Merhabalar

• Bu konu 2 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhabalar ;

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Ben tam olarak Hristiyan biri değilim. İncil’i de okuyorum, (henüz bitirmedim) kilise’ye de gidiyorum. Fakat vaftiz olmadım.
    Neyse merak ettiğim bir konu var. Ben bir müzisyenim, ve uzun süredir şarkı sözü yazamıyordum. 3 Gün önce bir rüya gördüm.

Çok yetenekli bir … “dost” diyelim. Karşıdan üzerine geldiğini ve nur inmiş gibi göründüğünü fark ettim.
    Yardım etmeye geldim dedi. Sağ elini açtı sol elini üzerinden sürtmeden hafifçe geçirdi elinin içinde yazılar oluşmaya başladı. Sonra kenarları altın bir çerçevenin içine yazıları eliyle aktardı. ‘Bunu sakın kaybetme ve unutma’ dedi. Ardından kayboldu.

Daha sonra etrafta bir kaç tane insana benzeyen varlık gördüm. Bir tanesi bembeyaz bir kaftan giymişti, parlıyordu. Belinde altın kemer vardı. Gümüş’e benzer bir renkteydi teni. Elinde 7 tane yıldız tutuyordu. “Unutma dedi, bu sözleri unutma.”

Sonra hepsi birden unutmamam için bana öğüt verdiler ve gittiler. Gittikleri anda uyandım. Cumartesi günü kiliseye gittiğimde Vahiyler bölümünü okurken bu gördüğüm şeyin aynısının ( beyaz kaftanlı altın kemerli varlık) yazılığı olduğunu gördüm.

Ve merak ediyorum bu nedir ? Sıradan bir rüya mı yoksa farklı bir anlamı var mı ?

Anonim
    Pasif

Dostum foruma hoşgeldiniz, öncelikle :-)

Rab herkesi kendisine çekecek bir yol bulur… yeter ki hardal tohumu kadar iyi niyet görsün birinin yüreğinde. Gördüğünüz rüya belki de sizi daha da esaslı bir şekilde sorunlanmaya, araştırıya teşvik etmek için zuhur etmiştir.

Kilise tarihinde genelde rüyalara dayalı hareket etmek hiç bir zaman teşvik edilmemiştir. Rüya Tanrı’dan olabilir ama insan temkinli olmalı. Emin olmadığı şeyi ne kabul etmeli ne de reddetmeli. Aklını bağımsız, açık bırakmalı… Özellikle de insan öyle rüyalar gördüğünde ‘ben bu tür rüyalar gördüğüme göre özelim’ şeklinde bir vehime kapılmaması konusunda son derece uyanık olmalı. Çağımız kendisini ‘özel’ ve ‘seçkin’ sayanlarla dolmuş… ‘Yeni Çağ’ akımı sözde Tanrı’sal gerekçesiyle bu tür sapkınlıklarla dolu. İnsanın kafasını üşüttürecek gizli kibirlere kapılması çok kolay. İnsan çok ama çok dikkatli olmalı.

Bakın siz bu rüyayı gördünüz buraya gelip sordunuz. Forumda yazılanları okumak, bilgi edinmek, belki de hayatınıza yeni bir yol açılması için vesile olmuş olur. Dolayısıyla görmüş olduğunuz rüyaya da olumlu bir gözle bakmamanız için sebep yok… ama yine de dikkat şart.

Rab’bimizin hayat yolunuzu açık seçik etmesi dileğiyle…

Anonim
    Pasif

Hoş bulduk, öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim;

Ben daha öncede buraya kayıtlıydım fakat pek fazla girmeye fırsatım olmadı. Elbetteki bu bir bahane değil..

Bir kaç rüyayla olacak işler tabii ki değil bunlar (:
    Sadece bu çok garip bir tesadüftü.. ve merak ettim.
    Sorumun yanıtını da güzel bir cevapla aldım, tekrar teşekkür ederim (:

Bu forumda insan bilse de gene de çok fazla şey öğreniyor.
    Uzun bir süre buralardayım sanırım (:

Esenlikler.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.