Mesih dirildi!…

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26834
  Anonim
  Pasif

  Mesih dirildi!…

  Doğu Ortodoks cemaatine bağlı olanlar öyle der bugün… kendisine söylenen ise ‘gerçekten dirildi’ diye cevap verir.

  Cumartesi gecesi, günün Pazar’a dönüştüğü an şu illahi okunur:

  Mesih dirildi, ölülerden
  Ölümü ölümle yenerek
  Ve mezardakilere hayat bağışlayarak

  Herkesin elinde tuttuğu mumlardaki alev ise Ruh’ül Kudüs’ün her ne kadar kendini verse de, herkesin hayatına dağılsa da hiç azalmayacağını, her insanda tüm varlığıyla mevcut olacağını temsil eder. Bir tek Hz. İsa Mesih’in dirilişinin kudreti hepimizi diriltmeye yeter de artar bile… bir tek mumdaki alevin milyonlarca muma miktarından hiç kaybetmeden yayılabileceği gibi. Yeter ki ‘alev’i almak üzere elde mum hazır bulunsun insan…

  Burdaki tüm kardeşlere hangi geleneğe bağlı olursa olsunlar Hz. İsa Mesih’in dirilişinin kendi hayatlarına da aşılanmasını diliyorum… Tabi, tüm insanların bu tür bir dilekten nasibini alması da arzumuz…

  Herkese sevgiler…

  #34818
  Anonim
  Pasif

  Gerçektende dirildi……Virandede abi,

  Mesih ölümden dirildi,
  Ölümüyle ölümü yendi,
  Mezardakilere hayat verdi…halleluya

  Diğer bütün RABbin kutsalları, Mesih dirildi!

  Hristiyan bir fert için, günahların kefareti ve yazılanların yerine gelmesi için, İsa Mesih çarmıhta, ona inanan, iman eden her kez için öldü. Bu hayatlarımızda bu ana kadar olan kısmı kaplıyordu. Fakat, övgülerin en sınırsızlarına layık yüceler yücesi Tanrı’mız, burada da bir adım öne gitti.

  Bir çok teoloğun dillendiği gibi; Eğer diriliş olmazsa hristiyanlıkta olmazdı. Dirilişi ile, ölüme ölüm hükmünü veren RABbimiz İsa, bizleri sık sık çarmıhın dibine götüren hayatlarımızın şu ana kadar olan safhasından sonra, ebediyetteki yerimizi daha bu hayattayken görebilmemiz için, başka hiç bir inanç sisteminde olmayan bir şeyi yaptı. Ölümün canlara sıkıntı veren hakimiyetine son verdi. İsa Mesih’in ölümü yenerek dirilişine inanan her Tanrı evladı, bu cismi hayatta bu dirilişe pâyidar olarak, hayatın tadına daha önceleri sahip olamadıkları şekilde kavuştular.

  Bu dirilişe iman etmiş her kardeşimin bu en güzel bayramını en derinden sevgilerimde kutlar, bu pâyidarlığa daha bir çoklarınında kavuşmasını RABbimiz İsa Mesihi’in adında dilerim.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.