Misyoner ofisine jandarma baskını

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23883
  Evangelist
  Anahtar yönetici

  Toygun ATİLLA / İSTANBUL

  Silivri’de iki kişi, ilköğretim okulu öğrencileri üzerinde misyoner faaliyette bulundukları iddiasıyla öğrenci velileri tarafından şikáyet edildi. Taksim Protestan Kilisesi’ne bağlı çalıştıkları belirtilen ve kendilerine “Müjdeci” ismini veren Turan T. ile Hakan T., savcılık talimatı ile gözaltına alındı.

  Soruşturmayı yürüten İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı istihbarat ekipleri, bu kişilerin Taksim Gümüşsuyu’nda yayınevi ve toplantı merkezi olarak kullandıkları işyerindeki bilgisayarlara el koydu ve geniş çaplı arama yaptı.

  5 BİN KİŞİ KAYITTA

  Bilgisayarlardaki incelemede zanlıların, sadece Marmara bölgesinde yaklaşık 5 bin kişinin sosyal yaşamlarından, cinsel tercihlerine, aile ve etnik yapılarından, inanç düzeylerine kadar detaylı raporlar hazırladığı belirlendi. Kayıtlarda Hıristiyanlaştırılmak istenen kişilerin adres ve telefon numaralarına kadar kayıt altına alındıkları anlaşıldı. Temas kurulan kişilerin isimlerinin yanlarına düşülen notlardan bazıları şöyle: Emekli öğretmen demokrat, Tokatlı Alevi açık görüşlü, Avcılar Firuzköy’de buluşuldu, imanlı.

  TCK’nın 135’inci maddesi (Hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetmek) ve 216’ncı maddesinden (Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılamak) savcılığa çıkartılan Turan T. ve Hakan T. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  İnancımızı öğrenmek istiyor

  Raporlarda bazı kişilerden şöyle bahsediliyor:

  N.G: 20 yaşında Sakarya Üniversitesi’nde okuyor. Kiliseye tapınmaya geliyor. Yoğun aile baskısından dolayı kendisi türbanlı ve tesettürlüdür. Bizim inancın içinde olmak ve öğrenmek istiyor

  E.S: 30 yaşlarında Rab İsa’yı çok seven ve inanan birisi. 1-2 kez İstanbul’a geldi. İyi yetiştirilirse çok iyi hizmetçi olacak. Sakarya’da toplantı olmasını istiyor ve başlatalım istiyor.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5263937.asp?gid=48

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.