mümkünmü

• Bu konu 3 izleyen ve 5 yanıt içeriyor.
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Bir ses fısıldıyor ruhumun ta derinliklerinden…olmaz diyor…
    O’nun rızasını kazanmak kendi çabanla olmaz diyor…
    aciz ve günahkar bir kulum…bir yaptığım diğerini tutmuyor…ne kadar çabalasamda olmuyor…sapıyor insan işte…
    nasıl olucakta bilm,iyorum…
    ben Allah ı tanımak ve sevmek istiyorum…O’na sığınmak halimi sunmak istiyorum….
    tek bir çizgide tut beni ne olur…
    sahiden yalansız sevmemi sağla ne olur…
    sadece sen ol hayatımda ne olur…
    herşey istediğn gibi olsun yaşamım ve ölümüm…
    yalansız bir sevgi nasip et ne olur….bu mümkün mü?

Anonim
    Pasif

edessa güzel kardesim, mümkün mü ? ne önemi var sen seni yaradandan bunu dilemekle üzerine düseni yapiyorsun. O da bizden kusursuz olmamizi degil yalnizca yüregimizin o yöne dönük olmasini istiyor. Rab bimiz seni seviyor,senden memnun. Iste bu yürek Rab den uzak degil. Endisen yersiz, güvenliktesin,Rab desin.

Anonim
    Pasif

[quote=edessa;18864]Bir ses fısıldıyor ruhumun ta derinliklerinden…olmaz diyor…
    O’nun rızasını kazanmak kendi çabanla olmaz diyor…
    aciz ve günahkar bir kulum…bir yaptığım diğerini tutmuyor…ne kadar çabalasamda olmuyor…sapıyor insan işte…
    nasıl olucakta bilm,iyorum..quote]

Sevgili Edessa,
    Yazmış olduğunuz bu sözler gerçekten size mi ait? Ruhunuzun derinliklerinden gelen haykırışlar mıdır? Eğer öyleyse, bana göre bu ses Kutsal Ruh’un sesidir, Tanrı’nın sesidir. Tanrı size diyor ki, ‘Edessa , kendi gücünle, kendi çabalarınla Beni hoşnut edemezsin. Çünkü günahlısın. BENİ ARA! Kendimi sana buldurtacağım!’

Zaten siz kendi çabalarınızla, kendi gücünüzle, kendi dinsel işlerinizle Tanrı’ya ulaşamayacağınızın farkına varmışsınız, yetersizlik yası çekmişsiniz sevgili Edessa. Ama sakın umutsuzluğa kapılmayın, çünkü Tanrı sizin yüreğinizi, ruhsal açlığınızı, O’na sığınmak ve O’nu tanımak için ne denli çırpındığınızı biliyor. Kutsal İncil Kitabı’nda Matta 5:4′te şöyle diyor İsa Mesih: ‘Ne mutlu yaslı olanlara, çünkü onlar avutulacaklar!’ Kendi güçleriyle kötü alışkanlıklarından, günahlarından, kötü huy ve eğilimlerinden kurtulmaya çalışan pek çok insan bunu başaramayacaklarını anlayınca tüm yürekleriyle Tanrı’yı aramışlar ve Mesih’e gelmişlerdir. Tanrı’nın önünde kendi yetersizliklerinin farkına varmak ve Tanrı’yı aramak, kurtuluşa atılan ilk adımdır HAMDOLSUN! Bunun için sevinin sevgili Edessa.

Yetersizlikleri için yas tutanlara ne mutlu, çünkü onlar avutulacaklar. Siz de avutulacaksınız, Rab sizin yasınızı sevince dönüştürecektir.

Quote:
    Ben Allah ı tanımak ve sevmek istiyorum…O’na sığınmak halimi sunmak istiyorum….
    tek bir çizgide tut beni ne olur…
    sahiden yalansız sevmemi sağla ne olur…
    sadece sen ol hayatımda ne olur…
    herşey istediğn gibi olsun yaşamım ve ölümüm…
    yalansız bir sevgi nasip et ne olur….bu mümkün mü?..quote]

Zaten bir kimse kendi çabalarıyla günahlarından arınabilseydi, bunu başarabilseydi, o zaman Tanrı’nın bir kurtuluş yolu açması, günahlarımızın bedelini ödeyen kurbanlık sunu olan İSA MESİH’i dünyamıza göndermesine ve kurban etmesine gerek kalmazdı. Sizin başaramayacağınız şeyi İsa Mesih sizin için başardı, günahlarınızın bedelini çarmıh üzerinde kanını akıtarak, canını vererek kurban oldu. Sizin ölmeniz gerekirken Mesih sizin yerinize öldü, ta ki siz yaşayasınız diye. Şimdi, bu satırları okuduktan sonra Tanrı’nın huzuruna gidebilirsiniz, O’na imanla yaklaşabilir, günahlı olduğunuzu, O’na muhtaç olduğunuzu söyleyebilirsiniz, O’ndan af dileyerek sizi affetmesini ve günah yükünü kaldırmasını isteyebilirsiniz. İnanın sevgili kardeşim Tanrı sevgi dolu kollarını sonuna kadar açmış sizin kendisine gitmenizi bekliyor. O yaşamınıza girecek, günah yükünüzü kaldıracak, size yepyeni bir yürek verecek ve sonsuz yaşama sahip olacaksınız.

‘Tanrı insanları İsa Mesih’e olan imanlarıyla aklar. Bunu, iman eden herkes için yapar. Hiç ayırım yoktur.

Çünkü herkes günah işledi ve Tanrı’nın yüceliğinden yoksun kaldı.
    İnsanlar İsa Mesih’te olan kurtuluşla, Tanrı’nın kayrasıyla, karşılıksız olarak aklanırlar.

Tanrı Mesih’i, kanıyla günahları bağışlatan ve imanla benimsenen kurban olarak sundu’ (Romalılar 3:22-25).

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

sevgili rüzgar
    yazdıklarınızda insanı kendisine çeken bişeyler var…
    içimde tedirginlik ve korku olsada inanmak istiyorum birşeylere….
    nasıl olucak bilmiyorum…
    kulaklarımı tıkamak istiyorum çevremde uçuşan sözlere…
    ne kadar dayanırım bilmiyorum…gerçekten yapabilirmiyim onuda bilmiyorum…

diyorsun ki:

‘Tanrı insanları İsa Mesih’e olan imanlarıyla aklar. Bunu, iman eden herkes için yapar. Hiç ayırım yoktur.

İnsanlar İsa Mesih’te olan kurtuluşla, Tanrı’nın kayrasıyla, karşılıksız olarak aklanırlar.

Tanrı Mesih’i, kanıyla günahları bağışlatan ve imanla benimsenen kurban olarak sundu’ (Romalılar 3:22-25).

yani feda etti kendisini bizim için…

bilmek istiyorum…ne zaman ve nasıl bilmiyorum…
    sevgimde ve O’na olan bağlılığımda yalan istemiyorum…
    hiç kimseyi değil sadece O’nu dinlemek istiyorum…
    gerçekten seslenen O’ ise bana yol gösterecektir…

belkide sadece umut benimkisi…umutsuzda yaşanmaz ki…
    gerçekten Allah’a götüren bişeyler olmalı…
    insan nasıl arıyorsa O’nu, inanıyorum ki O’da izliyor ve biliyor ve görüyor bizi…..

Anonim
    Pasif
    edessa;18886 wrote:
    sevgili rüzgar
    yazdıklarınızda insanı kendisine çeken bişeyler var…
    içimde tedirginlik ve korku olsada inanmak istiyorum birşeylere….
    nasıl olucak bilmiyorum…
    kulaklarımı tıkamak istiyorum çevremde uçuşan sözlere…
    ne kadar dayanırım bilmiyorum…gerçekten yapabilirmiyim onuda bilmiyorum…

diyorsun ki:

yani feda etti kendisini bizim için…bilmek istiyorum…ne zaman ve nasıl bilmiyorum…sevgimde ve O’na olan bağlılığımda yalan istemiyorum…
    hiç kimseyi değil sadece O’nu dinlemek istiyorum…
    gerçekten seslenen O’ ise bana yol gösterecektir…belkide sadece umut benimkisi…umutsuzda yaşanmaz ki…erçekten Allah’a götüren bişeyler olmalı… insan nasıl arıyorsa O’nu, inanıyorum ki O’da izliyor ve biliyor ve görüyor bizi…..

Tanrı seni çok seviyor edessa. O senin sonsuza dek yaşaman için cehennem yargısından kurtulman için haç üzerinde kanını döktü.. O’na yaklaşmaktan korkma, tedirginliklerini, korkularını senden almasını iste, O’nunla babanla konuşurmuş gibi konuş. Dertlerini, kaygılarını, sıkıntılarını ve korkularını O’na anlat, seni çok seven Rab, tüm bunların hepsinden seni özgür edecektir. Senin yapman gereken tek şey İsa Mesih’in senin günahlarının bedelini çarmıhta kanını akıtarak ve canını vererek ödediğine yüreğinle iman etmek ve kendini O’na bırakmak, ellerine teslim etmek. Başka bir şey yapmana gerek yok, çünkü Kutsal Ruh sana yardım edecek, yol gösterecek, seni cesaretlendirecek, esenlik vererek seni güclendirecektir. Korkma! Bak Rab senin için ne diyor:

‘Korkma, çünkü seni kurtardım, seni adınla çağırdım, sen benimsin.
    Suların içinden geçerken seninle olacağım, ırmakların içinden geçerken su boyunu aşmayacak,
    Ateşin içinde yürürken yanmayacaksın, alevler seni yakmayacak’ (Yeşeya 43:1-2).

Ayrıca sağın solun ne dediğine pek önem verme, çünkü Şeytan senin Rab’be iman etmeni ve kurtulmanı istemediği için başka insanlar vasıtasıyla aklını karıştırmaya çalışır. Sen sadece RAB’BE BAK, O’NUN SESİNİ DİNLE! Kuzu kılığına giren kurtlar vardır, onların sesini dinleme. İncil’de Matta 10:14-16’te şu sözleri okuyoruz:

‘Ben iyi çobanım. Benimkileri tanırım. Baba beni tanıdığı, ben de Baba’yı tanıdığım gibi, benimkiler de beni tanır.
    Ben koyunlarımın uğruna canımı veririm.
    Bu ağıldan olmayan başka koyunlarım var, onları da getirmeliyim.
    Benim sesimi işitecekler ve tek sürü, tek çoban olacak.’

İşte İsa Mesih seni kurtarmak için hazır bekliyor, yüreğini aç ona ve Rab ve kurtarıcın olarak O’nu yaşamına çağır. O seni olduğun gibi çağırıyor. Herkes gibi zayıflıkların olabilir, vazgeçemediğin kötü alışkanlıkların olabilir, kendini Tanrı’nın huzuruna çıkamayacak kadar günahlı görebilirsin. Hangi durumda olursan ol farketmez, olduğun gibi O’na gittiğinde O senin yaşamında çalışacak seni değiştirmeye başlayacaktır.

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Sevgili Edessa,
    Nerelerdesin uzun zamandır? İsa Mesih hala senin kalbinin kapısını çalmaya devam ediyor. Ne zaman kapıyı açacaksın? O’nu kapının dışında bekletmeye devam edecek misin? Rab sana sabrediyor sevgili kardeşim, sabırla bekliyor, ama hala fırsatın var; bu fırsat elinden uçup giderse çok geç olabilir. Lütfen yazmaya devam et, sana severek yardımcı olmaya ve sorularını yanıtlamaya devam edeceğiz. Seni seviyoruz, Rab seni çoook seviyor…

Sevgilerimle

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.