Mesih’e Benzemek

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Efesliler 6.1 ayetinde ‘Ey cocuklar Rab yolunda anne babanızın sozunu dınleyın’ diyor. Ben de düşündüm ki annemin sözünü dinlemeliyim evet ama benim Rab’de olmamı istemiyor, çünkü Rab’bi tanımıyor.

Sonra matta 10:34-38’de ‘Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın!
    Barış değil, kılıç getirmeye geldim.
    Çünkü ben babayla oğulun, anneyle kızın, gelinle kaynananın arasına ayrılık sokmaya geldim.
    İnsanın düşmanı kendi ev halkı olacak.Annesini ya da babasını beni sevdiğinden çok seven bana layık değildir.
    Oğlunu ya da kızını beni sevdiğinden çok seven bana layık değildir.
    Çarmıhını yüklenip ardımdan gelmeyen bana layık değildir’.

Sonra rahatlattı Rab beni hamd olsun. Çünkü biliyorum ki, O bana biyolojik babamın verebileceklerinden daha fazlasını verecek..Hamd ve yücelik sadece onun olsun. Amin…

Efesliler6.9 Ey efendiler, siz de kölelerinize aynı biçimde davranın.
    Artık onları tehdit etmeyin.Onların da sizin de Efendiniz’in göklerde olduğunu ve insanlar arasında ayrım yapmadığını biliyorsunuz.

Matta 10:24 Öğrenci öğretmeninden, köle efendisinden üstün değildir.

Yuhanna 13:16 ‘Size doğrusunu söyleyeyim, köle efendisinden, elçi de kendisini gönderenden üstün değildir’.

Bu ayetleri okudugum da aslnda Tanrı’mızın gercekten adil bir Tanrı oldugunu anlıyorum.Yargısı da adildir, sevgisi de adildir..ve tüm insanlara karsı sevgisi eşittir. Secilmis olmak Tanrının bizi digerlerinden daha cok sevdigini göstermiyor mesela..Tabii ki bu bize cok büyük bir lütuf aslnda. Ama Tanrı diger insanlara olan sevgisini bizi secmesinden anlayabiliriz. Çünkü digerlerinin de kurtulusa erismesi için O bizi kullanıyor. Çünkü Tanrı tum insanlarin kurtulmasını istiyor..

Efesliler 6.11-13İblis’in hilelerine karşı durabilmek için Tanrı’nın sağladığı bütün silahları kuşanın. Çünkü savaşımız insanlara karşı değil,yönetimlere,hükümranlıklara,bu karanlık dünyanın güçlerine,
    kötülüğün göksel yerlerdeki ruhsal ordularına karşıdır’.

Çok dogru..Çünkü bizim isimiz sadece Tanrı ile..ve aynı zaman da şeytanın isi de sadece Tanrı ve onun cocukları ile..Bunun bilincinde olarak eger Rabbi daha iyi tanır ve karanlık guclere karsı ruhsal silahımızı yani Tanrı sozunu kuşanırsak eminim bu dunyaya ve onun egemenine karsi zafer kazanmıs oluruz..Burda biraz da Mesih’e benzemek cok onmli.
    Çunku bizim gectigimiz denenmeleri hatta daha agırlarını İsa Mesih atlattı.ve O dünyayı yendi.cunku O Tanrı’ydı.

Şimdi ise Mesih içimizde..(Koloseliler 1.27).

Ve bu Ruh’un Mesih’i ölümden dirilttigine iman ettik.Yani belimizi gerçekle kuşattık.Mesih’i giyindik.
    Bununla birlikte ayette dedigi gibi,iman kalkanını ve Ruhsal silahımızı yani Tanrı sozunu alırsak GÜNAHIN KÖLESİ
    olmaktan ve bunun sonucu olan ÖLÜMü yenmis oluruz..

Sonuc olarak MESİH’E BENZEMEK bu olsa gerek..:)

Anonim
    Pasif

Haleluya kardeşim rab seni bol bol bereketlesin seninle daha çok zaman geçirip kutsal kelam paylaşmayı çok isterdim

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.