Mesih`in Mujdeleme Sistemleri

• Bu konu 1 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Mesih Isa`nin esenligi olsun, Degerli kardeslerim size bugun dusundugum (Aklima gelen) bir konu hakkinda kisaca paylasmak ve sizlerinde degerli bilgilerinizi bu Forum Konusu altina yazarak, guzel bir paylasim yapmanizi rica ediyorum,

Kutsal Kitap Diyorki,
    MESIH ISA`DAKI DUSUNCE SIZDEDE OLSUN.Filipiler 2:5

Benim aklima gelenlerden bazilari,

Matta 4:12-17 Mesih Mujdeyi duyurken su kelimeleri kullandi, TOVBE EDIN, CUNKU GOKLERIN EGEMENLIGI YAKLASTI
    Goklerin egemenlidingen bahsetti

Matta 8:5-11 Yuzbasinin imani sirasinda kullandigi sozcunk, SIZE SUNU SOYLUYEYIM, DOGUDAN VE BATIDAN BIRCOK INSAN GELECEK, GOKLERIN EGEMENLIGI`NDE IBRAHIM, ISHAK`LA VE YAKUP`LA BIRLIKTE SOFRAYA OTURACAKLAR. AMA DISARIDA EGEMENLIGIN ASIL MIRASCILARI DISARIDAKI KARANLIGA ATILACAK.
    Goklerin egemenlidingen bahsetti

Matta 8:14-18 Petrus`un kaynanasini iyi ederken KENDISINDEN ONCEKI PEYGAMBERLIKLERIN YERINE GELMESINI SAGLADI
    Peygamberlikleri gecersiz sayarak, peygamberliklere `Yalan, bana inanin diyerek yapmadi`

Matta 8:18-22 Isa iki ogrencisini davet ederken kullandigi kelime. SEN ARDIMDAN GEL.
    Yani Isa, Ben ne yapiyorsan, Ben nereye gidersem oyle yap dedi, Baska Yollar bulma kendine gore, Baska sistemler yaratma kendine gore, Sizin icin, bulacaginiz yollar mantikli ve guzel olsada siz benim ardimdan gelin demek istedi.

Sizlerde akliniza gelen sozlerinizi yazarsaniz, inaniyorumki Mesih`in ne kadar guzel bir mujdeci oldugunu, Mesih`in yetistirdiklerinin ne kadar guzel Mujdeci oldugunu gorecegiz ve birbirimizi tesvik edecegiz.

Saygilarimla.

Anonim
    Pasif

Matta 9:1-8 Felcinin iyilestirilmesi. Mesih Gunahlarinin bagislandigini anlatiyor,
    Yani Mesih mujdeyi duyururken Gunahlarin bagislandigini ve nasil bagislanabilecegini anlatmak istiyor,

Matta 9:9-13 Matta`nin goreve cagrilmasinda, GUNAHKARLARI ICIN GELDIM DIYEREK ALCAKGONULLUK YAPIYOR, ONLARLA VAKIT GECIRIYOR, ONLARLA YIYIP ICIYOR,
    Yani Isa burada alcakgonulluk yapiyor, Isa Mujdeyi duyurduklari ile vakit geciriyor (devamli ogrencileri ile birlikteydi) ve onlarla iyi bir iliski kurup, Mujdenin nasil ogrencileri olmalarini ogretiyor ve yapiyor

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.