Meryem Ana

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Bu yazacağım güldürü ya da fıkra kimseyi kırmak veya bir tartışma yaratmak için değildir: Düşüncelerinizi yazabilirsiniz ki, karşı olsanız bile! Sadece, kendi imanım doğrultusunda, Rab’de bir şeyler aktarmaya çalışan Rab’bin gariban bir işcisiyim !… Belki de herkesin bildiği bir güldürüdür bu.

Bir gün çocuğun biri annesinden bisiklet istemiş, annesi de: “Git İsa’ya mektup yaz, O sana gönderir ” demiş. Çocuk başlamış mektup yazmaya. Önce İsa’ya ” Ben geçen yıl iyi bir çocuk oldum” demiş. Sonra İsa benim nasıl bir çocuk olduğumu bilir deyip buruşturup atmış. Başka bir mektubunda da “Ben geçen yıl iyi normal bir çocuktum” demiş, bu da olmuyor kağıdı buruşturup atmış. Derken bir kilisenin önünden geçerken Meryem Ana heykeline rastlamış ve heykelin kafasını koparıp almış, eve götürmüş. Başlamış İsa’ya mektup yazmaya: ” Annen elimde, bana hemen bir bisiklet gönder… Kim olduğumu biliyor musun?”

Evet , Rab’deki kardeşler !… Lütfen bazı şeyleri, önemsiz saymayalım. İkonlar ya da resimleri; biz farklı değerlendirebiliriz. Ama ; çocuklar ( sadece, 7 – 11 arası değil; 11- 20 arası bile !… ) ,fiziksel ve de düşünsel açısından, farklı değerlendirebileceklerinden yaşamımızdaki tutum ve davranışlara dikkat etmeliyiz. “İkonlar ve resimler ; sadece anımsatmak içindir” demiyelim. Sadece; bu ülkede; en az 100 yıldır yapılanları düşünelim. Kimseyi kırmayalım. Birbirimizi sevelim. Kutsal Kitap haricinde bir şey ifade edeceğim. Bu ifade; Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu ve önderi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ e aittir:

“Bizim düşmanımız yoktur. Varsa o bizim değil insanlığın düşmanıdır. ”

klaus
    Anahtar yönetici

süper gerçek hayattada çocukları dinlemeyip
    geçiştiriyoruz .

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.