Mesih’in Kutsal Kanı

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27161
  Anonim
  Pasif

  Mesih’in Kutsal Kanı

  İsa Mesih’in haç üzerinde uğrumuza dökmüş olduğu kan çok güçlüdür. O’nun kanının bir damlası, tüm dünyanın günahlarını temizleyecek güçtedir. Günahlarımızdan kurtulmak, özgür olmak, sonsuz yaşama kavuşmak İsa Mesih’in çarmıhta uğrumuza dökmüş olduğu kan iledir. Kan olmakdan kurtulamayız. İncil’de İbraniler 9:22′de ‘Kan dökülmeden bağışlama olmaz’ demektedir.

  ‘Biliyorsunuz ki, atalarınızdan kalma boş yaşayışınızdan altın ya da gümüş gibi geçici şeylerle değil, kusursuz ve lekesiz kuzuyu andıran Mesih’in değerli kanının fidyesiyle kurtuldunuz’(1.Petrus 1:18-19).

  Kurtuluş sağlar
  Kutsal Kitap, İsa Mesih’in haç üzerinde döktüğü KAN’ın günahlı insana kurtuluş sağladığını, ve Yasa’dan özgür ettiğini açıklar.

  Mesih’e yakın kılar
  ‘Ama bir zamanlar uzak olan sizler, şimdi Mesih İsa’da Mesih’in kanı sayesinde yakın kılındınız’ (Efesliler 2:13).

  Bu ayet bizlere, bu Kan’ın bizi Tanrı’ya yaklaştırdığını açıklamaktadır.

  Bizi Tanrı’ya yaklaştırır
  ‘İsrail’de vatandaşlıktan yoksun, vaade dayanan antlaşmalara yabancı, dünyada umutsuz ve tanrısızken, (Efesliler 2:12).

  Mesih bizi umutsuzluk içinde çırpınırken ve Tanrı’yı tanımazken Mesih, bizleri Tanrı’ya yaklaştırdı, artık umutsuz değiliz, diri bir umudumuz var.

  Özgürlük verir
  Mesih İsa’ya ait olanlara hiçbir mahkumiyet yoktur!’ (Romalılar 8:1).
  İsa Mesih’e iman etmekle Şeytan’ın tutsaklığından özgür kılınıyoruz, mahkumiyetimiz sona eriyor.

  Esenlik sağlar
  ‘Mesih’in çarmıhta akıtılan Kan’ı aracılığıyla esenliği sağlamış olarak yerdeki ve gökteki her şeyi O’nun aracılığıyla kendisiyle barıştırmaya razı oldu’ (Koloseliler 1:20).

  Günahlı insan Tanrı ile barışmadıkça, günahlı olduğunu kabul edip tövbe etmek için Mesih’in haçına gitmedikçe kurtuluşa erısmeyecek, huzur bulamayacak, özgür olamayacak ve Tanrı ile barışamayacaktır.. Esenliğin sırrı çarmıhtadır ve bu da Tanrı ile barışmaktır.

  Kan aklar
  ‘Böylece şimdi O’nun kanıyla aklandığımıza göre, O’nun aracılığıyla Tanrı’nın gazabından kurtulacağımız çok daha kesindir’(Romalılar 5:9).

  Aklanmak, sonsuz cehennem yargısından, Tanrı’nın yargısından kurtulmak demektir. İsa Mesih’in kanı bizi aklar.’

  ‘Tanrı’nın seçtiklerini kim suçlayacak? Onları aklayan Tanrı’dır. Kim suçlu çıkaracak? Ölmüş, üstelik dirilmiş olan Mesih İsa, Tanrı’nın sağındadır ve bizim için aracılık etmektedir’ (Romalılar 8:33-34).

  Kan her günahtan arındırır
  ‘Ama O ışıkta olduğu gibi, bizler de ışıkta yürürsek, birbirimizle paydaşlığımız olur ve Oğlu İsa’nın kanı bizi her günahtan arındırır’(1.Yuhanna 1:7).

  Rab’bin sevgisinde ve esenliğinde kalın

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.