Mecliste Kilise Krizi

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27393
  Anonim
  Pasif

  Mecliste Kilise Krizi

  İl Genel Meclisi Ağustos ayı 5. birleşimi dün Meclis Başkanı Mustafa Karakurt başkanlığında gerçekleştirildi.

  Gerçekleştirilen toplantıya kilise krizi damgasını vurdu. Tekkeköy ve Aşağıçinik köyündeki kiliselerin restore edilmek istenmesi muhalefet sıralarının tepkisine yol açtı

  İl Genel Meclisi’nin dün gerçekleştirilen meclis toplantısında 4. gündem maddesi tepkilere yol açtı. Tekkeköy ilçesi Antyeri Köyü’ndeki 19. yüzyılda inşa edilmiş olan kilise, Aşağıçinik Köyü’ndeki kilise ve Kutluken Altınkaya Mahallesi’ndeki taş kilise ile tarihi Tekkeköy mağaralarının turizme kazandırılması hakkındaki komisyon raporu muhalefetin sert eleştirilerine neden oldu. CHP Grup Başkanvekili İsmet Şahin, restore işine sert bir şekilde karşı çıktı.

  “BÖYLE SAÇMALIK OLMAZ”

  “Avrupa’ya bir bina verdik cami yapılsın diye yaktılar. Bir daha verdik yine yaktılar” diyen Şahin, “Soruyorum Avrupa’da belediyeler veya hükümet tarafından yapılan bir cami var mı? Çivi bile çaktırmıyorlar. Bırakın cami yapmayı. Ama nedense biz kilise yapacağız diye çaba sarf ediyoruz. Bu topraklar Türklerindir. Bu topraklar Müslümanlarındır. Bizim camilerimiz bombalanırken onlara kilise yapmak için burada oturmuşuz. Bir de turizmmiş diye bahane üretiyorlar. Dağın tepesine hangi turist gidecek de kilise ziyaret edecek. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Filistin’de din kardeşlerimiz kan ağlıyor kan” diye konuştu.

  “KİLİSEDEN ÖNCE ÇAMURLU YOLLARI DÜZELTİN”

  MHP’li Muhammet Bektaş ise, “Kiliselerin restore edilip ibadete açılması misyonerlik faaliyetlerinin artmasına neden olur. Kilise restoresinden önce oraya gidilen yolları, okulları yapsınlar. Yollar çamurdan geçilmiyor. Öğrenciler çamurdan okul ulaşımlarını güçlükle sağlıyor. Kiliselerin restoresi konusunda bir referandum yapılsa vatandaş bile bunu istemez. Amaç turizme katkı sağlamaksa Tekkeköy mağaralarını restore edin tamam buna karşı çıkmıyoruz. Ancak kiliseden önce yapılacak işleri yapın. Çamurlu yolları düzeltin. Okul çocuklarının ulaşımlarını sağlayın” dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Dilaver Atlı, Muhammet Bektaş’ın sözlerini yalanlayarak, “Hiçbir ilçemizde, köyümüzde yapılmamış yol yok” yanıtını verdi.

  Zelfi VURAL

  #36519
  Armagan
  Anahtar yönetici

  CHP’li bu milletvekilinin soyledikleri karsisinda CHPliligimden utaniyorum. Bu nasil demokrat olmaktir, nasil golabal dusunmektir, nasil caga ayak uydurmaktir, anlamis degilim.Grup baskan vekili sayin Ismet Sahin’in sozlerinde dunyadan ne kadar habersiz ve bilgisiz oldugu anlasiliyor. Diyor ki,

  Quote:
  Soruyorum Avrupa’da belediyeler veya hükümet tarafından yapılan bir cami var mı? Çivi bile çaktırmıyorlar.

  Almanyada Duisburg Marxloch semtinde yapimi tamamlanan ve gectigimiz yil ibadete acilan camii’nin yapimina Kuzey Ren Westfalya Eyalet Meclisi 5 Milyon Euro hibede bulundu. Yine Koln’de yapimi suren DITIB Islam Merkez Camii ve komplekslerine sadece belediye maddi desteklerde bulunmakla kalmadi, Koln Katolik Kiliseler birligi adina 250.000 Euro bagista bulunuldu. Cami yapim dernegi bu amacla sadece muslumanlardan degil, ama acikca “kafir” dedikleri almanlardan bile bagista bulunmalarini istemekte, verilen bagislari kabul etmekteler. Bunlari avrupali yapiyor, insanlik adina yapiyor, karsi inanctakiler inanclarini yerine getirebilsinler diye, bir alkis beklemeden, severek ve isteyerek yapabiliyor. Bizim sozde aydin ve ilerici dedigimiz CHP’lilerin dediklerine bakilirsa, biz henuz Cumhuriyet devrine bile girememisiz, begenmedigimiz AKP bile bu konuda cok daha sagduyulu, demokrat ve humanist gorusler uretebilmektedir. AKPnin bu girisimini Turk Hristiyanlar olarak destekliyoruz.

  Duisburg DITIB Merkez Camii

  moschee_400q.jpg

  1200140076731l.jpg

  Almanya’nin Koln sehrinde yapimi devam eden Merkez Camii Avrupanin en buyuk Camisi olacak.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.