Mesih’i özel kurtarıcınız olarak kabul etmeniz ne anlama gelir?

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Soru: Mesih’i özel kurtarıcınız olarak kabul etmeniz ne anlama gelir?

Yanıt: İsa Mesih’i kurtarıcınız olarak kabul etmeyi hiç denediniz mi? Cevaplamadan önce, soruyu açıklamama izin verin. Bu soruyu tam olarak anlamak için, öncelikle “İsa Mesih’i” ve “özel”, “Kurtarıcı” kelimelerini tam olarak anlamanız gerekir.

İsa Mesih kimdir? Bir çok insan İsa Mesih’in iyi bir insan olduğu gerçeğini, harika bir öğretmen, hatta Tanrı’nın peygamberi olduğunu kabul edecektir. Bunlar Mesih hakkında en kesin doğrulardır, fakat Mesih’in aslında kim olduğunu tanımlamazlar. İncil bize Mesih’in Tanrı’nın ete bürünmüş hali olduğunu söyler, Tanrı’nın insan olmuş hali (bkz john 1:1,14).Tanrı; bize öğretmeye, şifa vermeye, bizi düzeltmeye, bagışlamaya, ve bizim için ölmeye dünyaya geldi. İsa Mesih Tanrı’dır, Yaratıcıdır, hükmeden mutlak Rab’dir. İsa’yı bu şekilde kabul ettiniz mi?

Kurtarıcı nedir ve neden bir Kurtarıcıya ihtiyacımız var? İncil bize hepimizin günahkar olduğunu söyler, biz hepimiz kötü eylemlerde bulunarak Tanrı’ya saygısızlık ettik (Romans 3:10-18). İşlediğimiz bu günahın sonucu olarak, Tanrı’nın kızgınlığını ve hükmünü hakkettik. Sonsuz ve ebedi Tanrı’ya karşı şşlediğimiz bu günahlar için sadece ve tek cezalandırma sonsuz cezadır. (Romans 6:23; Revelation 20:11-15). İşte bu yüzden bir kurtarıcıya ihtiyacımız var!

İsa Mesih, dünyaya geldi ve burada öldü. İsa’nın ölümü, ete bürünmüş Tanrı olarak, bizim günahlarımız için sonsuz tek Kurtarıcıdır. (John 14:6; Acts 4:12)! İsa’ya özel Kurtarıcınız olarak güveniyor musunuz? bir ödemeydi (2 Corinthians 5:21). İsa bizim günahlarımızı ödemek icin öldü. (Romans 5:8). İsa bedelini ödedi, biz ödemeyelim diye. İsa’nın yeniden dirilişi gösteriyor ki; O’nun ölümü bizim günahlarımızı ödemek için yeterliydi. İşte bu yüzden İsa sadece ve tek Kurtarıcı (John 14:6; Acts 4:12). İsa’ya özel Kurtarıcınız olarak güveniyor musunuz?

İsa sizin “özel”Kurtarıcınız mı? Bir çok insanın düşüncelerine göre hristiyanlık kiliseye katılmak, ayinlerde bulunmak, kati günahları işlememektir. Bu hristiyanlık değildir. Hristiyanlık İsa Mesih’le özel bir ilişki kurmaktır. İsa Mesih’i özel Kurtarıcı olarak kabul etmek kalbinde ona inanmak ve güvenmektir. Kimse başkasının inancı sayesinde kurtarılmaz. Kimse kati eylemleri (yapması gerekenleri) yaptığı için affedilmez. Kurtuluşun tek yolu, İsa Mesih ‘i özel Kurtarıcınız olarak kabul etmek; O’nun ölümünün sizin günahlarınızı ödemek için olduğuna ,ve O’nun yeniden dirilişinin sonsuz bir hayat için sizin garantiniz olduğuna güvenmektir (John 3:16).İsa Mesih sizin özel Kurtarıcınız mıdır?

Eğer İsa Mesih’i özel kurtarıcınız olarak kabul etmek istiyorsanız, Tanrı’ya aşağıda belirtilen duayı söyleyiniz. Şunu unutmayın bu duayı yada herhangi başka bir duayı söylemek sizi kurtarmayacaktır. Sadece Mesih’e güvenmek sizi günahlardan kurtaracaktır. Bu dua, Tanrı’ya olan inancınızı ifade etmenin ve sizin kurtuluşunuzu sagladığı için O’na şükretmenin bir yoludur. “Tanrı’m, biliyorum, sana karşı günah işledim ve cezalandırmanı hakediyorum. Fakat İsa Mesih benim cezamı aldı, benim yerime çekti bu yüzden O’na olan inancım aracılığıyla affedilebilirim. Günahımdan döndüm ve kurtuluşum için sana güveniyorum. İsa Mesih’i özel Kurtarıcım olarak kabul ediyorum! Senin mükemmel inayetin ve bağışlayıcılığın için verdiğin sonsuz hayat hediyesi için şükürler olsun! Amin!”

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.