Müslüman İncil Satar Mı?

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Marks & Spencer’da, Müslüman kasiyer krizi

16690.jpg

Marks & Spencer’da, Müslüman kasiyer krizi

Aynur TATTERSALL/LONDRA, (DHA)

İNGİLTERE’de, Marks & Spencer’ın bir şubesinde çalışan Müslüman kasiyerin, aldığı İncil’in parasını ödemek için kasaya gelen müşteriye işlem yapmaması şok etkisi yarattı.

İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Daily Expess’in haberine göre Müslüman kasiyer sepetinde İncil gördüğü müşteriye işlem yapmak istemeyerek yerine başkasını çağırdı. Önce ne olduğunu anlamayan mağaza müşterisi Sally Friday olayın farkın varınca hemen mağaza müdürüne olayı bildirdi.

Mağazanın düzenli müşterisi Friday, İncil’den hikayelerin yer aldığı ‘First Bible Stories’ adlı kitabı torunu için aldığını ve karşılaştığı bu manzara karşısında büyük hayal kırıklığına uğradığını söyledi. Friday, “Alışverişimi yaptım ve kasaya geldim. Kasada oturan bayan hemen yerinden kalktı ve yerine başkasını çağırdı. Önce ne olduğunu anlayamadım ama hemen başının örtülü olduğunu farkettim. Basketimdeki incil kitabı dikkatimi çekti ve o an kendimi çok kötü hissederek hemen mağazayı terkettim” dedi. Olayı hatırladıkça kendini hala çok kötü hissettiğini söyleyen Friday, “Eğer elimdeki Kuran olsaydı herhangi bir Hıristiyan bana servis yapmak için bir dakika bile düşünmezdi” dedi.

Friday’den özür dileyen Marks&Spencer yetkilileri olay hakkındaki soruşturmanın hemen başlatıldığını ifade etti.

Yaşanan bu olay İngiltere’de dini anlayışlarla ilgili yeni bir tartışmaya yol açarken bu konuda bir açıklama yapan Muhafazakar Parti lideri Philip Davis, “Müslüman kasiyerin bu davranışı kabuledilir gibi değil. Bu tür davranışların toplum ilişkilerini zedeler” dedi.

15.01.2008

HÜRRİYET

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.