muslumanlarin iddialarina inanmiyoruz

• Bu konu 6 izleyen ve 7 yanıt içeriyor.
8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

arkadaslar bugun katildigim bi sohbet sirasinda bazi İslamci kesimlerin ne kadar ikiyuzlu olduklarina sahit oldum ve sizinle paylasmak istedim.
    Kutsal Kitabin tahrif edildigini savunan İslam alimlerinin yeni iddiasi RAB İSA’nin Yahuda İskaryota onu ihbar etmesini bizzat rica ettigiymis! internetten una dair haber bulma umuduyla arama yapmaya basladim. ve sozde arastirmacilar Yahuda’ya ait bir İncil(!) bulmuslar ve aynen soyle yaziyormus:
    BULACAKSINIZ.YAHUDA İNCİLİ…YAHUDANIN İSAYI ONUN İSTEĞİYLE İHBAR ETTİĞİ ORTAYA ÇIKTI
    5/4/2011 ·

YAHUDA İNCİLİ…YAHUDANIN İSAYI ONUN İSTEĞİYLE İHBAR ETTİĞİ ORTAYA ÇIKTI..YAHUDANIN KENDİ KALEMİNDEN İHANET ÖYKÜSÜ…

National Geographic Society tarafndan çözümlemesi yaptrıLarak bilim dünyasna sunulan ve bu cemiyetin çıkardığıı National Geographic Türkiye’nin Mayıs2006 kapak konusu olan Yahuda İncili, 20. yüzyılın sonlarında Mısır’da bulunan gnostik karakterli bir İncil nüshasıdır. Bu İncilin ortaya çıkışının ilk bakışta Hıspanristiyan dünyaya bomba etkisi yaptığı muhakkaktır. Çünkü bu İncil, Hıristiyanlık tarihinde ihanetçi olarak görüldüğünden kendisinden en çok nefret edilen bir şahsın İsa’nın on ikinci havarisi olan Yahuda İskaryot’un- aslında İsa’nn rolünün gerçekleşmesini sağlayan bir kahraman olduğunu ortaya koymaktadır

YAHUDA İNCİLİ…

İsa, Özel Olarak Yahuda İle Konuşuyor

Yahuda’nın yüceltilmiş bir şey hakkında düşüncelerini ifade ettiğinin farkında olarak İsa ona şöyle dedi: “Diğerlerinden ayrıl/ onlardan uzak dur. Sana krallığın gizemlerinden bahsedeceğim. Senin krallığa ulaşman/onu elde etmen mümkündür. Ancak bunu yapınca sen çok üzüleceksin. (36) On iki havarinin tanrılarıyla bütünleşmesi için başka biri senin yerini alacak”. Yahudaİsa’ya şöyle dedi: “Bütün bunları bana ne zaman söyleyeceksin. Bu nesil için aydınlık günü ne zaman doğacak?”. Ancak o bunu dediğinde İsa onu terk etti.

Sahne 3: Yahuda Vizyonunu Anlatmakta/Nakletmekte ve İsa’ya Yanıt Vermekte

Yahuda dedi: Üstat, onları dinlediğin gibi beni de dinle. Zira müthiş bir rüya/vizyon gördüm. İsa bunu işittiğinde güldü ve şöyle dedi: “Sen on üçüncü ruh niçin böyle çok uğraşıyorsun? Konuş, Sana tahammül edeceğim. Yahudaşöyle dedi: Vizyonda/rüyada on iki havarininbeni taşladığını ve banaşiddetli bir şekilde eziyet ettiğini gördüm. Senden sonra (senin olduğun) yere gelmiştim. Bir ev gördüm (…) gözlerim o evin büyüklüğünü kavrayamadı. Evin etrafında şöhretli insanlar vardı.Evin yeşilimsi bir kubbesi/çatısı vardı. Evin ortasında bir kalabalık vardı (iki satır kayıp) ve şöyle diyorlardı: ‘Efendi beni bu insanlarla birlikte al’.

İsa şöyle yanıt verdi: Yahuda, senin yıldızın seni saptıracak/ baştan çıkaracak. Doğum itibarıyla ölümlü olan hiçbir kimsegördüğün eve girmeye layık değildir. Zira orası sadece kutsal olanlar için ayrılmıştır. Ne güneş ne ay ne de gündüz oraya hükmedecektir. Ancak kutsal olanlar kutsal meleklerle birlikte ebedi krallıkta daima ikamet edecektir. Bak, sana krallığın gizemlerini açıklıyor ve

yıldızların hatalarını öğretiyorum; ve (…) onu gönder (…)

yahuda kendi kaderini soruyor

Yahuda dedi: “Efendim, benim tohumun idarecilerin kontrolü altında olabilir mi?

İsa ona şöyle deyerek yanıt verdi: “Gel, ben (iki satır kayıp).

Krallığı ve onun neslini gördüğünde üzülecek/kederleneceksin”.

Yahuda bunu işittiğinde şöyle dedi: “Ondan alacağım ne iyilik var? Zira sen beni o nesilden ayırtın/ayrı tuttun”. İsa şöyle diyerek yanıt verdi: Sen on üçüncü olacaksın. Diğer nesiller tarafından lanetedileceksin. Onlara hükmetme pozisyonunda olacaksın. Son günlerde onlar senin kutsal nesle (47) yükselmene lanet edecek”

İsa’nın Yahuda’ya ‘diğerlerinden bir adım öne çık. Sana krallığın sırlarını söyleyeceğim’ diyerek gökyüzünü göstermesi ona özel bir statü verdiğine işaret olarak yorumlanıyor. Hıristiyanlar ise Yahuda’yı 30 gümüş karşılığında İsa’nın nerede olduğunu Romalılar’a söyleyen paragöz bir hain olarak tanımlıyor. Yahuda’nın daha sonra yaptığından pişman olup intihar ettiğine inanılıyor. Yaygın Müslüman inancına göre ise Yahuda İsa yerine çarmıha gerilen kişi. Bu da Kuran’daki Maide süresinde “Biz onun ölmesine izin vermedik” ayetine dayandırılıyor
    _______
    ve bu haber en saygin haber kurulusarinca ciddiye aliniyor. bir muslumana Kutsal Kitabin tahrif oldugunu iddia ediyorsan bi kanit goster dedigimde “o cagda papirus adi verilen dusuk kaliteli kagitlar kisa sure icinde ufalanip gidiyordu. bu yuzden orijinal İncil yok oldu ve onu yeniden yazdilar” gibi komik savunmalar yapiyorlar. kimisi İncil’in Tanri tarafindan indirildigini ve sonra kaybolunca Matta, Markos, Luka ve Yuhannanin yeniden İncil yazdiklarini savunuyorlar. ne garip degil mi? orijinal metinler kayboluyor ve hain Yahudaninki 2011e kadar sapasaglam geliyor!!!
    ve bazi islam alimleri de Yahudanin carmihta oldugunu Mesih İsanin ise ona uzaktan bakip guldugunu iddia ediyorlar.
    kendi aralarinda butunluk saglayamamis bi cemaatin kafasina estigi gibi atip tutmasina, insanlara bunlari gercekmis gibi gostermelerine karsiyiz.

Anonim
    Pasif

Değerli Kardeşim, Kim ne demiş, kim neyi neye dayanarak demiş umursama… Çünkü Müslümanlık esasına göre.. KİTAPLAR PEYGAMBERLERE İNDİRİLMİŞTİR… O halde Günümüzde geçerliliğini koruyan İncil’i yazarlar yazdı diye kabul etmeyenlerin.. yine başka yazarlar tarafından yazılan BARNABA ve YAHUDA gibi hurafe amaçlı yazılmış İncilleri örnek göstermeleri onların bilgisizliği ve utanmazlıgıdır .. YAZAR YAZMIŞ DİYORSUN BAŞKA BİR YAZARIN YAZDIĞI KİTAPLA aklanmaya çalışıyorsun.. Güler misin, Ağlar mısın..?
    İSA MESİH EZELDEN GELECEĞİ BİLDİRİLEN GELEN VE TEKRAR SON DEFA YARGILAMAK İÇİN GELECEK OLANDIR…

ESENLİKLE

Anonim
    Pasif

Islamiyete gore Islam icin yapilan hersey ve her yol mubahtir. Yani yalancilik, dolandiricilik, cinayet, her ne olursa olsun o yolda yapiliyorsa ki onlar buna Allah yolunda derler; iste bunlarin hepsi yapilabilir ve gunah degildir.
    O yuzden muslumanliga inanmis masum insanlar maalesef ici kirli bu tasdan su icmeye devam ediyorlar. Zannediyorlar ki bu islamcilar yalan soylemez, hilebazlik yapmaz; onlarin yazdiklari ve dedikleri koca bir yalan olamaz.

Anonim
    Pasif

Karşı çıktığınız şey islamda vardı, hem kitabında, hem sözde peygamberinin hayatında. Kurana göre takiye denilen bir olgu vardır ki bunu sen bile inkar edemezsin. İnsanların yanlışlarına bakmak tabi önemlidir, ama karar verirken bu insanların yaptıkları yanlışlıkları neye dayandırarak yapmışlardır, bunu, yani esas olan noktayı görmek lazım. Papazın yaptığı yanlışı, sırf hristiyan diye, kitabının bile kabul etmediği şeyi yapmasını, hristiyanlığa mal edemezsiniz. Ama islam ise tamamen bu konuda farklıdır. Çünkü tüm o yık denilen çirkinlikler, kuranda yazılıdır, muhammed de uygulamış ve sünneti olarak kabul edilmesini ve gelecekte deaynen devam ettirilmesini emretmiştir. Öyle ki ona karşı çıkan dinden çıkmıştır, bu nedenle onun ve kitabının söylediği herşey, yaptıklarıyla onaylanmıştır. Kuranı ve islam tarihinin bilmeden, diğer tüm ilahi denilen kitapları okumadan yorum yapma hakkınabile sahip değilsiniz aslında, çünkü haddiniz değildir, çünkü yeterli bilginiz yoktur. İnsanları da kendi yalanlarınıza yönlendirmiş, akıllarını karıştırmış, Tanrı’nın gerçeklerine de farkında olmadan karşı gelmiş bulursunuz kendinizi. Turan Dursun gibi kişiler kendi yalanlarını pazarlamadılar, karşı çıktıkları herşeyi, kuranda yer alan ayetlerle gösterdiler, muhammedin hayatıyla ve yaptıklarıyla dsteklediler. Ayetler değişmemiştir, dolayısıyla o görmek istemediğiniz sonsuza dek sürdürülmesi gereken kin, nefret ve şiddet ayetleri gerçektir.

Anonim
    Pasif

@Simun 21219 wrote:

Islamiyete gore Islam icin yapilan hersey ve her yol mubahtir. Yani yalancilik, dolandiricilik, cinayet, her ne olursa olsun o yolda yapiliyorsa ki onlar buna Allah yolunda derler; iste bunlarin hepsi yapilabilir ve gunah degildir.
    O yuzden muslumanliga inanmis masum insanlar maalesef ici kirli bu tasdan su icmeye devam ediyorlar. Zannediyorlar ki bu islamcilar yalan soylemez, hilebazlik yapmaz; onlarin yazdiklari ve dedikleri koca bir yalan olamaz.

İnsanların önyargılarını yıkmak, benim atomu parçalamamdan daha zordur.

Albert Einstein

Ben din olarak islamiyeti kabul ettim ve ben islamiyette sevgiyi,saygıyı hoşgörüyü, aşkı, mutluluğu ve yaratıcı kavramını öğrendim. Sizde seçtiğiniz kutsal dinlerde bunları bulabilirsiniz hatta bulmuşsunuzdur bile… Şüphesiz ki İncil’i, Tevrat’ı ve Kur’an’ı Rabbimiz indirmiştir ve ben bütün kitaplara iman etmek ve inanmak yükümlülüğündenim. Senin tarif ettiğin şeyler hiçbir kutsal kitapta yoktur bu sadece senin kuruntundur ve hiçbir zaman hiçbir değere, kültüre, dine, dile, ırka saygı duymayacağın anlamına gelir. Ve senin o dediğin kötülükleri yapan ve aklı sıra cihat işliyorum mantığıyla insanları öldürenler bizden değildir onlar Allah’ın yolundan çıkmış iblisin askerleridirler. Sevgiyle ve esenle kalın, Rabbimizin merhameti üzerinize olsun.

Anonim
    Pasif

Değerli Tasavvuf.

Düşüncelerinizi çok iyi anlayabiliyorum. Aslında İslam hakkında konuşmayı yani sadece İslam değil, başka dinler hakkında da konuşmayı pek sevmem. Ama kendi inancımı, gerçeği insanlara anlatmayı çok severim. Dediniz ki, Tevrat ve İncil’e iman etmeye mecburum, bunu Allah buyuruyor. Bunu genellikle her Müslüman söylüyor, ama bir problem var ki, bir türlü çözülemiyor. O problem de, Tevrat ve İncil’in tahrif olduğu iddiasıdır. Bu yüzden Müslümanlar ne Tevrat’ı ne de İncil’i okuyorlar. Ama gerçekte bunlar tahrif olmamıştır. Tanrı kendi sözünün ebediyen kalacağına dair söz vermiştir. Örnek olarak birkaç ayet vermek isterim: Ot kurur, çiçek solar, Ama Tanrımız’ın sözü sonsuza dek durur. (Tevrat – Yeşaya 40:8). Bir ayet’te İncil’den vermek isterim: Gök ve yer ortadan kalkacak, ama benim sözlerim asla ortadan kalkmayacaktır. (İncil – Markos 13:31). Ayetlerden de anlaşılacağı gibi, Tanrı sözünü ebediyen koruyacak güçtedir ve buna söz vermiştir. O kendi sözünden dönmez: Tanrı insan değil ki, yalan söylesin; insan soyundan değil ki, düşüncesini değiştirsin. O söyler de yapmaz mı? Söz verir de yerine getirmez mi? (Çölde Sayım 23:19). O kendi sözünü korumuştur, bu bir gerçektir. Bu yüzden, dediğiniz gibi, önyargılardan kurtulmak gerekiyor. Tevrat ve İncil’i okuduktan sonra, iman edip etmediğinizi bilmek isterim aslında. Umarım Rab yüreğinize dokunur, sizin için dua edeceğim.

Sevgiler.

Anonim
    Pasif

Benim diğer kutsal kitapların değiştiğine dair iddialarım yok. Kur’an’da da tam olarak söylemiyor bunu. Rabbimizin indirdiği hiçbir kitap rabbimizin izni olmadan değiştirilemez, Rabbimizde indirdiği tüm kitapları ve dinleri korur. Yani benim öyle bir önyargım yok.

Anonim
    Pasif

Sevgili Tasavvuf.

Böyle düşünmenize sevindim. Çünkü Müslümanların %99.5’i İncil’in tahrif edildiğine ya da değiştirildiğine inanıyor. Ki zaten bu asılsız bir iddiadır. Size İncil okumanızı tavsiye ediyorum. http://www.KutsalKitap.org sitesinden ÜCRETSİZ İncil sipariş verebilirsiniz.

«Eğer benim sözüme bağlı kalırsanız, gerçekten öğrencilerim olursunuz. Gerçeği bileceksiniz ve gerçek sizi özgür kılacak» dedi. (Yuhanna 8:32)

Esenlikle!

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.