Mesih İnanlısı Bayanlara…

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23698
  Evangelist
  Anahtar yönetici

  Mesih İnanlısı Bayanlara

  “Yüreğim RAB'de bulduğum sevinçle coşuyor;
  Gücümü yükselten RAB'dir.Kutsallıkta RAB'bin benzeri yok,
  Evet senin gibisi yok Ya RAB! Tanrımız gibi dayanak yok.
  1.Samuel 2:1-2
  Biz bayanlarda içimizde bazen bir güvensizlik oluyor nedense ve zaman zaman kendimizi çaresiz hisediyoruz.Bu çaresizliğimizde RAB be dönüyoruz her an RAB'bimize dönmeliyiz,her anımızı onunla geçirmeliyiz.Herşey den önce ona güvenmeliyiz zayıflığımızı ona teslim etmeliyiz hatta kendşmşzş ona teslim etmeliyiz.
  RAB'be güven bütün yüreğinle,kendi aklına bel bağlama yaptığın her işte RAB'bi an, O senin yolunu düze çıkarır.
  Süleymanın özdeyişleri 3:5-6
  RAB'bin izniyle ben yapabilirim demeliyiz.İmanla adım atmalıyız.Bizi Tanrı en mükemmel şekliyle yarattı.Hanna yı hayatımıza örnek olarak alabiliriz.Hanna nın hikayesini bilmeyen kardeşlerimiz için Kutsal Kitap ın eski antlaşma bölümünde 1.Samuel de okuyabilirler. Hanna RAB be bağlılığı ile bilinir.Hanna RAb den güç buluyordu.Biz de RAB be sonsuz güvenmeliyiz sabırla adım atmalıyız.
  Ne mutlu denemeye dayanan kişiye!Denemeden başarıyla çıktığı zaman RAB bin kendisini sevenlere vaat ettiği yaşam tacını alacaktır.
  Yakup 1:12
  Şunu unutmamalıyız ki bir evin atmosferi ve huzuru kadının elindedir. Doğru zaman da ve yerinde konuşmalıyız,doğru zaman da susmalıyız.Dinliyelim,susalım ve anahtarı atalım.
  Kendimizi bir pozisyona koyup RAB be bağlanalım.Çok dua edelim ve duanın önemini anlıyalım.Güçlü ve hizmete bağlı olmalıyız.RAB için çalışmalıyız.
  Tembel olmamanızı,vaat edilenleri iman ve sabır aracılığıyla miras alanların örneğine uymanızı istiyoruz. İbranilere 6:12
  İnanlı bayanlar olarak özel bir kokumuz var.Çünki bizler özeliz.O müthiş kokuda RAB bi tanımanın kokusudur.
  …..Onu tanımanın güzel kokusunu aracılığımızla heryerde yayan Tanrı ya şükürler olsun.
  2.Korintliler 2:14
  Kutsal Ruh'un yönlendirmesiyle Ruh'un ürününe sahip olmalıyız.
  Ruh'un ürünüyse sevgi,sevinç,esenlik,sabır,şevkat,iyilik,bağlılık,yumuşak huyluluk ve özdenetimdir.
  Galatyalılar 5:22-23
  Bazen içimiz de negatif duygular olabiliyor. Sabırsız veya çok aceleci olabiliyoruz.Bu sabırsızlığımızın sonucunda başımıza olumsuz olaylar gelebiliyor. Umutsuz ve karamsar olabiliyoruz. Bu da insanları kendimizden uzaklaştırmaya yetebiliyor. Bu da Ruh un ürününe sahip olmamızı engelliyor. Duygularımızla değil aklımızla hareket etmeliyiz. Biz bayanlar duygusalızdır. Duygularımızın bizi yanlış yöne yönlendirmesine izin vermemeliyiz. Dedikodu kanser gibidir ondan uzak durmalıyız.
  Doğru kişinin dili saf gümüş gibidir.
  Süleymanın Özdeyişleri 10:20
  Hoş sözler petek balı gibidir,cana tatlı ve bedene şifalıdır.
  Süleymanın Özdeyişleri 16:24
  Kızgınlık içinde hareket etmememiz gerekir. Üzerimizde Tanrı nın kokusu olduğunu unutmayalım.Yaptığımız hareketlerin O nu temsil ettiğimizi aklımızdan çıkarmayalım.Biz bayanlar süsü de çok severiz. Makyaj yapıp çekici görünmeyi.Dış görünüşe önem verip, Ruh a önem vermemek,RAB be yönelmemek sadece bizler için kayıp tır. İyi bir temel kurmak,temelimizi RAB be bağlı kılmak. Bu temele bağlı kaldığımızda kalbimizde o derece sağlıklı olur. Pozatif düşünelim sevgiyle dolu olalım.
  Sevgi sabırlıdır,sevgi şevkatlidir,sevgi kıskanmaz, övünmez,böbürlenmez.
  1.Korintliler 13:4
  Hanımlar RAB be zaman ayırmalıyız. Hatta eşimizle birlikte ona hizmet etmeliyiz. İçimiz RAB için heves ve istekle dolup taşmalı. Sadık ve dürüst olmalıyız. RAB Mesih için yüreğimiz tutuşup yanmalı. O nu hayatımıza almalıyız. Biz RAB be bağlandıkça RAB Mesih İsa yı hayatımıza aldıkça şeytan o derece rahatsız oluyor. Çün ki şeytan Tanrı nın yüceliğini o derece biliyor.
  Hayatımızı RAB bin sözleri üzerine inşa etmeliyiz.Onun temelini alırsak hayatımızı O nun üzerine inşa edersek Hayatımız o derece huzur içinde olur. Şunu unutmayalım bayanlar biz inanlı bayanların üzerinde öyle bir koku var ki oda RAB bi tanımanın kokusudur.
  Sizlere Esenlikler dilerim RAB sizleri bereketlesin.

  SAYGILARIMLA.


  'Çünkü ben Müjde'den utanmıyorum. Müjde, önce Yahudilerin, sonra da Yahudi olmayanların olmak üzere, iman eden herkesin kurtuluşu için Tanrı'nın gücüdür.' (İNCİl – Romalılalar 1:16).

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.