ta zorundayız. Rab Mesih İsa bizleri uyarmıştı. Matta 5. Bölüm 11 ve 12. ayetlerde dediği gibi :
    «Bana olan bağlılığınızdan ötürü insanlar size sövüp zulmettikleri, yalan yere size karşı her türlü kötü sözü söyledikleri zaman ne mutlu size! 12Sevinin, sevinçle coşun! Çünkü göklerdeki ödülünüz büyüktür. Sizden önce yaşamış olan peygamberlere de böyle zulmettiler.

Nina kardeşim, yapman gereken şikayet etmek değil, mutlu olmaktir. Ama yaşının ufak olması sebebiyle, böyle cahil ve acımasız şeytanın yönettiği insanlarla tartışmalara girmezsen senin açından daha iyi olur. Aksi taktirde hiçbirşey elde edemezsin, olan sana olur.

Ayrıca birşey dikkatimi çekti. Belkide dediğin gibi neyin ne olduğunu tam olarak bilmiyorsun. Yazında Rab Mesih İsa’ya, Hz. İsa demişsin. Rab Mesih İsa bir peygamber değildir. Ona Rab Mesih İsa diyebilirsin :)

Esenlikler, Rab seni bereketlesin değerli kardeşim.

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.