Merhaba

• Bu konu 8 izleyen ve 13 yanıt içeriyor.
14 yazı görüntüleniyor - 1 ile 14 arası (toplam 14)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

hıristiyan nasıl olunur hıristiyanlik nedir kisa ve öz bir bilgiye nerdne ulaşbilirim netten aradım ama çok uzun ve karmaşık kavramlar okdum birde incil e netten ulaşabilirmiyim küçük bir yerde yaşadığımdan bilgilere başka bir yoldan ulaşma şansım yok kadar az yardımcı olursanız sevinirim

Anonim
    Pasif

Evvelâ hoşgeldiniz diyelim. Hristiyanlık hakkında ‘Kısa ve öz’ bilgi istemişsiniz. Bu forum da aradığınız bilgiye rahatça ulaşmanız mümkün.

Merak ederek de olsa araştımanız güzel bir şey. Ama sâdece merak sâikiyle yapılan öğrenmelerin kısa süre sonra bıkkınlık vereceğinden endişe ediyorum..

Kısa ve sathi bilgilere dayalı iman kaya üzerinde yetişmiş bitkiye benzer. Uzaktan güzel görünse de, kökleri derine inmediği için sert bir rüzgâr da savrulup gider. Bu sebeple; yüzeysel okumaktan ziyâde, daha derin incelemelerde bulunmanızı tavsiye ederim. Ancak iman etme isteği kalpten gelmelidir. Bu şekil de ortaya çıkan öğrenme isteği, kişiyi araştırmaya sevk ederken, yapılan çalışmadan da bıkılmaz.

İncil okumak için de,

http://www.incil.com/doc/incil_html/frame1.html

adresinden faydalanabilirsiniz.

Saygılar.

Armagan
    Anahtar yönetici

Sevgili üyemiz LasLLeganT,

Forumumuza ve de özellikle İncil ve Mesih İnancı konularına gösterdiğiniz ilgi için seviniyoruz. Umarız Tanrı gerçeğini arama yönündeki bu adımınızla yaşamınız için en önemli karaları cesaretle alırsınız.

İnternet üzerinden türkçe Kutsal Kitap’ı bu linkten okuyabilrsiniz: http://www.christiananswers.net/turkish/bible-tr/home.html

Diğer sorularınızla ilgili bilgiler zaten Forumumuzda ilgili bölümlerde bulunmaktadır. Forumu daha yakından inceledikçe hangi konuların nerede olduğunu daha kolay bulabileceksiniz. İlgilendiğiniz konularla ilgili linkleri burada size veriyoruz:

Hristiyan Olmak
    http://hristiyanturk.com/forumdisplay.php?f=23

Hristiyan İnancı
    http://hristiyanturk.com/forumdisplay.php?f=24

Hristiyan olan Türklerin Tanıklıkları
    http://hristiyanturk.com/forumdisplay.php?f=95

Ayrıca diğer sorularınızı da bizlere forum üzerinden özel mesaj yoluyla veya email yoluyla sorabilirsiniz. Rab İsa Mesih’in Işığının sizin de yüreğinizi aydınlatması dileğiyle, esen kalın..

Anonim
    Pasif

Merhaba arkadaşlar siteniz güzel, ama şu ana kadar bana kimse yardım etmedi nedense. Bir de buraya yazıyorum basımdan gecen olayı, öncelikle ben reşit değilm, 18 yasından kucugum, 15 yaslarndaym ve bir gün rüyamda bir markete gitttiğimi, cok yaşlı iki insanın bana altınlar falan verdiğini ve en sonunda beni kiliseye cağırdığını, ertesi gün işte ailemin hristiyan olduğunu, elimde haç olduğunu gördüm ve ne yapcağımı anlamadım..ve nedense bende hristiyanlık deyince aklıma yılbası yurtdısı gibi şeyler geliyor nedense.. Bi sempatim var, cevap bekliyorum lütfen…

Anonim
    Pasif

Sevgili beydblade, sen yeter ki iste. Bu sitede sana yardım edebilecek birçok abi ve ablaların var. Görmüş olduğun rüya için ise şunu söyleyebilirim.. Bu rüya sana Tanrı’dan bir çağrı olabilir.. Daha yaşın çok küçük. Kutsal Kitabı okumanı, aklına takılan yerler var ise; bunları sitemizdeki kardeşlerimize sormanı istiyorum.. Rab seni bereketlesin..

sevgiyle kal.

Anonim
    Pasif

Anladım pekı ama kıme sorabılırım ozel mesaj atabılırım … bılmıyorumkı umarım oyledır tanrıdan bı cagrı ıyı gunler dılıyorum

Anonim
    Pasif

INTERNETE SINIRLI ZAMANLARDA GİREBİLİYORUM BU YÜZDEN GEÇ CEVAP YAZIYORUM BUNLARIN BANA YARDIMCI OLCAĞINA EMİNİM

Â’raf
    (Merak ederek de olsa araştımanız güzel bir şey. Ama sâdece merak sâikiyle yapılan öğrenmelerin kısa süre sonra bıkkınlık vereceğinden endişe ediyorum.. )

ENDİŞE EDİLECEK BİŞEY YOK MERAKTAN GELEN BİŞEY DEYİL İNANCIMI DEĞİŞTİRMEK İSTEDİĞİMDEN KAYNAKLANAN Bİ ÇABA BU ÇÜNKİ İÇ HUZURUM HİÇ YOK HERŞEY İÇİN TŞKLER

BEN BİR ALLAH İNANIYORUM AMA İSLAMİYET ALLHALA ARAMA SÜREKLİ MESAFELER ZORLUKLAR KOYYOR OYSAKİ BEN KENDİMİ BENİ YARADANA DAHA YAKIN HİSSETTİRECEK Bİ DİNİ SEÇMEK İSTİYORUM VE BU YAŞADIĞIM BU KÜÇÜK YERDE ÇOK İSLAMCI KİŞİLER OLMASINA RAĞMEN AYNI FİKİRLERİ PAYLAŞTIĞIMIZ VE ARAYIŞ İÇERSİNDE OLAN KÜÇÜKTE OLSA BİR ARDAŞ GURBUMUZ VAR VE BEN BU BİLGİLERİ ONLARDA PAYLAŞIYOR BERABER OTRUP KARAR VERMYE DORU YOLU BULMAYA ÇALIŞIYORUZ HERŞEY İÇİN TEKRAR TEŞEKÜRLER

Anonim
    Pasif

Yolladınız linklerden ve sitenizde yer alan bilgileri fırsatım oldukca okuyorum okuyacağımda… Benim konuşabilceğim bilgisi oan bi ardaş va rmı nette ya da telefonda yardımcı olabilecek bir kimse var mı ? Eğer varsa bana ulaşırsa sevinirim sormak istediğim bir sürü soru var yaladımız yerde hıristiyanlığa dair bilgisi olan kimeyi tanımıyorum ve kilise de yok isteğim bu yüzden tşkler.

Armagan
    Anahtar yönetici
    LasLLeganT;13110 wrote:
    Yolladınız linklerden ve sitenizde yer alan bilgileri fırsatım oldukca okuyorum okuyacağımda… Benim konuşabilceğim bilgisi oan bi ardaş va rmı nette ya da telefonda yardımcı olabilecek bir kimse var mı ? Eğer varsa bana ulaşırsa sevinirim sormak istediğim bir sürü soru var yaladımız yerde hıristiyanlığa dair bilgisi olan kimeyi tanımıyorum ve kilise de yok isteğim bu yüzden tşkler.

Sayın LasLLeganT,
    Sitemizde yer alan bilgileri okumanıza sevindik. Rab sizin yüreğinizi ve ruhsal gözlerinizi açsın ki Tanrı’nın sizi ne denli sevdiğini ve kurtuluşunuz için biricik Mesih’ini dünyamıza göndererek kurban ettiğini anlayın ve iman ederek kurtulun.

Bu ruhsal konularla ilgili soru ve düşünceleriniz olursa foruma yazın. Bu konuda size severek yardımcı olacağımızdan kuşkunuz olmasın.

Rab’bin esenliğinde kalın

Anonim
    Pasif

sormak istediğim bir sürü soru var aslında sanırım içimdeki manevi boşluk yüzünden çok aceleciyim. doğduğumda dinimi seçmek benim elimde deyildi ama şimdi benim elimde, buyüzden hata yapmaktan korkuyorum. Ama garip bir histendirki 3 kitabi okudum sadece incili okumadım henüz. Bilincli bir şekilde en sona bıraktım çünki aslında ilk okumak istediğim sizin kutsal kitabınızdı. Hz isa yaşam biçimi ve öğretileri benim en çok ruhumu cekendi, kelimelerle tabi bu hislerimi nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama yanlış cümle kurmak da istemiyorum ve incilide okumya başladım ve unutmadan söyleyim radyonuzda çok sık dinlyemiyorum. Ama fırsat buldukca işin özü şimdilik gizli saklı giriyor dinliyorum ve incili okumya başladım iki gündür ve ve dininiz araştırmya ve okumya başladım haftalardan buyana içimdeki rahatlıkda artıyor bu boşlukda olmak yani bir dine mezhebe sahip olmanın verdiği rahatsızlık içimide kemiriyor yaradan umarım beni affeder aklımda şüpeler barıdırdığım için ve beni en doru yola teşvik eder bende doru yolu bulmak için bana verdiği akıllla elimden gelen cabayıda sonuna kadar yapacağım. Artık bu konu benim için hayatımdaki herşeyden önemli hale geldi ve bunu benimle benzer düşünceler paylaşan arkadaşlarımada söylediğimde onlarda yaklaşık aynı şeyleri paylaşıp düşünüyolaronlarında akılarında bir sürü sorular var tekrar yaradandan afdiliyorum ona hizmet için şükür etmek için doru yolu bulmakda geciktiğim için. ”Herşey için çok tşkler bundan sonra sadece yaradana sığınıp bana doru yolu göstermesi için her gece yalvaracağım ve cabalarımıda ara vermeden devam edeceğim. ”

Anonim
    Pasif

Sevgili LasLLeganT,

Mesajınızdan anladığım kadarıyla içinizde bir boşluk var ve gerçeği arıyorsunuz. Bizler, size severek yardımcı olmaya ve kafanızı kurcalayan sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Quote:
    doğduğumda dinimi seçmek benim elimde deyildi ama şimdi benim elimde, buyüzden hata yapmaktan korkuyorum. Ama garip bir histendirki 3 kitabi okudum sadece incili okumadım henüz. Bilincli bir şekilde en sona bıraktım çünki aslında ilk okumak istediğim sizin kutsal kitabınızdı. Hz isa yaşam biçimi ve öğretileri benim en çok ruhumu cekendi, kelimelerle tabi bu hislerimi nasıl anlatabilirim

Çok haklısınız, herkes dünyaya gelince ait olduğu ailenin inancı içerisinde büyür, ailesi tarafından o inancın doğru olduğuna inandırılır. Ancak her birey ergin yaşa geldiğinde önce kendi inancı başta olmak üzere tüm din ve inançları da araşıramalıdır, ta ki gerçeğe ulaşıncaya dek. Tanrı’ya giden tek bir yol vardır, yollar yoktur.

Yaratıcı Rab, herkesin yüreğini görüyor, ruhsal arayış içinde olanları da biliyor ve kendisini samimi, gerçek bir şekilde arayanlara mutlak kendisini gösteriyor, bu yüzden rahat olun. İncil’i okumaya başlamışsınız, ve İncil’deki İsa Mesih’in yaşam veren sözlerinin ruhunuzu rahatlattığı sözlerinizden belli oluyor, HAMDOLSUN! İncil’i okumaya devam edin, ama okumadan önce Tanrı’ya, İncil’deki sözlerini size açıklaması için dua edin.

Sevgili LasLLegenT, İsa Mesih bir din, bir mezhep getirmek için gökteki görkemini, yüceliğini bırakarak dünyamıza gelmedi. Kurtulabilmemiz, sonsuz yaşama kavuşabilmemiz için dini kurallar vermedi. Çünkü dinsel kurallar, dinsel işler ve iyilikler bizi Tanrı’ya götürmez. Tanrı’ya gitmenin bir tek yolu vardır, o da İSA MESİH’in, günahlarımızın cezasını çarmıh üzerinde canını vererek, kanını dökerek ödediğine iman etmektir. Yani kurtuluş Tanrı’dan bir armağandır, bunu kendi çabalarımız ve gücümüzle elde edebilmemiz olanaksızdır.

Tanrı sizi çok seviyor ve kurtarmak istiyor. O’na tüm yüreğinizle seslenin, yanıt gecikmeyecektir inanın. Çünkü Rab’bimiz yaşıyor!

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Haklısınız, ‘Tek bir yol vardır, yollar yoktur.’ SUNA HANIM tek bir yol olduğunu biliyorum ve yazılarımda söylediğim gibi ben çok koyu bir islamiyet inacının içersinden 18 yaşında çıktım. Yanlış olduğunu anladığım için ve doğru yol için gene önceki yazılarımda yazdım hergün saatlerce yalvarıyor ve araştıyorum. Keşke bulunduğum yerde dinlere bağlı ibadethaneler olsa da gitsem, konuşabilse, doğru yolu bulmam bu kadar uzun sürmez. Ama inanın şu neti bile zor şartlarda kulanıp araştıyorum. Bu durumdan ne kadar rahatsız olduğumu anlatamam size ve sizinde cevaplarınız önerileriniz için çok ama çok teşekkür ederim.

Şimdiye kadar verdiğiniz bilgiler inanın burdan edinebileceğim çok değerli bilgilerdi. Bundan sonra konuşabileceğim bir dini görevli bulmak tabi bulabilirsem :

klaus
    Anahtar yönetici

Meraba kardeşim,bende senin gibiyim.İslamdan soğudum.Araştırıyordum,aklımla bulup iman etmeye çabalıyordum ama pes ettim.Artık iman etmek için dua ediyorum ama öğrenmek için soruyorum .Tek olan Rabbim bizim gibi olanları bu sıkıntıdan kurtarsın,şüphesiz iman etmemizi sağlasın,ona kavuşmanın sevincini yaşatsın.

Dua ile

Anonim
    Pasif

sık sık takip etme zamanım olmasada forum kurallarını okudum ve ciddiyeten uzak insanların aslında herzaman bir disipline ihtiyaç duyduğu bir gerçek kalbi temiz olmayanın niyetide temiz olmaz. yaklaşık bir yıldır internetten takip ediyorum hıristiyanlık hakkında bilgilenmeye şimdiye kadar bir kilise veya başka bir aracı ile iletişimde bulunmadım.bunu yürekten söylüyorum islamiyet adı altında insanlar kader kısmet deyip hem aldatıyor hemde aldatılıyor. çünkü müslümanlık insanları terbiye etmediğini her gün görüyorum. gaziantepte yaşıyorum yaşadığım şehirde bir kilisenin çalışması varmı?

14 yazı görüntüleniyor - 1 ile 14 arası (toplam 14)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.