Müslüm Kardeş..Size sesleniyorum.

• Bu konu 3 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

[QUOTE
    ya saba,

ilk mesajinda kuranla incil ve tavrat ters diyorsun ama burda kuranin kutsal kitaplardan aldigi ayetlerden bahsediyorsun ey dostum siz ehlilkitap gercekten allaha inanmissaniz bilIyorsunuzki resullah muhammeddir bizler sizin yazdiginiza degil hz isanin getirdigi ve havarilerinin inandigi musanin getirdigi tevhid dinine iman ettik ey saba mademki senin ümmetin isanin ümmeti allaha inaniyorda nedEn örtünmüyor sakin bana örtünme diye bisey yok deme dur dersin sen simdi
    İncil den alıntıdır; (Pavlusun mektupları)

1. Korintliler 11:
    5 Ama başı açık dua ya da peygamberlik eden her kadın, başını küçük düşürür. Böylesinin, başı tıraş edilmiş bir kadından farkı yoktur.
    6 Kadın başını açarsa, saçını kestirsin. Ama kadının saçını kestirmesi ya da tıraş etmesi ayıpsa, başını örtsün.
    7 Erkek başını örtmemeli; o, Tanrı`nın benzeri ve yüceliğidir. Kadın da erkeğin yüceliğidir.
    8 Çünkü erkek kadından değil, kadın erkekten yaratıldı.
    9 Erkek kadın için değil, kadın erkek için yaratıldı.
    10 Bu nedenle ve melekler uğruna kadının başı üzerinde yetkisi olmalıdır.
    11 Ne var ki, Rab`de ne kadın erkekten ne de erkek kadından bağımsızdır.
    12 Çünkü kadın erkekten yaratıldığı gibi, erkek de kadından doğar. Ama her şey Tanrı`dandır.
    13 Siz kendiniz karar verin: Kadının açık başla Tanrı`ya dua etmesi uygun mu?
    14 Doğanın kendisi bile size erkeğin uzun saçlı olmasının kendisini küçük düşürdüğünü, kadının uzun saçlı olmasının ise kendisini yücelttiğini öğretmiyor mu? Çünkü saç kadına örtü olarak verilmiştir.

mademki benim kitabima inanmiyorsun bak senin kitabina
    “Ben size hakkı söylüyorum. Benim gitmem sizin için hayırlıdır. Çünkü ben gitmezsem

Faraklit size gelmez. Ama ben gidersem O’nu gönderirim.” (Yuhanna, bab: 16, âyet, 7).

“Hatırla ki, Meryem oğlu İsa, ‘Ey İsrailoğulları! Ben size Allah’ın benden evvelki Tevrat’ı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek Ahmed adında bir peygamberi de müjdeleyici olarak (geldim)’ demişti. Fakat o, kendilerine apaçık deliller getirince ‘Bu, âşikâr bir büyüdür’ dediler.” (Saf, 61/6)
    buda kurandar ya saba incille devam

:Barnabas Incili
    17.BOlUm

Isa cevap verdi:”Peygamberler icin yazilmis pek cok
    kIssalar vardir, bu nedenle, harflere degil, manaya
    bakmalisin. Allah’in dUnyayaya gOnderdigi (sayilari)
    yUzyirmidOrt bine varan tUm peygamberler kapali
    konusmuslardir. Fakat, benden sonra bUtUn peygamberlerin
    ve kutsal kisilerin ULUSU gelecek ve peygamberlerin
    sOyledikleri tUm $eylerin karanligi UstUne I$Ik
    dOkecektir ]

Sayın Müslüm.
    Özel’den bana, yazdığınız paylaşımı ve bana sorduğunuz soruları buradan cevaplıyorum.

Yazınızın sonunda örnek verdiğiniz Barnaba İncil’ i Orta Çağa ait tamamen sahtedir.Ve İSA MESİH’in havarisi olarak tanıtılır,fakat İsa Mesih’in Barnaba isminde Havarisi yoktur.Hrıstıyanlıktan Müslümanlığa geçen biri tarafınfdan yazılmıştır.Kıtabın içeri incelenmiş M.S 15 Yüzyılda yazıldığı kanıtlanmıştır. İncelendiğinde içinde bir çok hataların var olduğu görülür.Nasıra ve Kudüs şehirlerini göl yada deniz kıyısında bulunduğu gibi örneğin.yada o dönem İSA Mesih zamanında Roma İmp kullanılan dinar Altın değil, gümüştü,yada tahta fıçılardan bahsedilen 152 bölümde 1’inci yüzyılda Şarap tahta fıcılarda korunmuyordu bu bilinmeyen bir yöntendi O dönem de yaşayan İnsanlar Şarabı deri tulumlarda kullanırlardı,gibi.

Sahte barnabaya göre Pontus Pilitüs.İSA MESİH’in hem doğumunda,hemde ölümünde Yahudiye ilinin Romalı Valisiydi.1 Yüzyıl Roma kayıtlarına göre M.S 26 Yüzyılda Roma İmp Tiberyus döneminde vali atanmıştır.
    Bu konu ile ilğili o kadar örnek varki..
    Kısacası,Barnabas bu kıtabı tamamen Hrıstıyanlık karşıtı propaganda maksatlı yazmıştır.İçi tamamı ile hatalar ile doludur.
    Bu nedenle;
    Biz İsa Mesih İnanlıları Barnaba İncili diye bir Kitap Kabul etmiyoruz.

Kutsal Kıtab’ İSA MESİH ten sonra gelecek AHMET diye bir peyganberden bahsetmez.Yuhanna16:7 Ci Ayette bahsedilen Yardımcı,Kutsal Ruh’tur.
    Kutsal Kıtab’ımız derki;

“Alfa ve omega birinci ve sonuncu,başlangıç ve son benim Vahiy 22:13 bölümünde.

Sitede, Kutsal Ruh Kimdir, bölümüne gir ve oku, aydınlan Kardeş Müslüm,anladığım kadarı ile bu konuda yeterli bilğiye sahip değilsiniz.

Örtünme konusuna gelince Dikkat edersen Dua diyor.Dua ederken diyor.Bu verdiğiniz ayetlerde, örtünün diye bir emir yoktur.Dua ederken örtünebilirsiniz diyor.Bunu yapan kardeşlerimiz de vardır.Fakat kesin TANRI emrı yoktur.

Giyim konusunda Kutsal Kıtab’ımız şunu der.

“Kadınlarında örtüleriyle,altınlarla,incilerle yada pahalı giysilerle değil,sade giyimle ,edepli ve ölçülü tutumla,Tanrı yolunda yürüdüklerini ileri süren kadınlara yaraşır biçinde,iyi işlerle süslenmelerini isterim.”
    Tim 2:9.10

Dikkat ettinizmi..?
    Bahsedilen edepli,açık olmayan dekolte olmayan ,Vücut hatlarını belli etmeyen,edepli ve sadelikten bahsediyor.Abartı açık giyim Kadını Obje olarak Lanse etme tarzı ve bu tarz giysiler Günah’tır.Vücut hatlarını teşhir etme,günahtir.
    Bahsedilen Örtünme değil Mutevazı ve sade giyimdir.Dua zamanlarında örtünebilinir.

Lütfen Sizden Rica ediyorum Madem bu Siteye gelip Üye oldunuz Okuyun.ve aydınlanın.Okuyun ama Barnaba gibi sahte bir kıtabı değil, Kutsal Kıtab’ı ve gerçek TANRI SÖZ’ünü okuyun.

Esenlikle.Kardeş Müslüm.

klaus
    Anahtar yönetici

Güzel cevap vermişsiniz kardeş yaradan kadının başı açıkken duasını kabul etmezmi kuranda böyle bir ayet yok bu bir kadın erkek için yaratılmamıştır sizi çift yarattık diyor şeytanda. Allah insanın önünde eğil dediğinde böbürlendi kibirlendi ben ateşten onlar balçıktan yarattın kardeş şeytan erkekden önce yaratıldı şeytan senden üstünmü kuranda birtane bile ayet yok kadın başını açarsa ceheneme girecek diye , Allahın emretmediği şeyi kadınlara baskı yapmaya kimsenin hakkı yok bana hasdislerlede gelme Allaha unutmuşmu diyeceksiniz haşa ayette Ey ademoğulları size ayıp yerleriniziörtecek örtü ve bir de süselbisesi indirdik fakat takva elbisesi hepsinden hayırlıdır.A’raf 7/26 İnanan erkeklere söyle bakışlarını konturol altına alsınlar,ırz ve namuslarını korusunlar inanan kadınlarınada söyle bakışlarını konturol altına alsınlar ırz ve namuslarını korusunlar 24/30 31 namus erkek içinde geçerli kadın içinde başka ayetlerde var kardeşimiz onlarıda okusun incildede var ben onuda okudum muhabetle kalın Yaradan doğrunun yanındadır….

Anonim
    Pasif

ocean49 üyemize cevaben…

“””Güzel cevap vermişsiniz kardeş yaradan kadının başı açıkken duasını kabul etmezmi kuranda böyle bir ayet yok bu bir kadın erkek için yaratılmamıştır sizi çift yarattık diyor şeytanda. Allah insanın önünde eğil dediğinde böbürlendi kibirlendi ben ateşten onlar balçıktan yarattın kardeş şeytan erkekden önce yaratıldı şeytan senden üstünmü kuranda birtane bile ayet yok kadın başını açarsa ceheneme girecek diye , Allahın emretmediği şeyi kadınlara baskı yapmaya kimsenin hakkı yok bana hasdislerlede gelme Allaha unutmuşmu diyeceksiniz haşa ayette Ey ademoğulları size ayıp yerleriniziörtecek örtü ve bir de süselbisesi indirdik fakat takva elbisesi hepsinden hayırlıdır.A’raf 7/26 İnanan erkeklere söyle bakışlarını konturol altına alsınlar,ırz ve namuslarını korusunlar inanan kadınlarınada söyle bakışlarını konturol altına alsınlar ırz ve namuslarını korusunlar 24/30 31 namus erkek içinde geçerli kadın içinde başka ayetlerde var kardeşimiz onlarıda okusun incildede var ben onuda okudum muhabetle kalın Yaradan doğrunun yanındadır….

Sevgili arkadaşım, ben hristiyanlığı yargılamadan araştırıp, yanlış öğretilip karalanmaya çalışılmış şeyler var ise bunların gerçekleri nedir öğrenmeye çalışan, bu dini araştıran bir müslüman arkadaşınızım. Önyargılı olup olmadığımı diğer yazılarımdada görebilirsin, zaten moderatör arkadaşlarda eminim artık farketmiştir maksadımızın ne olduğunu, maksadım öğrenmek…
    Yalnız yukarıdaki yazına cevap verme ihtiyacı hissettim.
    ne bizim dinimiz, ne sizin dininiz tek ayete bakılarak bazı yargıların kesinliğe ulaştırılacağı birşey değildir, tek ayete bakarak ancak karalama yapılabilir. Araf suresinin devamındaki 27. ayetle beraber vereyim

26. Ey Âdemoğulları! Size avret yerlerinizi örtecek giysi ve süslenecek elbise verdik. Takva (Allah’a karşı
    gelmekten sakınma) elbisesi var ya, işte o daha hayırlıdır. Bu (giysiler), Allah’ın rahmetinin
    alametlerindendir. Belki öğüt alırlar (diye onları insanlara verdik).
    27. Ey Âdemoğulları! Avret yerlerini kendilerine açmak için, elbiselerini soyarak ana babanızı cennetten
    çıkardığı gibi, şeytan sizi de saptırmasın. Çünkü o ve kabilesi, onları göremeyeceğiniz yerden sizi
    görürler. Şüphesiz biz, şeytanları, iman etmeyenlerin dostları kılmışızdır.
    28. Çirkin bir iş işledikleri vakit, “Biz atalarımızı bunun üzerinde bulduk, Allah da bize bunu emretti”
    derler. De ki: “Şüphesiz, Allah çirkin işleri emretmez. Siz bilmediğiniz şeyleri Allah’ın üzerine mi
    atıyorsunuz?”

ayrıca 24. sure nur suresinin 30 ve 31. ayeti demişsin ama 31. ayet burada yoktu, ben ilave edeyim istedim
    30. Mü’min erkeklere söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Bu davranış onlar için
    daha nezihtir. Şüphe yok ki, Allah onların yaptıklarından hakkıyla haberdardır.
    31. Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi)
    görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar
    salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut kocalarının babalarından, yahut
    oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin
    oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip
    oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem
    yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin
    diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!

herkese iyi günler…

klaus
    Anahtar yönetici

Örtünme konusuna gelince Dikkat edersen Dua diyor.Dua ederken diyor.Bu verdiğiniz ayetlerde, örtünün diye bir emir yoktur.Dua ederken örtünebilirsiniz diyor.Bunu yapan kardeşlerimiz de vardır.Fakat kesin TANRI emrı yoktur
    Allah demek istemiştiniz.

Ey ademoğulları, şeytan, ana ve babanızı ayıp yerlerini kendilerine göstermek için elbiselerini soyarak nasıl cennetten çıkardıysa; sakın size de bir fitne yapmasın. O da, taraftarları da sizin onları görmediğiniz yerden sizi görürler. Biz, şeytanı; iman etmeyenlerin velileri yaptık.

Takva , korkma, sakınma, Allah korkusuyla günahlardan korunmak demektir
    . Muttaki, takva üzere yaşayan mü’min demek olur. Takva; korunma, sakınma demektir Yüce yaratıcıya karşı sorumluluk duyarak, her türlü günahlardan kendini korumanın niyet ve gayreti içinde olmadır Yüce Allah’ın rızasını kazanmak için, O’nun himayesine girerek emirlerine sımsıkı sarılmak ve yasaklarından da sakınmaktır Korunmak istenilen günahlar nelerdir? Bunların başında takvanın zıddı olan şirk yani Allah’a ortak koşma ile küfür, yani örtme manasına gelen Allah’ı inkar etme nankörlüğü ve imansızlık gelir Kur’an; nefsin kötü sıfatlarından zulüm, bozgunculuk, kibir, yalancılık, her türlü azgınlık, hainlik, israf vs’den de korunulması gerektiğini belirtmektedir Takvanın ilk şartı ; insanın yaratıcısına karşı minnet ve şükran borcunu fark edip, kul olduğunu sezme bilincine ermesidir
    26. Ey Âdemoğulları! Size avret yerlerinizi örtecek giysi ve süslenecek elbise verdik. Takva (Allah’a karşı

Bana başını örtmüyen kadınlar ceheneme girecek diye bir ayet vermemişsiniz veremezsinizde yok çünkü böyle bir ayet.

Ben kadınların açık seçik kendisini teşhir edici giymelerini serbestir demiyorum.
    Ama şunuda unutmayın başı açık kadınında sen müslüman değilsin diyemezsin namaz kılamaz dua edemez diyemezsin….. Allahın helal kıldığını kimse haram kılamaz haram kıldığını da helal kılamaz. sonuçta Allah bize kuranı vermiş mi Biz o peygambere şiir öğretmedik. Şiir ona yaraşmaz/layık olamaz da. Ona vahyedilen, bir öğütten ve apaçık bir Kur’an’dan başka şey değildir;
    (Bu Kur’ân Muhammed’e vahyedilmiştir) ki, diri olanları uyarsın ve inkâr edenlere de (azâb) söz(ü) hak olsun sonuç itabariyle kadın olsun erkek olsun haramdan uzak durmak gerek zinadan başını örtmüş makkajınıda yapmış veya yapmamış gözlerini haramdan saklıyor veya saklamıyor iş sadece başını örtmede bitmediğini sizde biliyorsunuz. vakarlı olmak yetiyor bence ..saçına süs vermiyorsa giydiği elbise kendisini teşhir etmiyorsa, edepliyse bundan kimene?
    Bizler yanılabiliriz beşeriz . Bırakın ahirette gerçek hükmü Allah verecektir

Muhabbetle kalın .

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.