Meryem Ebedi Bakire Mi?

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24473
  Anonim
  Pasif

  Tanrı Sözü Kutsal Kitap’a göre Meryem Rab İsa Mesih’in insan doğasını doğurana kadar bakireydi;cinsel ilişki yaşamadı.

  Ama oğlunu doğuruncaya dek Yusuf ona dokunmadı. Doğan çocuğun adını İsa koydu. ( Mat.1: 25 )

  Ancak Rab’bin beden almış halini doğurduktan sonra eşi Yusuf ile evli diğer kadınlar gibi normal ailedeki karı-koca ilişkisini yaşamış ve Kutsal Ruh’dan gebe kalarak doğurduğu Rab’bin beden giymiş halinden başka eşi Yusuf’dan gebe kalarak birçok erkek ve kız çocuklar doğurmuştur.Yani Rab İsa Mesih’in insan doğasının kız ve erkek olmak üzere birçok kardeşleri vardı.


  Meryem’in oğlu, Yakup, Yose, Yahuda ve Simun’un kardeşi olan marangoz değilmi bu? Kızkardeşleri burada, aramızda yaşamıyor mu?” Ve gücenip O’nu reddettiler. ( Mar.6: 3 )

  Meryem Rab İsa Mesih’in bedene bürünmüş haline gebe kaldıktan sonra Yusuf ile evlenmiş ve evli her kadın gibi eşi ile normal bir cinsel yaşam sürdürmüştür. Meryem eşi Yusuf’dan gebe kalıp erkek ve kız çocuklar doğurmuş;kocasına sadık iyi bir eş ve çocuklarına şefkatli bir anne olarak yaşamını sürdürmüştür.

  Tanrı kadınlar arasında Meryem’i kutsamış ve Lütfuna eriştirmiştir.


  Elizabet Meryem ‘in selamını duyunca rahmindeki çocuk hopladı. Kutsal Ruh’la dolan Elizabet yüksek sesle şöyle dedi: “Kadınlar arasında kutsanmış bulunuyorsun, rahminin ürünü de kutsanmıştır! ( Luk.1: 41-42 )

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.