Meşhur Hristiyan Türkler

• Bu konu 6 izleyen ve 5 yanıt içeriyor.
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Bu forumu görünce Türkiye’de “hristiyan Türk” ‘ temi varmış dedim ve merak ettim. Türkiye’de bildiiğiniz meşhur hristiyan Türk (siyasetçi, işadamı, sanatçı, asker, vs) var mıdır?? Saygılarımla..

Anonim
    Pasif

Sayın haqaner; olmaması için bir neden mi var, acaba ? Neden garip olsun ki ? Olmaması bir garip olmaz mı ? Gerisini de siz araştırın ve bulun; derim.

Rab, yüreğinizde olsun. rabbe hamdolsun :elsalla:

Anonim
    Pasif

Sevgili Fırat kardeşim’in dediği gibi niçin olmasın iÇünkü laik bir ülkede yaşıyoruz din denen olgu insanın içinde varolan ikinci şahısları ilgilendirmeyen birşeydir. Yani ben ne olduğumu söylemesem kim ne bilecekki. Ayrıca saydığınız mesleklerin hiçbirinde Hristiyanlar olamaz diye bir yasa bir kural olmadığına Laik bir devlet yapısı anlayışında devletin dini’nin olamayacağından yola çıkarsak elbet toplumun her kesiminde her yerinde rahatlıkla görev yapabiliriz. hac5 Yüce Rabbimiz İsa’nın esenliği bizimle olsun.

Anonim
    Pasif

her toplumdan her kesimden sanatçı siyasetçi v.s heryerde her insan hıristiyan olabilir bu şaşılacak bir durum değilki gayet normal sanatçıların yada siyasetçilerin hepsinin müslüman olması gerek diye bir şartmı varki benim tanıdığım bir çok hıristiyan sanatçı var ve bu gayet normal bir şey

Anonim
    Pasif

@haqaner 7056 wrote:

Bu forumu görünce Türkiye’de “hristiyan Türk” ‘ temi varmış dedim ve merak ettim. Türkiye’de bildiiğiniz meşhur hristiyan Türk (siyasetçi, işadamı, sanatçı, asker, vs) var mıdır?? Saygılarımla..

allah allah şaşırılacak bişey yaa ben müslümanım ama hala şu devirde bu soruyu soruyolar yaa neden olmasın kardeşim alman müslüman amerikalı müslüman hollandalı müslüman oluyoda hristiyan türk neden olmuyo
    bunu müslüman kardeşlerimneden bu kadar garipsiyo anlam veremiyorum ayrıca bu sitededi hristiyan arkadaşlarda çok açık görüşlü ve anlayışlılar..hepsini seviyorum
    allaha emanet olun

Anonim
    Pasif

İsa adına :)) olmaz olurmu hiç bir sürü var benim tanıdığımda bir cok ünlü var … :)

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.