Müslüman Hoca,Hrıstiyan Oldu.

 • Bu konu 3 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27698
  Anonim
  Pasif

  Mısır’ın tanınmış bir Hocası, ailesiyle birlikte Müslümanlığı bırakıp Hristiyanlığı seçerek vaftiz oldu. Şunu da hatırlatalım ki, mucizenin evvelinde, Suudî Arabistan’lı çok zengin adamın yeniden diriliş ve hrıstıyan oluşu meydana gelmişti.

  Ancak, tanınmış Hocanın,Ölüm tehtit’i ve ailesinin can güvenliği sebeplerden dolayı ismini yayınlamıyoruz.

  Hristiyanlığı seçmesine sebep olan sansasyonel olay neydi?
  Sebebi bir mucizeye dayanıyor.
  Sabık Hoca ve şimdi de yeni Hristiyan olmuş olanın küçük kızı, tedavisi olanaksız hastalığa tutulmuştu. Mısır’da kısa bir zaman öncesine kadar yaşadığı bütün hastaneleri gezmiş, hatta dış memleketlere de gitmiş ve birçok doktoru da ziyaret etmişti. Hemen hemen bütün doktorlar aynı görüşe varıyorlardı. Tedavi olmasını tavsiye ediyorlardı, fakat yine de, ölümü önlemek için pek bir işe yaramayacağını da söylüyorlardı. Bir de, babasına, kızını evine almasını tavsiye etmişlerdi. Çünkü artık tedavinin olmadığına inanıyorlardı. Ümidini kesmiş olan çok güzel sesli Hoca, her gün Allah’a yardım için yalvarıyordu.

  Onu üzgün gören bir yakın arkadaşı, kızının yastığının üstüne bir haç koymasını tavsiye etti. Bunu duyan Hoca tepki gösterdi…

  “Böyle bir şey yapmam mümkün değildir. Ben dinimi satacak değilim…”, dedi.

  Umutsuzluk ve hiç bir çaresinin kalmayışı nedeni ile, haç koyma fikri ile ilgilendirmeğe başladı. Hiç kimseye bir şey söylemeden, bir haç satın aldı ve odada yalnız olduğunda, kızının yastığının üzerine haç’ı koydu.

  Günler geçiyor ve kızı çevreyle irtibatını keserek komaya girdi. Ailede herkes ve sabık Hoca olarak hizmet verdiği bölgedekiler de ölümü beklemeğe başladılar.
  Ümitsiz baba, gece gündüz onun yanında ağlayarak oturuyordu. Şimdi söylediğine göre ise, içinde hep bir şeylerin olacağından ümidi vardı.
  Akşamın birinde, üzüntülü baba, kızının elini tuttuğu bir anda, yastığının üzerinde olan haçtan bir kuvvetli ışığın çıktığını gördü. Öyle ki bütün yatağına dağıldı. Önceleri bir rüya gördüğünü veya da sıkıntısından dolayı düşüncelerinden ötürü bir şeyin olduğunu zannetti. Ancak, ışığı meydanda görüyordu. Ansızın, kızının yataktan kalktığını ve de şöyle konuştuğunu görür:
  “Baba, açım. Bana yemem için bir şeyler getir”!
  Ümitsiz ve şaşkın hoca önce dona kalıp, ne olduğunu ne olduğunu anlamaya çalışırken,kızının ikinci kez kendisi ile konuşması üzerine,nutku tutuk,önündeki eşyaları devirip,yere yuvarlanıp yalpayararak sevinçli bir şekilde mutfağa gitti.attığı çığlık,sevinçten ağlaması,sesli dua etmesi, hanımını ve komşularını da kaldırdı.
  Kısa bir zaman içerisinde, evinde, iğne atsan yere düşmezdi.
  Kendisi, tekrar tekrar ne olup bittiğini söylüyordu. Haçın mucizesi hakkında da konuşuyordu.
  Aynı zamanda, kendisine, küçük kızının yastığına haç koyma önerisinde bulunan arkadaşına da telefon etti ve ona teşekkürlerini,ona yol gösterdiğini için,minnet duygularını ifade etti.
  Komşuları ve arkadaşları, olan bu mucizeyi,kızın tıp’i yönden iyileşmesinin imkansızlığını biliyor ve gözleri ile sahit oldukları bu mucize karşısında tek söz söylüyemiyorlardı. o, haçın gücünü biliyordu. Mucizeyi yaşadı. Artık kızında hiçbir şey yoktu. Kızının durumunu bilen ve tedavisini yapan doktorlar, yeni yapılan muayenelerde hiçbir şeyin olmaması yüzünden onlar da gözlerine inanamıyorlardı.
  Bu mucizeden birkaç gün sonra, Hoca artık kararını vermişti. Hanımına, Hristiyan olacağını söyledi. Hanımı önce tepki gösterdi ve kendisiyle ailesinin, Müslümanlardan göreceği kovuşturmaları düşündü. “Bizi öldürecekler”, diyordu.
  O ise artık yolunu çizmiş kararını vermişti.gerekirse,bulundukları yerden ayrılabilirler,onları hiç kimsenin tanımadığı bir yere gidebilirlerdi..

  Ancak, kendisinin İsa Mesih’in kilisesine giriş haberi, hizmet ettiği şehirde olduğu kadar, Müslüman din adamları çevresinde de hızla ve geniş bir şekilde yayıldı.her gün ölüm korkusu da yaşasa,inancından taviz vermedi.
  Bugün, sabık Hoca vaftiz olmuş, Hristiyan, ilâhiyat okuyor. kendine ışığı getirip,mucizeyi gördüren Rab’be hizmet için.

  Müslümanlar, kendisini ve ailesini yakalayana ödül vereceklerdir. Daha fazla bilgi yayınlayamamızın sebebi de budur.

  Bu paylaşım 18-7-2008 tarihinde yazιldι.

  #36872
  Anonim
  Pasif

  Klasik bir Türk filmi gibi olmuş bu yazı bir haç bir mucize yok böyle bişi.Adamın kanında hristiyanlık varmış özüne dönmüş daha ne olsun yani

  #36873
  Anonim
  Pasif

  Merhaba kaplanbey. HristiyanTürk foruma hosgeldiniz

  Ne ilginç bir iddiada bulundunuz. Avrupa ya da Amerika da biri Müslüman olunca “Hak dini seçti” ya da “Dindar Hristiyan ya da Ateist Müslüman oldu” diye başlıklar atılıyor ve Müslüman alemi buna seviniyor. Fakat bir Müslüman Hristiyan olunca “Kanında Hristiyanlık vardı” diyorsunuz. Bu doğru bir yaklaşım mı sizce?

  #36866
  Anonim
  Pasif

  Merhabalar Çok yorum yazdım yayınlamadınız ama cevap yazmışsınız buna sevindim.Bu doğru bir yaklaşımmı derken KAN BACAĞA AKAR diye bir tabir vardır Yada KAN ÇEKTİ tabiri Demekki Kan bacağa akıyormuş Oda hristiyanlığı seçmiş.İşin ilginç olanı bu adam hocaymış Sizce bir rahibin müslüman olma şansı yüzde kaçtır.
  Sevgilerimle

  #36869
  Anonim
  Pasif

  Sayın Kaplanbey,

  Klasık Türk filmi dediğiniz,yazı gerçek yaşanmış bir olaydır, size göre mücize yok.çaresi olmayan bir hastalığın iyileşmesini,mucize olarak kabul etmiyorsunuz.Bu sizin düşünceniz.Peki tıp neden, bunun açıklamasını verememiş..buna siz ne diyorsunuz.?
  Bu olayı yaşayan ailenin neler çektiğini tahmin edebiliriz.her gün ölüme yaklaşan, kızlarına hiç bir şey yapamamak..bu nasıl bir acıdır,bunu yaşayan bilir.Yatağına koyduğu haç ve odanın aydınlanması,size göre hayal..mi..?
  Yapmayın sayın Kaplanbey..hiç bir şey yoktan var edilemez.
  Bizler Hrıstiyanlıktan,diğer din yada inançlara, dönenlerle ilğilenmiyoruz.Dönenler,İncil’i okumamış, kutsal kıtap’ı özümsememiş,yada gerçek hrıstiyan olmayan Sözde Hrıstıyanlardır.
  İnternet ‘e girip seyrettiğimizde, şunu görebiliyoruz.,anlattıklarından, Kıtap’la ilğili yorumlarından,kutsal kıtapla ilğili bilğiye,Tanrı tasarısına ait öğretiden, bi haber olduklarını görebiliyoruz.Gerçek bir inanlı,imanlı gerçek bir Hrıstiyan(Kutsal Kitap’ı iyi bilen yada özüne inebilmiş)kesinlikle başka bir dine yönelmez.

  Bu konuda Kutsal Kıtap’ımızda güzel bir ayet vardır.
  Der ki:

  “Bir kez aydınlatılmış,göksel armağanı tatmış ve Kutsal Ruh’a ortak edilmiş,Tanrı sözünün iyiliğini ve gelecek çağın güçlerini tatmış oldukları halde yoldan sapanları yeniden tövbe edecek bir duruma getirmeye olanak yoktur.. Çünkü Tanrı’nın Oğlu’nu adeta yeniden çarmıha gererek herkesin önünde aşağlıyorlar.”
  İbraniler 6:4.6

  Esenlikle.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.