Mesih İnanlıları Hac Ziyareti Yapmalı Mıdır?

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24406
  Anonim
  Pasif

  Mesih İnanlıları Hac Ziyareti Yapmalı mıdır?

  Tanrı her yerde bulunduğuna ve kişi O’na her yerde tapınabileceğine göre İsa Mesih, herhangi bir kutsal yeri ziyaret etsinler diye izleyicilerini hacca göndermedi. Bazı inanlılar İsrail’e gidip İsa’nın yaşadığı yerleri görmekten sevinç ve mutluluk duyarlar. Oysa böyle bir ziyaretin Tanrı katında ödüllendirileceğini düşünemeyiz. Mesih’in mezarını ziyaret etmekle O’nun ölüsüne saygı göstermek söz konusu değildir. Mezar boştur çünkü İsa Mesih dirildi, yaşıyor!

  ‘Git, kulum Davut`a şöyle de: `RAB diyor ki, oturmam için bana sen mi tapınak yapacaksın? (2.Samuel 7:5).

  ‘İsa ona şöyle dedi: “Kadın, bana inan, öyle bir saat geliyor ki, Baba`ya ne bu dağda, ne de Yeruşalim`de tapınacaksınız! (Yuhanna 4:21).

  #28295
  Anonim
  Pasif

  Rab’in krallığı heryerdedir taştan yada ağaçtan yapılmış yerlerde değil içimizde ve her yanımızdadır.
  İsa’yı ne kadar gezsekte kutsal emanetlere baksakta yada kutsal yerlere haç yapsakta bulamayız. Bu zamanda sadece kendi zihnimizi ve imanımızı köreltiriz.
  İsa’yı azizlerin kemiklerinde yada resimlerde ararsak yanılmış oluruz, ama bu zamanda herzaman İsa var onu bulmak için kalbimize bakmamız yeterli olur. Tek yapmamız gereken yüreğimizin sesini dinlemek.
  İsa bizi kurtarmak için bekliyor zaten. Bize en büyük ödülü böyle vermiş onu etrafta aramayın sadece yüreğinize bakın onun ruhunu hissedeceksiniz.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.