Mesih Isayi giymek ne anlama geliyor?

• Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Incili okudugumuzda cok kez Mesih Isanin, hastalari iyilestirdigini, cinleri kovdugunu, oluleri diriltigini, gunahlari affettigini goruyoruz. Ama bizler bugunku yasantimizda Mesih Isayi nasil giyinmeliyiz?

Anonim
    Pasif

5 şartla/maddeyle örnekleyerek İsa Mesihi giyinmenin ne demek olduğunu anlatmak istiyorum;

1) O’na inanmak (Tanrı’dan geldiğine, Tanrı ile birliğine, ne amaçla hayatını feda ettiğine inanmak).

2) O’nu Kurtarıcımız olarak kabullenmek (O’na ait olduğumuzu, baş çobanımız olduğunu ve dünya hayatımızdan sonraki sonsuz gerçekliği yaşamamızı sağlayacak olanın ancak O olduğunu, ve bunu bizim için istediğini kabullenmek).

3) O’nu sevmek (Babamız vakit ayırıp bizimle 5 dakikacık oynadığında onu nasıl severdik. İsa Mesihi de çocuk yüreği ile tertemiz sevmeliyiz. Çünkü O insanların günahını üstüne aldı ve severek canını onlar için verdi. Ayrıca dünya tarihinde yaşamış olan en sevecen, en yumuşak huylu insan üstü varlıktı).

4) O’na güvenmek (Tanrı’nın yaşayan bir tanrı olduğuna güvenmeliyiz. Yani bu dünyada da O’nun güzel işlerini günlük hayatımızda, gözümüzü/gönlümüzü açarsak eğer görebiliriz. Ve bu açık yüreklilikle O’na şüphesiz kendimizi teslim edersek bu güzellikleri bireysel hayatımızda da, bu dünyada da görürüz. Para pul olarak değil tabi :))

5) O’nun gibi olmayı istemek (İncil’i okuruz, bize rehber olur, Tanrı’dan gelen değişmemiş sözlerdir ve İsa Mesihi ve onun aracılığıyla da Tanrı’mızı tanırız İncil’de. Bizlerin bir iyi bir de kötü vicdanı ve bunu yönetmek için özgür iradesi vardır; bunlar Tanrı’dandır. Eğer İsa Mesihi kendimize örnek alırsak vicdanımız iyiyi seçmiş olur. Bunda kavram göreceliği yoktur, iyi iyi, kötü kötüdür. İyi bize sonsuz yaşam verir, kötü bize ölüm getirir. Bu yüzden sevgili İsa Mesih gibi olmak istemeliyiz).

Bence bunları yaşantımıza adapte etmek için canı gönülden, var gücümüzle çalışmak İsa Mesihi giyinmek demek.

Bir de çok sevdiğim bu sözü paylaşmak istedim; Şeytan’ın zaferi için gerekli olan tek şey, iyi insanların hiçbirşey yapmamalarıdır.

Sevgi ve Saygılarımla

Anonim
    Pasif

Tanrı ve Isa mesihe nasıl ulaşabiliriz. Bu konularda kimlerden nasıl yardım almak mümkün olabilir.

Bu Dünya’daki kıskanç insanlardan nasıl kendimizi uzak tutabiliriz.

Anonim
    Pasif

@canvery 14730 wrote:

Tanrı ve Isa mesihe nasıl ulaşabiliriz. Bu konularda kimlerden nasıl yardım almak mümkün olabilir.

Bu Dünya’daki kıskanç insanlardan nasıl kendimizi uzak tutabiliriz.

Sevgili Canvery,

Rab’bin dokunmadığı bir yürek, bu soruyu soramazdı. “Tanrı ve İsa’ya nasıl ulaşabilirim?”. Bu soruyu sormanın nedeni, O’nun Kutsal Ruhu ile seni çağırmasından dolayıdır. Bilmediğin bu İsa Mesih, senin için çarmıhta öldü.

Dünyada tek Tanrı Kelâmı olan ‘Kutsal Kitap’ı oku. Tanrı’dan gelen başka Kelâm yoktur. Bu Kitaplar maalesef 1400 yıldır, birbuçuk milyar insandan uzak tutuldu, okuyup da iman etmesinler diye.
    En azından kendine bir İncil bul ve oku. Bu Forum’da da yardımcı olacak çok bilgiler var. Bir de kendinize yakın bir yerde, uygun bir kilise bulun diyorum.

Rab size düşündüğünüzden bile daha yakındır. Günahlarınızdan tövbe edip, İsa’ya çağırın: “Kalbime gel Rab İsa. Kurtarıcım ol, kralım ol. Benim günahlarımın cezasını sen çektin. Sana şükrederim. Elimi tut ve hiç bırakma. Beni kötü olan herşeyden kurtar ve bana ebedî hayat ver” dersen bütün yüreğinle, O kalbine gelecektir. Hissetmediğin halde geldiğine inanırsan, her gün O’nunla birlikte yaşarsın.

Bize yazdıklarını, O’na da söyle.
    Rab seni Bereketlesin.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.