Mesih benim için de doğdu

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Armagan
    Anahtar yönetici

MESİH BENİM İÇİN DE DOĞDU

İçimdeki kız çocuğunu, çok uzak bir diyardaki, çok yüksek bir kulenin en kuytu köşesindeki zindanına hapsettim. İnancımı da koydum yanına… Korkmasın diye.
    İlk başta genç bir kadın oldum,hayatın bir köşesinden tutunmaya çalışan. Kadınların ikinci , üçüncü ve hatta çok daha sonra atıldığı bir hayat tutunmaya çalışan bir kadın.

Genç bir kadın oldum; çırpındım …
    Genç bir kadın oldum; yıprandım…
    Genç bir kadın oldum; zorlandım…
    Genç bir kadın oldum; yaralandım…
    Genç bir kadın oldum; savaştım…

Tutunmaya çalıştığım hayatın hiçbir köşesinde yer yoktu kadınlığıma.

Ben bir kadın oldum; onbeşinde hiç tanımadığı bir adamla evlendirilip özgürlüğü elinden alınan.
    Ben bir kadın oldum; okula gönderilmeyip, özgürlüğü elinden alınan.
    Ben bir kadın oldum; arka sokaklarda tecavüze uğrayıp ölüme terk edilen.
    Ben bir kadın oldum; sevdiği adama kaçtığı için töreye kurban edilen
    Ben bir kadın oldum; her gün tanımadığı insanların evini temizleyip kahvede kağıt oynayan kocasına içki parası götüren.
    Ben bir kadın oldum; kendisini hiç düşünmeyip çevresindekilerin istekleri doğrultusunda yaşayan.
    Ben bir kadın oldum; alkol bağımlısı kocasından her gün dayak yiyip hem ruhunda hem bedeninde iyileşmesi imkansız yaralar açılan.
    Ben bir kadın oldum; yolda yürürken tacize uğrayıp başı önünde gezmek zorunda bırakılan.
    Ben bir kadın oldum; kadın olduğum için hor görülüp kadılığından utanan.

Ya ruhum yorulurdu ya bedenim ama kadın olmak o kadar zorladı ki beni şimdi hem ruhum hem de bedenim yorgun…
    fark ettim ki uzak bir diyardaki, yüksek kulenin en kuytu köşesindeki zindanına hapsettiğim kız çocuğundan çok benim ihtiyacım var inancıma. Benim ihtiyacım var Rab be benim ihtiyacım var İsa Mesih’e…

Önce içinde bulunduğum dünyaya baktım. Sonra arkamı dönüp o dünyaya , Rabbin Egemenliği’ne doğru yürümeye başladım. fark ettim ki ben bu kadınlardan hiçbiri değilim… olmamalıyım… ben bambaşka bir kadınım. Rabbin gözünde değerli olan.

Benim adım SARA. Rab , doksan yaşında bir oğul sahibi olmamı sağladı ve bende hep O’na sadık bir imanlı oldum.
    Benim adım MİRYAM. Rab her zaman peygamberlikte bulunmamı sağladı ve bende elimde tefimle ezgiler söyledim O’na.
    Benim adım RUT. Rab’be iman ettim O’nu sevdim O’na bağlandım. Rab ölen eşimin akrabalarından birini eş yaptı bana. İsrail’in en büyük kralı Davut’un dedesinin annesi olmamı sağladı ve bende ömrümün sonuna dek yücelttim O’nun ismini.
    Benim adım ESTER. Rab bana cesaret verdi güç verdi. Beni Perslerin kraliçesi yaptı. Vaat ettiği gibi halkımı kurtarmamı sağladı ve bende hep şükrettim O’nun adıyla.
    Benim adım DEBORA. Rab bana bilgelik verdi benim İsrailoğullarına hakimlik yapmamı sağladı ve bende hep hizmet ettim O’na.
    Benim adım MECDELLİ MERYEM. Ben zina yapan bir kadınken tanıdım Rabbi iman ettim O’na. Rab tüm günahlarımı bağışladı onunla yürümemi sağladı ve bende hep dimdik ayakta yürüdüm O’nunla.
    Benim adım MERYEM. Rab biricik oğlu İsa’ yı doğurmam için lütfunu döktü üzerime kralların Kralını doğurmamı sağladı ve bende hep sahip çıktım O’nun emanetine zamanı gelinceye dek.
    Benim adım KADIN! Ben Sara’yım , ben Miryam’ım, ben Rut’um, ben Ester’im , ben Debora’yım, ben Mecdelli Meryem’im , ben İsa’yı doğuran Meryem’im. Ben Rab’bin egemenliğinde kadınlığından utanması gereken değil kadınlığıyla onur duyması gereken bir insanım. Çünkü İsa benim için de doğdu. Çünkü İsa çarmıhta benim günahlarım için de acı çekti. Çünkü İsa benim için de öldü. Çünkü İsa öldükten 3 gün sonra benim içinde dirildi…

Ben Bir Kadınım Rabbin Gözünde Değer Gören…

(Sinem Arisoy’dan alinmistir..)

Anonim
    Pasif

Mükemmel bir yazı…

klaus
    Anahtar yönetici

Çok etkileyici bir yazı. Beni çok ağlattı çok bereket aldım. Bu yazıyı kilisemdeki bayanlar grubuma okudum. Okurken yazıda bahsedilen her bir kadın o an aramızdaydı inanın. Herkes kendini buldu o yazıda.
    Her birinin hem ruhu hem de bedeni yorgundu…Ama bu yazıyı okuduktan sonra her biri yüksek sesle mutlulukla ve şükranla haykırdı ” Ben bir kadınım Rabbin Gözünde Değer Gören… ”

Ben bayanlar grubum adına bu yazıyı bizimle paylaşan sevgili
    evangeliste teşekkür ederim. Bu tarz yazıları bayanlar olarak sitemizde sürekli görmeyi umut ediyoruz.

Sevgi ve esenlikle kalın.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.